Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisini Kimler Alabilir?

Ziraat Bankası tarafından sunulan ihtiyaç kredisini almak için TC vatandaşı olmanız ilk olarak yeterli görülüyor. Bunun dışında belirli şartları sağlamanız gerekiyor. Öncelikli olarak 18 yaşından büyük olmanız sizden isteniyor. Talep edeceğiniz ihtiyaç kredisi miktarını karşılayabileceğiniz gösteren bir gelir belgesi göstermeniz gerekiyor.

birevim faizsiz ev

Eğer talep edilen bu miktarı ödeyebilecek bir krediniz yoksa kredi sizlere verilmiyor. Bunun dışında kredini notunuzun artı tarafta olması gerekiyor. Bu miktarı sağlamanız halinde bankaya kredi için başvuru yapmanız yeterli oluyor. Gerekli evraklar sağlanıp, başvuru banka tarafından alındıktan sonra gerekli incelemeler yapılarak krediye uygun olup olunmadığına karar veriliyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvuru Yapılabilir?

İhtiyaç kredisi başvurusu için gerekli şartları sağladıktan sonra yapmanız gereken işlem bankaya başvuruyu gerçekleştirmek olacaktır. Bunun için farklı yolları kullanmanıza banka tarafından izin veriliyor.

ŞUBE: Herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek başvurunuzu yapmanız mümkündür.

Web Sitesi: Eğer bankada hesabınızda yoksa web sitesinde ihtiyaç kredisi başvuru sayfasına giderek bunu yapabilirsiniz.

Ziraat Mobil: Ziraat Bankasına ait mobil uygulama üzerinden istediğiniz miktarda kredi başvurusunda bulunmanız mümkündür.

İnternet Şubesi: Aynı şekilde internet bankacılığını kullanarak da gerekli bilgileri girip, başvuru yapmanız mümkündür.

ATM: Tüm Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden kredi başvurusunu yapmanız mümkündür. Tek yapmanız gereken bir bankamatik bulmak olacaktır.

Çağrı Merkezi: Bunların hiçbiri ile uğraşmak istemeyenler, bankaya ait çağrı merkezi numarasını arayarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunma hakkına sahiptir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Banka tarafından ihtiyaç kredisi dahil olmak üzere birçok finansman imkanı sunuluyor. Her finansmanın yani kredinin farklı özellikleri bulunmaktadır. İhtiyaç kredisinin alınacak miktarı banka tarafından belirlenen kredi notu ile belirlenip, talebinize o yönde bir cevap verilecektir.

İhtiyaç kredisinin maksimum geri ödeme süresi 36 ay olarak sınırlıdır. Bu kural tüm bankalarda geçerlidir. Alacağınız miktar ne olursa olsun faiziyle birlikte ödemeyi bu süre içerisinde yapma koşuluyla sağlayabilirsiniz. Banka gerektiği durumlarda şahsi veya maddi olarak müşterilerinden talepte bulunabilmektedir. Bu teminat genelde kredi notu, talep ettiği miktarı karşılayamayan kişilerden olmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları diğer kredilerden genelde yüksektir. Tam olarak belirli bir amaca hizmet etmediğinden dolayı tüm bankalar bu krediyi genelde yüksek faiz oranları ile sunulmaktadır. 2021 yılında Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,54 olarak sunulmaktadır.

Talebine cevap verilmesi için insanlardan başvuru sırasında gerekli evrakları hazırlaması talep edilmektedir. Bunların sağlanması onların krediyi alabilmeleri açısından önemlidir. En önemli detay talep edilen krediyi düzenli olarak ödeyebilecek maddi gelir seviyesine sahip olduğunu gösteren, gelir belgesini sunmak olacaktır. Bunu sağlayanlar daha kolay bu krediye ulaşabilmektedir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Ne Kadar?

Read Next

Ziraat Bankası Kredi Ödemesi Nasıl Yapılır?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − 3 =