Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olabilirsiniz!

Bankaların ev kredilerinde uyguladığı yüksek faizler ve uzayan ödeme dönemleri yüzünden birçok kişi ev sahibi olma hayalini ertelemek zorunda kalmaktadır. Bazı özel sektör firmaları ve devlet kurumları kişileri bu yatırımlara teşvik edecek ve ödeme kolaylıkları sağlayarak zorlanmadan ev sahibi olabilecek projeler sunmuşlardır. Faiz ödemeden ev sahibi olma imkânı sunan projeler şu şekildedir:

birevim faizsiz ev

– Toplu konut projeleri: Devlet destekli yapılan Toki toplu konutları ve özel sektör tarafından yapılan toplu konutlar, kişilere faizsiz ev alma imkânı sunmaktadır. Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen konut projeleri bunlardır. Belirli bir peşinat ödendikten sonra kalan tutar aylık taksitlere bölünerek kolaylıkla ödenebilmektedir. Peşin alımlarda veya ödemelerin bir kaç eşit taksitte yapılmasında ise alıcılara belirli indirimler uygulanmakta ve mevcut tutarın daha da altında ev sahibi olmaları sağlanmaktadır.

– Kooperatif projeleri: Kişileri faiz ödemeden ev sahibi yapan kooperatifler, uygun ödeme seçenekleri ile kişilerin bütçelerini zorlamadan ev sahibi yapan diğer bir seçenektir. İnşaat başlamadan kooperatife üye olmak veya inşaat başlamadan kısa bir süre önce kooperatife katılınması ile mevcut satış fiyatının altında ev sahibi olabilirsiniz. Böylece hem evin fiyatında indirim almış olup, hem de taksitli ödeme imkânınız bulunur. Kooperatif sözleşmesinde belirlenen rakamlar sayesinde fazladan bir masrafa katlanmak zorunda kalmazsınız.

– Diğer faizsiz ev sahibi olma imkânları: Birçok banka ev kredisi verirken faiz uygulasa da faizsiz ev kredisi veren bankalar da bulunmaktadır. Faizsiz ev kredileri belirli dönemlerde yapılan kampanyalarla duyurulur. Bazen de kişilerin kredi notuna göre faizsiz ev kredileri verilmektedir. Bu özel statüler banka ve müşterileri arasında yapılan özel anlaşmalar ile sağlanmaktadır. Bu sayede faiz ödemeden ev sahibi olmak mümkünüdür. Diğer bir seçenek ise gayrimenkul sahibi ile yapılan özel anlaşmalarıdır.

Devletin size sunduğu imkânlarla ev sahibi olabilirsiniz. Herkesin bildiği üzere toki evlerinden bahsediyoruz. Orta gelirli ya da düşük gelirli vatandaşların da devlet tarafından yapılan bu evlere sahip olma hakkı doğmuştur. Özel sektörde ise bazı firmaların düşük faiz, uzun taksit imkânı ya da farklı seçeneklerle oluşturdukları kampanyaların bir parçası olabilirler. Anlaşmalı bankaların belirli zamanlarda düzenledikleri kampanya dahilinde, faiz ödemeden konut kredisi edinme hakları da vardır. Dolayısıyla her bütçeye uygun kredi seçenekleriyle herkes hayal ettiği eve hızlı bir şekilde kavuşabilmektedir.

Şehit ailelerine ev sahibi olma imkânı

Şehit ailelerine özel hazırlanmış, devlet tarafından desteklenen bu projelerde öncelikle ev almak isteyen kişinin TC vatandaşı olması öngörülüyor. Ev almak isteyen kişinin, kaç ev almak zorunda olduğuna dair herhangi bir ibare yer almamakla birlikte, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun Emeklilik İşlemleri Genel Müdürlüğü’ne giderek, hak sahibi olduğunu kanıtlayan belgeyi almak durumundadır. Sonrasında Ziraat Bankası’ndan alınan krediyle ev almak için başvuru tamamlanmış olur.

Ev alırken devlet desteği

Konut piyasasını canlandırmak adına devlet tarafından yaptırılan konutlar neticesinde, her kesimden insanın ev sahibi olabilmesi amaçlanmıştır. Ödemelerin 3 aylık periyodlar halinde, vatandaşı mağdur etmeden ödeme imkânı sunmaktadır. Böylece peşinat ödemeden ya da faiz ödemeden ev alma hakları doğan vatandaş için de piyasanın canlı kalması için de düzgün bir sistem sağlanmış olmaktadır. Önemli olan size uygun olan seçeneği bulmaktır. faizsizev.org sitesine girerek, merak ettiğiniz her türlü sorunun cevabını bulabilir ya da sizin için uygun bir ev araştırılmasını isteyebilirsiniz. Herkesin ev sahibi olabilmesi için uzmanlar tarafından, ihtiyaçlarınız doğrultusunda hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

Nakit ödeme olarak yapılan bu anlaşmalar, takas usulü de yapılabilmektedir. Gayrimenkulün değerine eş değerdeki başka bir gayrimenkul veya taşınır-taşınmaz mal ile takaslar yapılmaktadır. Yapılacak pazarlıklar ile belirlenen fiyatların altında alımlar yapmakta mümkündür. Sizde bu seçenekler sayesinde faiz ödeme zorunda kalmadan kendi evinize sahip olabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Kot Farkı Nedir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + 7 =