Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olabilirsiniz!

Bankaların ev kredilerinde uyguladığı yüksek faizler ve uzayan ödeme dönemleri yüzünden birçok kişi ev sahibi olma hayalini ertelemek zorunda kalmaktadır. Bazı özel sektör firmaları ve devlet kurumları kişileri bu yatırımlara teşvik edecek ve ödeme kolaylıkları sağlayarak zorlanmadan ev sahibi olabilecek projeler sunmuşlardır. Faizsiz ev alma imkânı sunan projeler şu şekildedir:

birevim faizsiz ev

– Toplu konut projeleri: Devlet destekli yapılan Toki toplu konutları ve özel sektör tarafından yapılan toplu konutlar, kişilere faizsiz ev alma imkânı sunmaktadır. Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen konut projeleri bunlardır. Belirli bir peşinat ödendikten sonra kalan tutar aylık taksitlere bölünerek kolaylıkla ödenebilmektedir. Peşin alımlarda veya ödemelerin bir kaç eşit taksitte yapılmasında ise alıcılara belirli indirimler uygulanmakta ve mevcut tutarın daha da altında ev sahibi olmaları sağlanmaktadır.

– Kooperatif projeleri: Kişileri faiz ödemeden ev sahibi yapan kooperatifler, uygun ödeme seçenekleri ile kişilerin bütçelerini zorlamadan ev sahibi yapan diğer bir seçenektir. İnşaat başlamadan kooperatife üye olmak veya inşaat başlamadan kısa bir süre önce kooperatife katılınması ile mevcut satış fiyatının altında ev sahibi olabilirsiniz. Böylece hem evin fiyatında indirim almış olup, hem de taksitli ödeme imkânınız bulunur. Kooperatif sözleşmesinde belirlenen rakamlar sayesinde fazladan bir masrafa katlanmak zorunda kalmazsınız.

– Diğer faizsiz ev sahibi olma imkânları: Birçok banka ev kredisi verirken faiz uygulasa da faizsiz ev kredisi veren bankalar da bulunmaktadır. Faizsiz ev kredileri belirli dönemlerde yapılan kampanyalarla duyurulur. Bazen de kişilerin kredi notuna göre faizsiz ev kredileri verilmektedir. Bu özel statüler banka ve müşterileri arasında yapılan özel anlaşmalar ile sağlanmaktadır. Bu sayede faiz ödemeden ev sahibi olmak mümkünüdür. Diğer bir seçenek ise gayrimenkul sahibi ile yapılan özel anlaşmalarıdır.

Nakit ödeme olarak yapılan bu anlaşmalar, takas usulü de yapılabilmektedir. Gayrimenkulün değerine eş değerdeki başka bir gayrimenkul veya taşınır-taşınmaz mal ile takaslar yapılmaktadır. Yapılacak pazarlıklar ile belirlenen fiyatların altında alımlar yapmakta mümkündür. Sizde bu seçenekler sayesinde faiz ödeme zorunda kalmadan kendi evinize sahip olabilirsiniz.

Read Previous

Faizsiz Ev Herkesin Hayalidir

Read Next

Ev Sahibi Olmak Herkesin Hakkı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

2 × five =