Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Ne Kadar?

Ziraat Bankası müşterilerinin talebine göre onlara kredi imkanı sunuyor. Bu kredilerden bir tanesi de ihtiyaç kredisidir. Bu kredi ile diğerleri arasında temel farklar vardır. Öncelikle bu kredi sadece 36 ay vadeli olarak sunuluyor. Bunun yanında belirli bir limitin üzerinde ihtiyaç kredisi verilmiyor.

birevim faizsiz ev

Kredi miktarı sizin kredi notunuz belirliyor. Yüksek bir kredi notuna sahipseniz alacağınız limitte o kadar yüksek olacaktır. Konut kredisinde olduğu gibi belirli bir miktarın üzerine çıkılmama durumu bulunmuyor. Bu tamamen sizin daha önce kullandığınız krediler, kredi kartlarının ödemelerini nasıl yaptığınızla ilgili olarak belirleniyor. Bu krediyi almadan önce başvuru şartlarına bakmalı, hesaplamasını yapmalı ve faiz oranlarını karşılaştırmalısınız.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi alacakların ilk baktıkları nokta bankanın bunu ne kadarlık faiz oranıyla sunacağıdır. Bu konuda oranlar piyasa faiz oranlarının durumuna göre değişiyor. Merkez bankasının aldığı kurallara göre bu oranlar çok sık bir şekilde değişebilmektedir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranlarını 2021 Mayıs ayı itibariyle %1,54 olarak müşterilerine sunuyor. Oran da değişiklik olmakla birlikte aynı zamanda vade sayısında bir değişiklik olmuyor. Ne kadar başvuru yaparsanız yapın, maksimum taksit miktarı 36 ay olmak zorundadır. Bunun üzerine çıkılması mümkün değildir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama işlemini yaparken, krediye başvurunuzu gerçekleştirmeden önce nasıl bir ödeme planına sahip olacağınız, ne kadar vade farkı ödeyeceğiniz hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Ayrıca yıllık maliyet oranı bilgisine de sahip olabiliyor.

Örneğin 100 bin TL kredi çekmek istediğiniz 36 ay içerinde ödeyeceğiniz toplam miktarı öğrenebiliyor. Bu kredisi yıllın maliyet oranı bilgisine sahip olabiliyorsunuz. Bu bilgiye sahip olduktan sonra diğer bankaların sunduğu ihtiyaç kredileri ile karşılaştırabiliyor ve tercihinizi ona göre rahatça yapma şansına sahip oluyorsunuz. Tabi başvuruyu farklı yollardan yapsanız da sizden öncelikle başvuru şartlarını sağlamanız özellikle isteniyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisine başvuranlardan bazı belgeler istemektedir. Belgelerde önce başvuran kişinin durumuna göre maddi veya şahsi teminat alınmaktadır. Yani kefil talep edilebilmektedir. Ayrıca talep eden herkese Hayat Sigortası da banka tarafından sunulmaktadır. Şube üzerinden, web sitesi, ziraat mobil, internet şubesi, ATM ve çağrı merkezini arayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra sizden istenen belgeleri şubeye sağlamanız gerekiyor.

  • Başvuru formu doldurulmalıdır,
  • Sürücü belgesi, pasaport veya kimlik fotokopisi,
  • Çalışılan sektöre göre gelir belgesi,
  • Şubelerden istenecek diğer belgeler,

Bu belgeleri sağlamadan kredinizin onaylanması mümkün değildir. Belgeler sağlandıktan sonra gerekli inceleme yapılacak ve ardından sözleşme imzalanarak kredi miktarı bankada bulunan hesabınıza aktarılacaktır. Bu sayede sizde ihtiyaç duyduğunuz miktara sahip olabileceksiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Ziraat Bankası Destek Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Read Next

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisini Kimler Alabilir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 − two =