Ziraat Bankası Kredi Ödemesi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ülkemizde en çok şubesi bulunan, binlerce çalışanı ve büyük sermayesi ile milyonlarca insana hizmet veren bir devlet bankasıdır. Farklı şekillerde talep eden herkese finansman desteği sunulmaktadır. Faizsiz, konut, araç, ihtiyaç ve farklı kredi imkanları banka tarafından veriliyor.

birevim faizsiz ev

Bu kredileri almak isteyenlerin yapması gereken gerekli şartları sağlayıp, istenen evraklarla birlikte bankaya başvuru yapmak olacaktır. Bunun ardından banka şubeleri ve genel müdürlükler tarafından yapılan incelemeler ile kredi imkanı verilecektir. Kredi hesabınıza geçmeden önce size krediyi nasıl ödeyeceğinize dair de bir ödeme planı sunulacaktır.

Sizlerde bu plan üzerinden, aksatmadan ödemenizi düzenli olarak yapacaksınız. Konut kredisinde ödeme süresi maksimum 120 ay, ihtiyaç kredisinde 36 ay olarak belirlenmiştir. Tek yapmanız gereken cezalanmadan ve kredi notunuzun düşmesine neden olacak geç kalmadan taksit ödemenizi yapmalısınız. Banka kredi ödemeleri için müşterilerine farklı seçenekler sunuyor.

Ziraat Bankası Kredi Ödeme Yolları

Ziraat Bankası tarafından sunulan krediyi kullandıktan sonra, para hesabınıza geçecek ve bir ay sonra krediyi ödemeye başlamanız sizden talep edilecektir. Düzenli ödemeniz durumunda size herhangi bir borç veya ceza gelmeyecektir. Bunu sözleşme imzalarken size verilen ödeme planı üzerinden takip edebilirsiniz.

  • Otomatik Ödeme Talimatı

Ziraat Bankası üzerinden  kredi çektiğiniz sırada, eğer ki hesabınız yoksa size bir hesap açılacaktır. Sizlerde bu hesabınızda kredinizi görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca hesabınızda düzenli olarak para bulunduruyorsanız, yapmanız gereken bir otomatik ödeme talimatı vermek olacaktır. Bu sayede para banka hesabınızdan günü geldiğinde otomatik olarak çekilecektir.

  • ATM

Ziraat Bankası ATM’leri her yerde bulunmaktadır. En küçük şehirde dahi birkaç tane banka ATM’si bulmak mümkündür. Çekmiş olduğunuz krediyi kendiniz takip etmek istiyorsanız, yapmanız gereken bir ATM cihazına giderek, sizden istenilen bilgiler ile ödemeniz olacaktır.

  • Şube

Bankada kredi çekmek dışında bir işiniz yoksa ve hesabınızda para bulunmuyorsa yapmanız gereken her ay düzenli olarak bir banka şubesine giderek ödeme yapmak olacaktır. Ödeme tarihiniz hafta sonuna geliyorsa bir gün önceden yatırmanız tavsiye edilmektedir. Bir şubeye giderek, bilgilerinizi veya ödeme planınızı temsilciye vererek ödemenizi yapmanız yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası tüm kredi ödemeleri bu şekillerde yapılabilmektedir. İsteyenler bankaya ait kredi kartına sahipse, kredi ödemelerinin burada ki eksi hesap üzerinden yapılmasını talep edebiliyor. Bu sayede hesabınızda para olmaması durumunda dahi gecikme faizi yansımadan kredinizi talep etmeniz mümkün olacaktır. Bu konuda dikkatli olunması arz edilmektedir.

Eğer bir sefer gününü geçirirseniz sadece gecikme faizi ile ödeme yaparsınız. Ancak bir ay ve daha fazla süre ödeme yapılmaması durumunda icra tabi ki banka tarafından yapılacaktır. Bununla borç bir şekilde tahsil edilirken, kredi notunuz bir anda çok ciddi bir şekilde düşüşe geçecektir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisini Kimler Alabilir?

Read Next

Eminevim Araba Kampanyaları Neler?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × five =