TOKİ Projeleri – TOKİ İstanbul Projeleri

TOKİ projeleri sayesinde birçok insan ev sahibi olma şansına sahip oluyor. Bu projelerde amaçlanan daha önce ev sahibi olamayan, alt ve orta gelir grubuna dahil olan ailelere uzun vadeli rahat ödeme koşulları sunarak istedikleri evi alma şansı sunuluyor. Ülkemizin tüm illerinde ve ilçelerinde ev ihtiyacı olan herkese sunulacak konutlar inşa ediliyor. Başbakanlık tarafından desteklenen kurum güçlü sermaye yapısı ve kesin kuralları ile gerçekten ihtiyacı olan insanları bularak ev sahibi olmalarına imkan tanıyor.

birevim faizsiz ev

Şehit aileleri, gaziler, emekliler ve engelliler için her projenin içerisinde özel bir kota bulunuyor. Bu kotada öncelik bu insanların kolayca ev sahibi olmasına imkan tanınıyor. İstanbul bu projelerin en çok görüldüğü ve en yoğun talebin aldığı şehir olarak öne çıkıyor. Büyük metropol içerisinde onlarca proje bulunuyor. Buralardan ev sahibi olmak isteyenler öncelikle başvurularını yaparak kura çekim tarihini beklemeye başlıyorlar.

TOKİ İstanbul Projeleri

TOKİ İstanbul projeleri farklı özellikleri ile dikkat çekiyor. Modern mimariye uygun olan yüksek katlı binalar yerine mahalle kültürünü yaşatmak için özel 4 veya 5 katlı binalar inşa edilmesiyle dikkat çekiyor. Doğru başvuru yapan ve şartlarını sağlayan herkes istedikleri eve sahip olabiliyor. Tabi başvuru yapmadan önce hangi projenin size uygun olduğundan emin olmanız gerekiyor.

 • Ataköy Kaynak Geliştirme Projesi
 • Ataşehir Meridyen
 • Avcılar Ispartakule 1. Bölge
 • Gaziosmanpaşa Taşoluk Toplu Konut
 • Halkalı Projeleri
 • Kayaşehir Uydukent Uygulaması
 • Küçükçekmece Ayazma

Bu projeler hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Projeler sadece insanların barınma ihtiyacını karşılamıyor. Aynı zamanda onlara özel bir yaşam alanı sunuluyor. Projelerde çocuklar için oyun alanları, yürüyüş yolları, park noktaları ve otopark hizmetleri veriliyor. Bu bölgelerde aynı zamanda okullar, hastaneler, stadyumlar gibi sosyal ihtiyaçları giderecek inşaatlara da imza atılıyor. Sizlerde bu inşaat alanlarından ev almak istiyorsanız başvuru için elinizi çabuk tutmalısınız.

TOKİ İstanbul Projelerine Nasıl Başvurulur?

TOKİ İstanbul projelerinden ev almak isteyenler için projenin olduğu bölgede en az 1 yıldır ikamet ediyor olmaları gerekiyor. Daha önce TOKİ’den ev almamış olmaları da bir diğer şarttır. Yoğun başvuru olduğunda ev sahibi olacaklar kura ile belirleniyor. Kurada ev sahibi olma hakkı kazananlar Ziraat Bankası veya Halkbank’a giderek son sözleşmeyi yapacaklardır. Uygun kredi oranları ve uzun vade özellikleriyle kira öder gibi ev sahibi olmanız sağlanmış oluyor.

Birevim bu noktada isteyenlere sıfır faizli finansman desteğiyle daha özel projelerden ev alma imkanı veriyor. Hiç kredi faizi ödemek istemiyorsanız yapmanız gereken ilk iş buraya başvurmak olacaktır. Sadece vade farkı değil ayrıca peşinat ödemek veya ara ödeme yapmakta zorunda değilsiniz. Bu sistemde kurayla çalışsa da en büyük fark hiçbir vade farkının müşterilere yansıtılmıyor olmasıdır.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Sosyal Konut Projeleri – Sosyal Projeler ve Fiyatları

Read Next

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’ndan Yeni Kredi Paketi

5 Comments

 • Tokinin son zamanlardaki İstanbul projeleri mimari açıdan gerçekten çok güzel oluyor

 • Tokinin projeleri şahane ancak fiyatları git gide artmaya başladı

 • Tokinin İstanbul projeleri gerçekten güzel oluyor, fiyatlarıda bence makul

 • Tokinin projelerinin kalitesi bambaşka oluyor, 20 yıllık binaları var sapasağlam duran

 • Tokinin projeleri gerçekten çok güzel oluyor, fiyatlarıda rakip projelerine göre çok iyi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − two =