Sosyal Konut Projeleri – Sosyal Projeler ve Fiyatları

Sosyal konut projeleri ile amaçlanan insanlara sadece barınma ihtiyaçlarını giderecek evler sunmak değildir. Aynı zamanda bu projeler ile insanların özel ve rahat bir sosyal yaşamasa da kavuşması sağlanmaktadır. TOKİ tarafından yapılan bu projelerin içerisinde birçok detay bulunuyor. Sadece konutların oda sayısı, odaların büyüklükleri ve kullanım alanlarıyla ilgilenilmiyor.

birevim faizsiz ev

Bununla birlikte projelerin etrafında olması gereken park alanları, çocuk oyun alanları, cami ve okul gibi sosyal hizmetlerde projelerin etrafında bulunuyor. Ülkemizin tüm şehirlerinde yapılan bu projelerin her birisi bulunduğu bölgeye uygun olarak inşa ediliyor. Bu sayede insanlar ev sahibi olurken aynı zamanda daha rahat ve düzenli bir hayata geçmeyi de başarıyor. Bazı şehirlerde bu projeler şehirden uzak olduğu düşünülse de aslında özel, rahat ve şehrin yoğunluğundan uzakta olması büyük bir avantaj olacak sunuluyor.

Sosyal Projeler ve Fiyatları

Sosyal projeler ile amaçlanan insanlara standart evler içerisinde yaşam sürmelerini sağlamak değildir. Daha çok yaşam kalitesini yükseltecek evlerin yapılmasını sağlamaktır. Yüksek katlı binalardan ziyade geniş alanda projelendirilen 100-150 konutun bir arada olduğu mahalle kültürünü inşa etmeye yarayan evlerin yapılması amaçlanıyor. Bu projelerden ev almak isteyenler yaşadıkları bölgede yapılanlara başvuru yapması gerekiyor. TOKİ bu konuda katı kurallar uyguluyor. Projenin yapıldığı şehirde en az 1 yıldır yaşamayan yani ikamet etmeyenlere ev sahibi olma imkanı sunmuyor.

Sosyal proje fiyatları yapılan bölgeye göre değişiklik gösteriyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerde yapılan projelerin yanı sıra Anadolu’nun küçük ilçelerinde yapılan projeler arasında ciddi fiyat farkları görülebilir. Bunda bazı maliyetlerin büyük şehirlerde daha yüksek olmasından kaynaklanabiliyor. O nedenle net bir fiyat belirtmek doğru olmayacaktır. Ortalama bir fiyat ile rahat ödeme koşullarıyla ev sahibi olmanız sağlanıyor.

Sosyal Konut Projelerinden Ev Almak

Sosyal konut projeleri TOKİ tarafından her yıl 100 bin hedefiyle başlatıldı. Ülkemizin her noktasında yani ihtiyaç olan tüm şehirlerde proje yapılması amaçlanıyor. Binlerce insanın bu sayede sosyal hayatlarının kalitesi arttırılması aynı zamanda rahatça ev sahibi olmaları amaçlanıyor. Bu projeler uygun konut kredisi oranları, ara ödeme imkanı, düşük peşinat oranı ile birlikte sunuluyor. Yapılması gereken yaşadığınız şehirde bulunan projeye başvuru yapmak olacaktır. Daha sonra yapılacak olan kuraya dahil olarak hayatınızı tamamen değiştirecek çekilişe giriş yapacaksınız. Size sunulacak sözleşmeye imza atarak kolayca ödeme yaparak ev sahibi olabileceksiniz.

Birevim bu noktada TOKİ tarafından sunulan avantajlı ödeme koşullarından daha rahat bir ödeme yapma imkanı sunuyor. En önemli detay vade farkının alınmayacak olmasıdır. Vade farkı olmaması ekstra bir maliyetin ortadan kalkmasını sağlıyor. Peşinat veya ara ödeme tamamen alacak kişiye bırakılan detaylar olarak sunuluyor. Bu sayede istediğiniz evi daha rahat bir ödeme imkanıyla almanıza imkan verilmiş oluyor.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Mersin Konut Projeleri – Mersin Projeleri ve Fiyatları

Read Next

TOKİ Projeleri – TOKİ İstanbul Projeleri

6 Comments

  • Sosyal konut projelerinin güncel fiyatları konusunda bir bilgi var mı?

    • Merhaba Metin Bey,
      Sosyal konut projelerindeki konut fiyatları birbirinden farklılık göstermektedir. Örneğin İstanbul gibi büyükşehirlerde fiyatlar yüksek seyrederken Anadolu şehirlerinde fiyatlar çok daha uygundur.

  • Sosyal konut projelerinin fiyatları gerçekten lokasyonlarına göre çok uygun oluyor

  • Güzel bilgilendirme teşekkürler 🙂

  • Fiyatları bence bölgelerine göre iyi gözüküyor, ev sahibi olmak isteyenler için güzel bir fırsat olabilir 🙂

  • Sosyal konut projeleri ve fiyatları hakkında güzel yazı olmuş ellerinize sağlık

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 − seven =