Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’ndan Yeni Kredi Paketi

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası yaşanan ekonomik gelişmelere karşı ilk müdahale eden kamu bankaları olarak dikkat çekmektedir. Pandemi sürecinde yaşanması kuvvetli olan ekonomik daralmayı kontrol etmek için sağlanan krediler ile dikkat çekiyor. Bu kredilerin günümüze kadar olan kredilerden farklı olduğu dikkat çekiyor.

birevim faizsiz ev

En önemli noktası kredi oranlarının çok düşük bir seviyede olması dikkat çekiyor. Konut, ev veya sosyal hayat için gerekli olan krediler sunuluyor. Tabi bunun için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Eğer doğru şekilde başvuru yaparsanız kredi imkanınız daha kolay olacaktır.

Kamu Bankaları Konut Kredisi Kampanyası

Kamu bankalarından konut kredisi çekmek isteyenler için hem sıfır evler hem de ikinci el konutlar için kredi imkanı sunuluyor. Bu dönemde ev almak isteyenlere uygun krediler 12 ay ile 15 yıl vade seçenekleriyle sunuluyor. Üç büyük şehirde bu krediler 750 bin TL’ye kadar sunulurken, diğer şehirlerde üst limit olarak 500 bin TL sınırı getiriliyor.

Sıfır konut almak isteyenlere 12 ay ile 15 yıl arasında vade seçenekleri sunulurken, konut kredi faiz oranları %0,64 oranıyla sunuluyor. İkinci el konutlardan ev almak isteyenlere gene aynı uzunlukta vade imkanı sunulurken, konut kredi faiz oranı bir seviye yükseltilerek %0,74 seviyesine çekiliyor. Bundan yararlanarak ev almak daha kolay bir hale geliyor.

Kamu Bankaları Taşıt Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank sadece konut kredisi değil aynı zamanda sıfır ve ikinci el taşıtlar içinde uygun oranları kredi imkanı sunuyor. Sunulan kredilerde faiz oranları %0,49 ile %0,69 arasında değişiyor. İkinci el araç almak isteyenlere bireysel veya kurumsal olması fark etmeksizin %0,82 oranında taşıt kredisi imkanı sunuluyor. 6 ay ile 60 aylık kredi imkanı sunulan kredilerde 150 bin TL limit bulunuyor.

Yerli üretim yapan firmalardan taşıt alacaklara içinse taşıt kredisi faiz oranı %0,49 olarak sunuluyor. Bu uzun süredir bir sektör için çıkarılan en düşük kredi oranı olarak dikkat çekiyor. Sizde eğer ihtiyacınız varsa buna başvuru yapabilirsiniz.

Kamu Bankaları Sosyal Hayatı Destekleme Kredileri

Kamu bankaları konut ve taşıt kredilerinin yanı sıra sosyal hayatı destelemek içinde kredi imkanları sunuyor. Elektronik, ev tekstil, pencere sistemleri, bisiklet, çeyizler için uygun oranlı krediler ve 6 ay ertelemeli kredi imkanları veriliyor. Bu krediler 3 bin TL ile 30 bin TL arasında %0,55 faiz oranıyla sunuluyor.

Bu dönemde tatil yapmak isteyenler içinde kredi sunuluyor. Başvuru yapanlara 10 bin TL’ye kadar 6 ay ödemeniz 36 ay vade seçeneğine sahip kredi imkanı sunuluyor. Ayrıca söz konusu kredide ilk iki taksit firma ve banka tarafından ödenecek. Sunulan krediler %0,67 faiz oranıyla insanlara veriliyor.

birevim faizsiz ev

Read Previous

TOKİ Projeleri – TOKİ İstanbul Projeleri

Read Next

Vakıfbank’tan 3 Farklı Konut Kredisi 0.87, 0.99 ve 1.05 Faizlerle

7 Comments

 • Pandemi bir krediden faydalanan diğer kredilerden de tekrar faydalanabiliyor mu?

  • Merhaba Abdullah Bey,
   Yeni kredi diğer kredileri etkilememektedir.

 • Bu kredi paketi ne zaman geldi acaba, şu an baktığımda böyle uygun faizli kredi göremiyorum sitelerinde

  • Merhaba Muhammed Bey,
   Yazımızdaki kredi paketi pandemi sürecinin başlarında sunulan kredi peketiydi.

 • Pandemi sürecinin başını çok iyi atlattılar ancak sonrasında gerçek yüzleri ortaya çıktı faizler tekrar uçtu

 • Yeni kredi paketleri gelmesi şu dönemde iyi oluyor insanlar için bir rahatlama sağlıyor bu tarz kredi paketleri

 • Tekrar yeni kredi paketleri geldi, bakalım ekonomik olarak nasıl bir katkı sağlayacak bu paketler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + two =