Programınızı İyi Yapın Faizsiz Evinize Kavuşun

Diğer bankalar faiz oranlarıyla çalışmaya devam ederken kar payıyla çalışan katılım bankaları faizsiz kredi konusunda kişiye büyük rahatlama sağlıyor. Ziraat bankası gibi bankalar belli dönemlerde farklı sektörleri desteklemek ve teşvik için belli şartlarda faizsiz krediler sunduğunu duyuruyor. Faizsiz kredi veren bankalar ait olduğu kuruluşlarla birlikte şöyle bahsedilebilinir; devlete ait olan katılım bankalarından biri olan Vakıf Katılım ihtiyaçlarınız doğrultusunda yardımcı olacaktır. Yine devlete ait olan Emlak Katılım ve Ziraat katılım Türkiye’de bulunan katılım bankaları olarak faizsiz kredi konunda ödeme kolaylığı sağlayacaklardır. Sadece Türkiye’de bulunan değil Kuveyt finans kuruluşlarına ait olan yabancı tabanlı Kuveyt Türk, yabancı ortakların çoğunlukla bulunduğu Albaraka Türk ve son olarak hatırı sayılır bir büyüklükte The National Commercial Bank’ a ait olan Türkiye Finans bankası da faizsiz ev sahibi olmak isteyenlere yardımcı olacaktır.

birevim faizsiz ev

Katılım bankaları aracılığıyla ipotek ile ev sahibi olmak yaygın bir yol olsa da bankanın istediği şartların hepsinin yerine getiriyor olmanız durumunda kredinin çıktığını garantileyebilirsiniz. Ve kredinin çıkacağına emin olmadığınız için bütçenizi ve gelecek planlarınızı buna göre ayarlamanız aksi bir durum söz konusu olduğunda sizi zor duruma sokabilir.

Kısa Sürede Ev Sahibi Olmak İçin Uygulamanız Gerekenler

–      İlk olarak gelirinize uygun ödeme planlarını araştırın ve size en uygun olanını seçin.

–      Kendinize uygun belirlediğiniz ödeme planına göre hareket ederseniz istediğini eve kısa sürede sahip olabilirisiniz.

–      Özel firmaların katılımcılara sunduğu birikim programlarına dahil olabilir ve size belirtilen sürede ev sahibi olabilirsiniz.

–      Tasarruf yöntemini kullanarak öncelikli ihtiyaçlarınıza göre harcamalarınızı belirler ve özel firmalar aracılığıyla size uygun taksitlerle faizsiz ev sahibi olma şansını yakalayabilirsiniz.

–      Devlet kurumlarının ya da kooperatiflerin sağladığı imkanları kullanarak bütçe planınızı yapabilirsiniz.

 Gelir-Gider Dengesini İyi Ayarlayın

Gelir-gider dengesini ayarlamak günümüz ekonomik şartlarında her ne kadar zor olsa da bu demektir ki ev sahibi olamazsınız. Bu dengeyi iyi gözeterek atacağımız akılı adımlar sayesinde ve potansiyel alıcılara bu imkanları sunan firmalar arasında gerekli etütlerimizi yaparak kendi mali ekonomik durumunuza en uygun şartları sunan finans kurumları sayesinde kefilsiz ev sahibi olma imkanına sahip olabiliriz. Tüm özel finans kurumları için geçerli olmasa bu konuda uzmanlaşmış kurumlar faizsiz, kefilsiz ve hatta peşinatsız ev sahibi olma konusunda yardımları dokunmakta ve katılımcıyı ödeme yönünde oldukça rahat imkanlar sunmaktadır.

Ev Sahibi Olma Konusunda Faizsiz Konut Satışı Firmalar Güvenilir Midir?

BDDK sözleşmesi ile devlet desteğini arkasına alan özel firmalar bir çok konudan gayrimenkul sistemine yenilik getirmiş ve hareketlenmeyi sağlamıştır. Devlet ve kooperatiflere kısayla katılımcı temelli olan özel firmalar kişiye gerekli yardımı sağlayarak planlamalar yaparak kısa sürede ev sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Bankalardan farklı olarak karşılıklı güvene dayanan özel firmalar geçtiğimiz yıllar içinde birçok kişiyi ev sahibi yapmış ve gayrimenkul sektöründe hareketlenmelere neden olmuştur. Bu firmalar sayesinde kira öder gibi ev sahibi olabiliyorsunuz, üstelik kefilsiz ev sahibi olma bakımından da isteklerinizin hepsini karşılıyor.

Kazanç durumlarını yetersiz bulan birçok insan için faizsiz ev almak neredeyse hayal, belki de imkânsız görünmektedir. Oysa yeni konut projelerinde bu durum bankalarla detaylı çalışmalar yapılarak, halkın alım gücüne göre ayarlanmış ve daha çok insanın ev sahibi olabilmesi amaçlanmıştır.

Faizsiz ev almak istiyorum, birikimim yok, ya da biriktiremiyorum diye yakınanların, bu tür konut projelerinden yararlanarak hem ev sahibi olmaları hem de kazançlarından kendilerini zora sokmayan bir kısmını eve ödeyerek mal sahibi olmaları mümkündür. Evi olanlar içinde faizsiz ev alma imkânı sunan bu tür projeler, daha çok ev alarak yatırım yapmayı, kira getirisi ile kısa sürede faizsiz eve kavuşmayı sağlamaktadır. Faizsiz ev, planların çok önceden yapılıp veya ele geçen paranın iyi değerlendirilip bankalardan kısa vadeli kredi alınmasını kapsamaktadır.

Tamamını ödeyebilmek için az oranda paraya ihtiyaç duyulması veya beklenen paranın zamanında ulaşamaması gibi durumlarda faizsiz ev seçeneği kurtarıcı olup, fırsatların kaçırılmamasını sağlamaktadır. Sürekli artan ve gelişen inşaatlarla halkın daha çabuk ve zorlanmadan ev sahibi olması amaçlanmaktadır. Bu yüzden kentsel dönüşümle birlikte başlayan eski ve kullanılamaz binaların yıkılma işlemleri, daha çok ve yeni konut projelerinin hayata geçmesini sağlamaktadır.

Yeni evlerine daha konforlu ve güvenilir imkânlarla sahip olan halk, deprem yönetmeliği gereği eski evlerinin çok çok üstünde sağlam yapılara sahip olmaktadır. Büyük şehirlerin ortak sorunlarından olan kalabalık nüfus, yeni ev alanlarının kısıtlı kalmasına sebep olduğundan, şehir dışına taşınan konut projeleri dikkat çekici boyuttadır. Bütün ihtiyaçlar düşünülerek ön hazırlığı yapıldığından, burada yaşama fikri insanlara cazip ve avantajlı gelmektedir. Daha az trafik, oksijeni bol alanlar, yeşil ortam betonlaşmış şehir hayatının dışında şehre yakın ama uzak alanlarda yaşamayı sunmaktadır.

Gelecekte kimseye muhtaç olmadan kendini huzurlu ve mutlu hissedeceği sıcak yuvalara kavuşma arzusu, bilinçli hareket etmeyi ve ev alabilmek için plan yapmayı sağlamaktadır. Düşüncelerinde kendisi veya çocukları için rahat bir yaşam hayal edenlere, faizsiz konut projeleri imkânların hayata geçirilmesi için fırsat sunmaktadır. Planlı yapılan ve gelir düzeyini iyi programlayan insanların, hayat standartları da yüksek olmaktadır.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Konut Kredisi Kullanmak İçin Ne Kadar Gelir Gerekli?

Read Next

PTT Mektup Gönderme Ücreti 2021

4 Comments

  • Faizsiz ev satın alma seçeneğine aslında genç yaşta başvurmak lazım ki genç yaşta ev sahibi olalım

  • Faizsiz ev sistemlerine kayıt olmayı bende düşünüyorum, ne kadar sürede evi teslim alabiliyoruz?

    • Merhaba Onur Bey,
      Birevim faizsiz ev alma sisteminde teslimat süresi alacağınız evin tutarına, ödeme planınıza ve dahil olduğunuz gruba bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

  • Faizsiz ev sistemleri gerçekten çok iyi bende faizsiz ev sahibi oldum planımı düzgün yaptım taksitlerimi öderken hiç sıkıntı yaşamadım 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 1 =