PTT Mektup Gönderme Ücreti 2021

Pek çok sektörde, maliyetler, talep ve arz mevcudiyetindeki radikal değişimler, önceden tahmin edilebilir piyasa fiyatlandırma mekanizmalarını zorlaştırmıştır. En etkili şirketler, uzun vadeli etkileri değerlendirirken müşterilerinin acil ve değişen ihtiyaçlarına uyum sağlıyor.

birevim faizsiz ev

Araştırmamıza ve geçmiş ekonomik krizlerden edindiğimiz deneyime dayanarak, en dirençli şirketler, kriz sırasında onları iyileşme geldiğinde başarılı olmaya hazırlayan uygulamaları hayata geçiriyor. Bu dersler açık olsa da, dikkate alınması gereken karmaşık bir faktör olan mevcut halk sağlığı krizinin eşi görülmemiş doğasını hesaba katmıyorlar.

Fiyatlandırma, bir kuruluşun hızlı gelir kurtarma stratejisinin önemli bir parçasıdır. Fiyatlandırma liderleri için odaklanılması gereken en önemli üç alan: değeri korurken müşteri ihtiyaçlarını karşılamada yaratıcı olmak, güçlü fiyat disiplini sağlamak ve gelecek için yeteneklere cesurca yatırım yapmaktır.

Tüm bu açıklamalarımıza istinaden 2021 yılı pandemi etkisi sebebi ile de artan fiyatlar,  belki de çok fazla gönderi ya da diğer adı ile kargo için yapılması gereken yatırım, iş gücü vb. etken olmuştur.  Bilemiyoruz, ancak tek bir şeyi iyi biliyoruz.  Kargo gönderi ücretleri tüm firmalarda arttı.

PTT 2021 yılında gönderi ücretlerine %50 zam yaptı.  5 aylık döneme yayılan zam yine de %50 daha az değil!  PTT mektup, kart ve telgraf gönderme ücreti %50 yani yarı yarıya yükseldi.  Vatandaş şaşkın PTT özel kargo ücretleri ile mi yarışıyor?

PTT Mektup Gönderme Ücreti 2021

PTT tarafından açıklanan zamlar vatandaşta şok etkisi yarattı.  Ptt tarafından gönderilen, kart, telgraf ve mektup gönderme ücreti 2020 yılında 5 ay içinde ikinci zam ile 3 lira olarak uygulanmaya başlandı. Bu rakamlara söz konusu olduğunda;

  • 2019 – Ekim 2 lira iken %20 zam ile 2,4 kuruşa yükselmişti.
  • 2020 – Mart 2,4 kuruştan 3 liraya yükseldi.

BTK yani Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, PTT tarafından yapılan zam talebini onayladı. PTT mektup ücretleri 2020 yılının ilk zammını yapmış oldu. Onaylanan yeni karar ile beraber; 2 Mart tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ağırlığı 20 gramı aşmayan tüm haberleşme gönderileri;  3 lira ödeme yapacak şekilde düzenlendi.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Programınızı İyi Yapın Faizsiz Evinize Kavuşun

Read Next

TOKİ Başvuru Para Ücreti İadesi 2020 Nasıl Alınır?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 16 =