Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde prefabrik ev çeşitlerine ilgi oldukça yoğundur. Özellikle depremlerin yıkıcı etkisinin olduğu ülkemizde daha güvenilir barınma imkanı sağladığından dolayı kişilerin tercihi prefabrik evlerden yana olmaktadır. Bu anlamda müşteri ağını arttırmaya odaklanan bankalar prefabrik ev kredisi vermeye başladı. Bankaların sunduğu prefabrik ev kredisi kampanyalarında uzun vade ve düşük faizler üzerinden kredi alabilmek artık mümkün hale gelmiş durumdadır.

Prefabrik Evlerin Faydaları ve Dezavantajları

Prefabrik evlerin sıklıkla tercih edilmesinin pek çok farklı nedeni bulunuyor. Özellikle her türlü iklim koşuluna elverişli şekilde üretilmesi, üretim ve montaj konusunda tasarruf sağlaması, çelik ve pvc malzemelerden üretildiğinden dolayı sağlam olması gibi konular prefabrik evlerin avantajlı noktaları arasında bulunur. Aynı zamanda çevre dostu olan bu evlerin taşınabilir düzeyde olması öncelikli hale gelmesine neden oluyor. Öte yandan prefabrik evlerin az sayıda dezavantaj içerdiğini de belirtmek gerekir. Şiddetli yağmur ve rüzgara karşı dirençsiz olan bu tarz yapılarda aynı zamanda ses yalıtımı pek iyi değildir. Bunun yanında prefabrik evlerle ilgili getirilen diğer şikayetlerden biride kısa ömürlü olmalarıyla ilgilidir.

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

  • Türkiye Finans
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Şekerbank
  • Ziraat Bankası
  • HSBC
  • TEB
  • İş Bankası
  • Bank Asya’dır.

Vade koşulları, faiz oranları ve dosya masrafları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bu yüzden prefabrik kredisi veren bankalar arasında kısa bir araştırmaya çıkarak sizin için en uygun seçeneği ortaya çıkarabilirsiniz. Prefabrik ev kredisi tıpkı normal konut kredisinde olduğu gibi uzun vadelerle birlikte alınabilmektedir. Prefabrik ev kredisini en yaygın olarak sağlayan banka Türkiye Finans bankası olarak bilinir. Ev danışmanı eşliğinde sunulan bu kredi türü uzun vadeler üzerinden prefabrik kredisi çekebilmenize imkan sağlar. Bu kredi türünde faiz oranları oldukça düşük olduğundan dolayı, tüketici tarafından geri ödemeler rahatlıkla yapılabilmektedir. Faiz oranları ise yüzde 1.0 oranlarından başlar ve vade oranına bağlı olarak artış gösterir. Satın almak istediğiniz prefabrik ev değerinin yüzde yetmiş değerine kadar kredi çekebilirsiniz. Prefabrik konut değerinin yüzde 30’luk kısmı ise müşteri tarafından peşin olarak verilmelidir. Kredi alım sürecinde özellikle kişilerin kredi notu düzeyi büyük bir önem taşır. Kredi notu yüksek durumda olan kişilerin prefabrik kredisi alabilme ihtimali daha fazla olacaktır.

Prefabrik Konut Kredisi Faiz Oranları

İnsanların nakit ihtiyaçlarına çözüm üretmekte olan bankalar vermiş oldukları prefabrik konut kredisiyle de dikkat çekici konumdadır. Bu kredi kapsamında pek çok kişinin kolay yoldan ev sahibi olması söz konusu hale gelir.

İş Bankasının prefabrik konut kredisinde sunmuş olduğu faiz oranı yüzde 1.72 olurken, Şekerbank’ın yüzde 1.99, TEB’in yüzde 1.49, Ziraat Bankasının yüzde 0,99, Vakıfbank’ın yüzde 0,99 ve Halk Bankasının ise yüzde 0,99 oranında faiz sunduğunu belirtmek gerekir.

Önceki

Mortgage’ı Tercih Etmeniz İçin Beş Neden

Sonraki

TAKS KAKS Nedir? Emsal Ne Demek?