Öğrenciler İçin En Uygun Ev Nasıl Bulunur?

Sınavı kazandınız artık bir öğrencisiniz, Tebrikler! Peki, şimdi konaklama için nerede kalacaksınız?  Yurt mu, ev mi? Eğer bir eve çıkacaksanız, öğrenciler için en uygun ev nasıl bulunur? Yaşam tercihlerinizi düşündüğünüzde belki kriterlerinize uygun bir evi bulmakta zorlanabilirsiniz. Gençlikte hayallerin hemen olunabilirliğine inanıyoruz nede olsa! Hayatınızı iki valiz haline getirmek ürkütücü bir görev olabilir ve eşyalarınızı açmak için bir yerde aynı derecede stresli olabilir.

birevim faizsiz ev

Peki, sizin için mantığımızı biz oraya koyarak harekete geçelim, öğrenciler için en uygun ev nasıl bulunur konusuna değinelim;

Öğrenciler İçin Ev Bulma Konusunda Tüyolar

Yaşamayı tercih edeceğiniz yer ile ilgili öncelikle kriterlerinizi kontrol edin.  Bütçeniz nedir?  Okula yakın bir lokasyonda ev hem zaman hem bütçe tasarrufu sağlar.  Düşünün yürüyerek gidip gelebilirseniz yol parası külfetinden kurtulabilirsiniz, değil mi?

Günümüzde üniversitelere yakın dairelerin kira ücretleri artıyor olsa da mantıken uzak ama ucuz bir yerde oturursanız yol parası ve yollarda kaybedeceğiniz zaman hem derslerinizdeki başarınızı hem de bütçenizi etkiler.  Peki, evi buldunuz ya eşya meselesi? Birkaç yıl kalacağınız bir ev için eşya masrafına girmeli misiniz?

Öğrenciye eşyalı kiralık daire avantajları

Son zamanlarda öğrenciler için hazırlanan eşyalı evler oldukça revaçta görünüyor. Hem konforlu, hem de uygun fiyatlı eşyalı bir ev bulabilirsiniz. Uygun bir ev arkadaşı ile masrafınızı düşürebilirsiniz.  Öğrenci olunca gençlikleri düşünülerek ev sahipleri kırma dökme olaylarına karşı fazladan kaparo alabiliyor. Bir aileye kiralanan evlerden de daha pahalıya mal olabiliyor.

Tek kişi için 1+1 stüdyo daire tutabilirsiniz. Yâda 2+1/3+1 evlerde ev arkadaşları ile daha makul fiyatlara oturmanızda mümkündür.  Kirayı, mutfak masraflarını hatta faturaları paylaşabilirsiniz.

Bizim ülkemizde pazarlık şarttır. Sözleşme imzalarken maddeleri iyi inceleyin;

  • Boya yapılmış mı?
  • Tadilat gerekiyor mu?
  • Sigorta durumlarını analiz edin.

Size en uygun evi internet üzerinden hizmet veren siteler üzerinden edinebilirsiniz.  Taşınacağınız şehrin kira döngüsünü önceden üniversitenize, arkadaşlarınıza sorarak veya çevrimiçi arama yaparak öğrenebilirsiniz. Gerçek olmayacak iyi yerlerde kira düşükse dikkatli olun.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Ev Sahibi Olmak İçin Ne Yapılması Gerek?

Read Next

Mantolama Nedir?

5 Comments

  • Öğrenciler için uygun ev aramak gerçekten çok önemli oluyor, kiraları yüksek olmaması en önemli kriteri 🙂

  • Öğrenciler için şu süreçte evler çok daha uyguna denk gelir muhtemelen 🙂

  • Öğrenciler için pandemide ev bulma derdi olmadı ama yine de ev arayan olursa daha uyguna bulurlar diye düşünüyorum

  • Öğrenciler için çok güzel evler var ama şu süreçte pekte arayan yoktur bence 🙂

  • Öğrenciler için eskişehir harici illerde uygun ev bulabilmek bence çok zor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + two =