Halkbank TOKİ Kredisi Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

TOKİ, dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olmasına imkan sağlıyor. Aynı zamanda belirli dönemlerde TOKİ çeşitli bankalarla ortaklaşa yapmış olduğu kampanyalarla ev sahibi olmayı kolay hale çekmektedir. 2020 yılında uygun fırsatlar üzerinden konut kredisi alabileceğiniz bankalardan biride Halkbank’tır. Halkbank TOKİ Kredisi bağlamında uzun vadeler ve uygun faiz oranları üzerinden vatandaşların ev sahibi olmasını sağlıyor.

birevim faizsiz ev

TOKİ Kredisine Nasıl Başvurulur?

TOKİ kredisi almak için öncelikli olarak satın almak istediğiniz ev tipine kadar vermeniz gerekir. 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı konut tipi bulunur. Projeye yatırılacak peşinat tutarı ve ödenecek taksitlerin tutarı da eve bağlı olarak değişkenlik gösterir. Konut tiplerini ve özelliklerini ayrıntılı olarak TOKİ resmi internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Konut tipine karar verdikten sonra ise yapmanız gereken şey istenen evraklarla birlikte size en yakında bulunan Halkbank şubesini ziyaret etmektir. İkamet ettiğiniz bölgede Halkbank şubelerinden birinin bulunmaması halinde ise size en yakında bulunan ilçedeki şubelerin birinden TOKİ Kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda bankalar tarafından konut tiplerinde belirli bir müracaat tutarının yatırılması gerektiğini belirtmek gerekir. bu müracaat tutarı konut tipine bağlı olarak değişkenlik gösterir. 2+1 konut projeleri için ödenmesi gereken müracaat bedeli 500 TL  olurken, 3+1 konut tipleri için ödenmesi gereken müracaat bedeli ise 1000 TL olmaktadır. Müracaat bedelini ödedikten sonra ise kredi başvurunuz tamamlanmış olur.

Halkbank TOKİ Kredisi Başvuru Şartları

TOKİ kredisi başvurunuzun onaylanması için birtakım şartlara sahip olmanız gerekmektedir. Bu koşullardan birine bile uyulmaması halinde TOKİ Kredisi başvurusu olumsuz olarak değerlendirilir. Bankaların müşterilerden talep ettiği çeşitli şartlar ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız
  • Kredi skorunuzun yüksek olması
  • Düzenli gelirinizin bulunması
  • 2+1 konut satın alacaksanız 25 yaşını doldurmanız,
  • 3+1 konut satın alacaksanız 18 yaşını doldurmanız,
  • Projenin yapıldığını il veya ilçede en az 1 yıldır ikamet ediyor olmanız,
  • Daha önceki süreçte konut veya konut kredisi almamış olmanız,
  • Sizin veya ailenizin üzerine kayıtlı herhangi bir mal varlığının olmaması
  • Hanenin toplam gelirinin en az 4.500 TL olması

Halkbank aynı zamanda borçlarını peşin ödeyen vatandaşlara yüzde 20 oranında indirim sağlıyor. Bu sayede TOKİ konut ödemeleri bu sayede yüzde 20 indirimli olarak yapılabilmektedir. Bu kampanyadan yalnızca işyeri ve konut alıcıları yararlanabilir. Bu kampanyada yüzde 0.80 oranından başlayan faiz oranları sunulurken, oldukça düşük faiz oranları üzerinden kredi alımı mümkün hale getirildi. Halkbank TOKİ kredisine başvuruda bulunmak son derece kolay olup, kısa süre içinde kredi başvurunuzun olumlu veya olumsuz sonucu alabilirsiniz. TOKİ kredisi hakkında daha fazla bilgiye ve gerekli olan evraklar listesine Halkbank’ın şubeleri üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Ev Almak İstiyorum Ama Peşinat Yok Diyenlere Çözüm Yolları

Read Next

Coronavirüs Kira Sözleşmelerini Nasıl Etkileyecek?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 12 =