Faizsiz Kredi Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Faizsiz ev kredisinden yararlanmak ve binlerce kişiyle birlikte, gayrimenkul sektöründe yaşanan dalgalanmadan yararlanabilirsiniz. Faizsiz ev alma yöntemleri genellikle ülkemizdeki ve civar ülkelerdeki yöntemlerle oluşturulmakta ve kullanılmaktadır. Türkiye’de, diğer ülkelerin birçoğunda olmadığı gibi herhangi bir faizsiz banka işlemi bulunmuyor. Elde etmek istediğiniz toplu paranın faizsiz olabilmesi için belirlenebilecek bazı özel durumlar bulunuyor olsa da, kredi çekebilmek için öncelikle teminat yatırmanız gerekmektedir. Bundan dolayı da herhangi bir birikimi olmayan kişilerin faizsiz kredi alması gibi bir durumla karşılaşılamamaktadır.

birevim faizsiz ev

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi için başvuru yapılması gereken bankalar katılım bankalarıdır. Çünkü bu bankalar yapıları gereği faiz ile kredi vermedikleri ve müşterilerine bir mal karşılığında kredi sundukları için en uygun oranların orada olduğunu düşünülmektedir. Tabi faizsiz bankacılık olarak lanse edilmekle birlikte kar payları oranına bakıldığında aslında çok da uygun kredilerin sunulmadığı görülmektedir.

Bazı bankalar gerçekten müşterilerine faizsiz kredi kullanma imkanı sunmaktadır. Tabi bu kredi limitleri çok yüksek seviyelere kadar çıkamamaktadır. Bankanın tercihine göre 1000 TL ile 3000 TL arasında sıfır faizli kredi kullanma imkanı sunulmaktadır. Fibabanka müşterilerine 3000 TL ihtiyaç kredisini 18 ay geri ödeme koşuluyla sıfır faizsiz olarak vermektedir. Tabi masraf kesintisi yapılmaktadır. Bu oranla yıllık maliyet oranı %22 olarak görülmektedir. Bu bir örnek olsa da sektörde yer alan tüm bankalar 1000 TL ile 2000 TL’yi aşmadan müşterilerine kredi çekme imkanı sunmaktadır.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Faizsiz kredi imkanından faydalanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bu imkanı sunan bankaya gitmek olacaktır. O bankada hesap açtıktan sonra başvurunuzu yaparak hesabınızı açtırmalı ve ardından faizsiz kredi için başvuru yapmalısınız. Bu kredi de diğerlerinde olduğu gibi faiz ödemesi yapmadan rahatça başvurunuzu yapabilir ve en kısa sürede bu kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Bu imkan sayesinde ihtiyacınızı karşılayabilecek olan krediye anında sahip olmanız mümkün olacaktır.

Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Hem kamu hem de özel bankalar uygun oranlarla konut kredileri sunuyor olsalar da hiçbiri faizsiz konut kredisi sunmamaktadır. Bunun için kurulmuş olan özel şirketler tarafından insanlar faiz farkı ödemeden rahatça ev sahibi olabiliyorlar. Bu sayede peşin fiyatına eşit taksitlerle uzun vadeli ödeme koşullarıyla kredi kullanmak mümkün oluyor.

Sektörün içerisinde yer alan bu şirketler müşterilerinden sadece katılım ücretini ödemelerini istiyor. Bunu peşinat olarak ödedikten sonra evin tüm borcunuzu kendi bütçenize göre planlayarak ödeme hakkını sizlere sunuyorlar. Bu konuda sektörde ki şirket sayısı giderek artıyor ve insanlar bu sayede faizsiz sistemlerden yararlanarak rahatça ödeme yaparak istedikleri evi alma şansına sahip olabiliyorlar.

Faizsiz Kredi Almak İçin Gerekli İşlemler Nelerdir?

Faizsiz kredi olarak adlandırılabilecek olan kredi sürecinde vade farkı oldukça önemli bir etkendir. 100 bin Türk Lirası değerinde kredi çekmek istemeniz durumunda genellikle %0.80 ila %0.95 arasındaki oranlarla kredi elde edebilmeniz mümkün olacaktır. Bu oranların birkaç yıl içerisindeki en düşük seviyesine indirilmiş olması, uzun vadede ödeme yapmayı planlayan kişilerin oldukça işine yarayabilmektedir. Yapılacak olan ödemenin de azaltılmasıyla birlikte tüm Faizsiz Ev Alma süreçleri gözden geçirilebilmektedir. Türkiye‘de faizsiz krediden faydalanarak ev almak için toplu konut projesi gibi büyük ve oldukça önemli bir projeye üye olabilirsiniz. Bu tür projelerde hiçbir kredi talebinde bulunulmadığı için, herhangi bir bankanın ödeme şartlarına tabii tutulmamaktasınız.

Faizsiz Kredinin Genel Özellikleri Nelerdir?

Bankaların faiz kullanarak hizmet verdiği yüzlerce yıldır bilinen bir gerçektir. İslam ülkelerinde faiz bulunmayan kredi yöntemlerinin çoğunluğunda yine de ufak da olsa faiz görebilmekteyiz. Sektörün temelini oluşturan faizin gelecekte de kalkması ve kredinin alınmış olduğu fiyattan geri ödeme yapılabilmesi gibi bir durum söz konusu olamayacaktır. Faizsiz ev almanın yolları bundan dolayı sürekli olarak ertelenmekte ve arayış içerisine giren kişilerin hiçbir olumlu sonuca ulaşamamasına neden olunmaktadır. Ülkemizdeki faiz ortalamalarının %0,80’e kadar indirilmiş olması, ev sahibi olmak isteyenlerin daha kolay bir şekilde ve daha düşük ücretlendirmelerle karşılaşmasını sağlamaktadır. Ev sahibi olabilmek için devletin belirlemiş olduğu zaman dilimlerinde herhangi bir toplu konut projesine üye olabilir ve bu bölgelerdeki ödeme imkanlarından yararlanabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faizsiz Ev Kredisi Devlet Desteği İle Mümkün Mü?

Read Next

Peşinatsız Ev Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

6 Comments

 • Faizsiz kredilerde bir üst limit var mı acaba?

  • Merhaba Cemal Bey,
   Faizsiz ev alma sistemlerinde üst limit bulunmamaktadır.

 • Faizsiz kredi seçenekleri şu an yok galiba ancak faizsiz ev alma sistemlerinde faiz yok hala diye biliyorum

 • Faizsiz kredi günümüzde neredeyse yok, kar payı adı altında faiz işletiyorlar yine

 • Faizsiz kredi şu an var mı herhangi bir bankada?

  • Merhaba Nilgün Hanım,
   Bankalardan faizsiz kredi almak mümkün değildir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × two =