Peşinatsız Ev Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Peşinatsız ev kredi almak günümüzde mümkün olan finansman yöntemlerinden bir tanesidir. Her insanın kendi evine sahip olma fikrine sahip olduğu bilinmektedir. Bu sayede uzun vadede kira derdinden kurtulmak ve ev sahibi ile problem yaşama sorunu ortadan kalkmaktadır. Tabi bunun için öncelikle dikkatli olarak tercih yapmak gerekiyor.

birevim faizsiz ev

Bankalar peşinatsız ev kredisi için başvuruda bulunanlara yüksek faiz oranlarıyla hizmet veriyor. Özellikle de uzun vadeli kredi başvurusunu bu şekilde yapacak olanların maliyet hesaplaması çok yüksek çıkabiliyor. Çok uygun fiyata alınacak bir ev dahi olsa bu vade ve peşinat seçeneği nedeniyle fark bir anda birkaç katına çıkabilmektedir. Ancak bunu doğru finansman yöntemiyle yapılması durumunda çok da uyguna ev almak mümkün oluyor. Bu konuda hizmet veren tasarruf şirketleri bulunuyor. Bu şirketler müşterilerine faizsiz olarak ev kredisi sunuyor.

Peşinatsız Ev Kredi Almanın Artıları

Peşinatsız ev kredi almanın doğru finansman kuruluşu üzerinden yapılmasının birçok artısı vardır. Bu konuda birçok kişi bankaları ilk sırada tutsa da bu doğru bir seçim olmamaktadır. Çünkü banka tarafından sunulan finansmanlarda yüksek faiz oranlarının yanına krediye eklenen ekstra maliyet kalemleri de vardır.

Hayat sigortası, ekspertiz ücreti ve dosya masrafı kredinin maliyetini yükseltmektedir. Bu durum faiz oranıyla birlikte kredi alanlara ciddi anlamda bir borç yükü oluşturmaktadır. Ancak faizsiz kredi sunan firmalar müşterilerine bu maliyetleri yansıtmaktadır. Bu tercihi yaparken sadece anlaştığınız şirkete katılım ücreti ödemesi yapıyorsunuz. Bu ücret şirket tarafından eklenerek peşin olarak tahsil ediyor. Bunun haricinde tüm ödeme olanını kendiniz hazırlıyor ve aylık gelir seviyenize göre ödemenizi yapıyorsunuz. Taksitle ev almak isteyen ve faiz ödemek istemeyenlerin bu yöntemi tercih etmesi tavsiye ediliyor.

Bu tür finansman imkanı sunan şirketler müşterilerine çok fazla uğraştırmamaktadır. Bankaların aksine daha az evrak işi ile yapılan sözleşme sayesinde çok hızlı bir şekilde çözüm uygulanıyor ve sizlere sunuluyor. Oluşturulan gruplar sayesinde herkes istediği eve daha az maliyetle ve daha kısa sürede elde etme şansına sahip oluyor.

Ev Alırken Finansman Nasıl Sağlanır?

Ev alma hayali kuranlar finansman konusunda farklı kanalları tercih ediyor. Kimileri yakın çevresinden borç isterken kimileri de bankalara yöneliyor. Genelde günümüzde banka tercihi yapılıyor. Ancak bu yöntem ciddi anlamda bir maliyeti insanlara yüklüyor. Hayatlarının büyük bölümünü bu şekilde geçirmek zorunda kalan çok sayıda insan bulunuyor.

Ancak bunun aksine hiç faiz veya vade farkı almadan hizmet veren şirketlerde bulunuyor. Birçok insanı bir araya getiren bu şirketler farklı planlama ve satış yöntemleri sayesinde insanların uygun maliyetle ev sahibi olmalarına yardımcı oluyor. Uzun yıllar birikim yapmayı veya banka kredisi çekmek istemeyenler bu yöntemi tercih ederek rahatça ev sahibi olabilir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faizsiz Kredi Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Read Next

Diyarbakır Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

5 Comments

  • Peşinatsız ev almak günümüzde gerçekten daha kolay ve taksitleri ev kirası gibi düşünürsek çok kolay ev sahibi olabilirz.

  • Güzel bir hesaplama olmuş ancak peşinatsız ev kredisini şu an sadece bahsedilen birevim gibi firmalardan alabiliriz, kredi olarak peşinatsız %100 üne kredi vermiyorlar artık

  • Peşinatsız ev kredisini birevim gibi firmalardan alabiliriz sanırım, o firmalar hakkındaki yazılarınızı da okudum gerçekten güzel bir düşünce ama güvenmek çok zor geliyor

  • Peşinatsız ev alma seçenekleri son zamanlarında gerçekten fazlalaştı, günümüzde bu tarz firmaların artması bizlerin işine geliyor 🙂

  • Bankalardan bazıları tanıdıklar vesilesiyle evin %100’üne kredi çıkartabiliyorlardı tabi artık yapılabiliyor mu bilmiyorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × three =