Faizsiz Ev Kredisi Devlet Desteği İle Mümkün Mü?

Ev almak isteyen insanlar yüksek faiz oranları nedeniyle maddi güçlerinin olmaması nedeniyle bu fikri geri plana itiyorlar. Uzun yıllar birikim yapmanın da günümüzde mümkün olmaması nedeniyle birçok insan bu fikre uzak durarak yıllarca kira ödemek zorunda kalıyor.

birevim faizsiz ev

Ancak günümüzde devlet tarafından desteklenen kurumlar vatandaşların sıfır faiz ile ev sahibi olmalarına imkan veriyor. Önceden belirlenen bir oranı peşinat olarak ödedikten sonra kira öder gibi taksitlerle ev almak daha hızlı olacaktır. Bu fırsat sayesinde birçok insanın ev sahibi alma hayali gerçekleşmiş oluyor.

Devlet Desteği İle Ev Almak

Devlet tarafından belirli bir gelir seviyesi altında olan bireylerin ve ailelerin ev sahibi olmaları için farklı seçenekler sunuluyor. Emlak GYO ve TOKİ tarafından yapılan projeler sayesinde ülkemizin tüm il ve ilçe merkezlerinde ihtiyaca uygun olan evler inşa ediliyor. Evin bedeline göre ödenen peşinatın ardından ev teslimiyle birlikte ödemelerde başlıyor.

Ödemeler ailenin aylık gelir oranına göre belirleniyor. Vade seçeneği belirlendikten sonra büyük oranda kira bedeline yakın bir bedelle ev sahibi olmanız mümkün oluyor. Bu konuda farklı yöntemleri de tercih ederek kısa vadede evin borcunu ödeyip istediğiniz eve sahip olmanız mümkün kılınıyor.

Devlet Desteği Sistemi Nasıl İşliyor?

Devlet destekli ev almak da diğer ev alma yöntemlerinde olduğu gibi ilk olarak başvuru yapmanız gerekiyor. Bu konuda belirlenen kuralların içerisinde olduğunuzdan emin olarak başvurunuzu belirtilen kuruma yapmanız gerekiyor. Ardından sözleşme maddelerine göre kuraya dahil olabilir ya da başvuru çok değilse anlaşmanızı hemen yapabilirsiniz. Kura çekimi kurum tarafından size özel olarak belirtilecektir.

Burada sayının durumuna göre size bilgi sunulacaktır. Bu bilgi dahilinde sizde ev sahibi olmak için gerekli adımları yapacaksınız. Ardından sözleşme imzalanacak ve sizden belirli bir peşinatı ödemeniz istenecektir. Bunu yaptıktan sonra ödemeleriniz daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılmış olacaktır. Tüm bu işlemlerin ardından faizsiz ve kira öder gibi ev sahibi olmanız mümkün olacaktır.

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev almak birçok insan için yüksek bir maliyetin altına girmeye neden oluyor. Bu durum insanların korkmasına ve kira ödemelerine devam etmelerine neden oluyor. Ancak işin içine girildiğinde aslında o kadar zor olmadığı ortaya çıkıyor. Çünkü kira bedelinin üzerine ekleme yaparak ya da yapmadan uzun vadeli ev sahibi olmanız mümkün oluyor.

Özellikle faizsiz ev alma fırsatına sahip olduktan sonra maliyetler tahminin en altına kadar iniyor. Bu sayede zorlanmadan istediğiniz şehirden, rahatça ev almak için başvuru da bulunuyorsunuz. Bu anlamda devlet desteği özel şirketlere göre biraz daha farklı işliyor. İnsanların bu evlerden kar elde etmesini istemedikleri için bu konuda gerekli önlemler alınarak satışlar yapılıyor.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faizsiz Ev Almak İsteyenlere Fırsat Dolu Seçenekler

Read Next

Faizsiz Kredi Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

5 Comments

  • Devlet desteğiyle mümkün kılınabilir belki ancak faizsiz kredili seçenek sunan firmalar harici faizsiz ev almak bence imkansız

  • Güzel bir anlatım olmuş teşekkürler

  • Faizsiz ev kredisinde devlet desteği olduğunu düşünmüyorum günümüzde, faizsiz ev sahibi yapan firmalar var ama onlara da ne kadar güvenebileceğiniz belli değil

  • Güzel bilgilendirme olmuş ellerinize sağlık 🙂

  • Faizsiz ev kredisinde devlet desteğine gerek yok ki birevim ve benzeri firmalar artık faizsiz yardımcı oluyorlar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − 9 =