Ev Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günlük yaşantının çoğu ev ortamında geçirilmektedir. Özellikle de yoğun iş temposunda dolayı ev gelindiğinde insanların rahatça dinlenebilecekleri ferah bir ortamın olması oldukça önemli olmaktadır. Ferah bir ortamı oluşturan en başlıca etmenler ise duvarların boyası ve doğru mobilyaların seçimi olmaktadır. Eğer mobilyalarınız ferah ve rahat değilse kesinlikle yorgunluğunuzu alacak konforu bulamazsanız. Konforsuz mobilyalar ile bel, sırt, adale ve boyun ağrılarınıza daha da artacaktır.

birevim faizsiz ev

Tüm bunların haricinde yine konforsuz mobilyalar çok çabuk bozularak size ekstra masraflar çıkarmaktadır. Bu sebeple mobilya satın almak çok önemli bir konu olup, dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Mobilya satın almadan önce birçok etmen göz önünde bulundurularak en doğru mobilya tercihleri yapılmalıdır. Ev mobilyası alırken göz önünde bulundurulması gereken etmenlerin başında;

 • Ekonomik bütçe
 • Evin mimari yapısı
 • Alınacak eşyaların kullanım amacı
 • İhtiyaç durumu
 • Zevk tercihi
 • Alınacak eşyaların sağlamlığı ve kalitesi olmaktadır.

Ev Mobilyası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilya seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken ekonomik bütçenize en uygun olan en sağlam, konforlu ve şık mobilyaların seçilmesi olmalıdır. Bunun için öncelikle alacağınız eşyayı önceden belirlemeli ve hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız. Burada en önemli nokta her görünüşü güzel olan mobilyanın rahat ve konforlu olacağı bir algının oluşmamasına dikkat edilmelidir. Diğer bir yandan da çok konforlu ve rahat olan bir mobilyanın görünüşü güzel olmayabilmektedir. Bunun için gerekirse birçok mağaza gezilerek bütçenize uygun ve her iki güzelliğin bir arada olduğu mobilyalar tercih edilmelidir.

Yine alınacak olan mobilyalarda fiyat, dayanıklılık, kullanım kolaylığı, kapladığı alan, şıklığı ve konforu gibi tüm etmenleri bir arada bulunduranları aramalısınız. Normalde yasal bir zorunluluk olduğu halde genellikle satışlar esnasında mobilyaların kullanım kılavuzları alıcıya verilmemektedir. Bu noktada alacağınız mobilyalara ait kullanım kılavuzlarını da almanız oldukça önemlidir. Mobilyalarınızın uzun ömürlü türden olması için yapıldığı ağacın cinsine, birleştirme noktalarının düzgün olmasına ve mobilyaların cilasına kadar hemen her noktaya dikkat edilmelidir. Tüm bunların yanında ev duvar boyası ile uyumlu olmaları da oldukça önemlidir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Konut Kredisi Nedir?

Read Next

Emlak Vergisini Değiştiren Durumlar Nelerdir?

5 Comments

 • Güzel önemli noktaları anlatmışsınız teşekkürler 🙂

 • Ev mobilyası seçerken ben sade olmasına önem veriyorum, çok fazla şaşalı şeyleri sevmiyorum evde

 • Ev mobilyası seçerken ekonomik durumu çok iyi kontrol etmek gerekiyor bence

 • Ev mobilyası seçerken çok titiz oluyorum, her şeyin birbiriyle uyumlu olmasını istiyorum 🙂

 • Ev mobilyası seçerken çok hassas oluyorum, her şeyin birbiriyle uyumlu olması çok önemli benim için

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + 9 =