En İyi Ev Alma Yöntemi Faizsiz Yöntemdir

Faizli krediyi hiç kimse istemez. Faiz ödemeden kredi almak, günümüz toplumunda gerekli hale gelmiş bir durumdur. Faizin geçmişi, Osmanlılara dayanır. Ülkemizdeki faiz sisteminin ataları, Osmanlı zamanında tefecilik yapan Yahudilerdi. Öyle ki Tanzimat zamanında Yahudiler bankalaşmış ve Osmanlıya faizli kredi vermiştir. Bu çöküşün habercisidir. Ekonomiyi faizli kredilerle ele geçiren Yahudiler, Osmanlı devletinin çöküşünü hızlandırmıştır.

birevim faizsiz ev

Günümüzde ise banka faizi, hemen hemen bütün kategorilerde kullanılmaktadır. Ancak, görünen o ki, çok kişi büyük kayıplar yaşamıştır. Krediyle ev alanlar, evinin yanında diğer mallarını faizli borçlanma yüzünde kaybetmiştir. Faizli kredi seçenekleri karşısında oluşan yeni alternatif ise faizsiz kredi ve ev sahibi olma yöntemleridir. Faizsiz sistemle ev alan kişiler, ticaret yapmaktadır.

FAİZ VE TİCARETİN FARKI

Faiz borçlanma şekli, ticaret ise alış-verişle kar etme şeklidir. Faiz kesinlikle ticaret değildir. Bir ev alacaksınız banka size inancımıza uymayan faizli borç vermektedir. Yani evi bankadan aldım sözü yanlıştır. Banka size borç veriyor ve siz evinizi faizli borcunuza karşılık ipotek ettiriyorsunuz. Üstelik 200 liralık evi 400 liraya alıyorsunuz. Bu çok büyük bir farktır. Üstelik eviniz ipotekli oluyor. Huzurlu bir ödeme için, şartları oldukça adil olan faizsiz ev alma yöntemleri gerekmektedir.

FAİZSİZ EV İMKANI SUNAN FİRMALAR

Faizsiz çalışan kurumlar, faizsiz ev kredisi nasıl alınır sorusuna cevap bulabilmektedir. Faizsiz ev imkanı, peşinatsız ev imkanı, senetle ev almak imkanı ve taksiti kendin belirle sistemleri ile, size ev satan bu kurumlar, ev sahibi olmanız için ticaret yapmaktadırlar. Kar payı ile çalışan ve faizsiz ev kredisi veren bankalar faizli bankalara alternatif olabilir. Ancak şurası unutulmamalıdır ki, faizin ne olduğunu bilmeden, faizsiz kredi veya faizsiz ev sahibi olma gibi terimleri anlamanız mümkün değildir.

Bu nedenle, faize bulaşmadan ev almanın birinci yolu, faizin ne olduğunu tam olarak araştırmaktan geçmektedir. Bankalar size para satmaktadır. Bu nedenle ev almak isteyen insanlar, evi satan ve ticaret yapan kurumları tercih etmelidir. Etkili ve huzurlu bir ev alımı için faizsiz ev seçenekleri sunan ve hizmet bedeli ile çalışan kurumların tercih etmek gerekir.

Faizsiz sitemler ile ev sahibi olma fırsatını yakalayın. Faizsiz sistemlerin öncülerinden Birevim hakkında detaylı bilgi için https://www.faizsizev.org/birevim-nedir-birevim-icin-sikayet-var-mi/ linki tıklayabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faizsiz Ev Almanın Yolu

Read Next

Ev ve Konut Edinmede Faizsiz Sistemler

6 Comments

 • Birevim gerçekten faizsiz ev kredisi veriyor arkadaşım aldı bende başta inanmadım nerden kazanıyorlar hala anlamadım

  • Merhaba Beyza Hanım,
   Birevim faizsiz ev alma sistemidir. Krediye dayalı bir sistem değildir. Kuraya dayalı bir sistemdir. Sisteme katılanlardan ev ücretinin dışından hizmet bedeli alınmaktadır.

 • Birevim mi önerirsiniz Fuzulev mi?
  Hangisi daha avantajlı acaba?

  • Merhaba Enes Bey,
   Birevim daha avantajlıdır. Ayrıntılar için satış ofisi ile görüşebilirsiniz.

 • Artık bankalara bolca faiz ödeme derdi bitti, bu yöntemi geliştiren çoğullaştıranlara çok teşekkür ediyorum valla 🙂

 • Faizsiz ev alma şirketleri gitgide artmaya başladı, en iyisini önerebilir misiniz? Organizasyon ücreti çok uçuk olmayan, aylarca bekletmeyen bir firma arıyorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =