Araç Alacaklar Dikkat! Taşıt Kredisinde Başvurular Başladı

Araç almak isteyenler için bu dönem en iyi zaman olarak görülebilir. Çünkü çıkarılan destek paketleri sayesinde hem ikinci el araçlar hem de sıfır araçlar için %0,49 hem de %0,69 faiz oranlarında krediler sunuluyor. İkinci el otomobillerde kredi faiz oranı %0,82 seviyesine kadar çıkıyor.

birevim faizsiz ev

Maliye bakanlığı tarafından açıklanan destek paketleri arasında taşıt kredi uygun oranlarıyla dikkat çekiyor. %0,49 seviyesinde herhangi bir destek paketi bulunmuyor. Tabi bu kredilerden yararlanmak istiyorsanız yapmanız gereken yerli üretim yapan firmaları tercih etmek olacaktır. Bunun için belirlenen ve anlaşılan otomobil firmaları bulunuyor. Sizlerde o firmalardan herhangi bir tanesini tercih ederek araç alabilirsiniz.

Sıfır Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Alınma Şartları

Sıfır araç almak isteyenlere çok uygun kredi faiz oranları sunuluyor. Sunulan krediler yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 ile sunuluyor. Tabi bunun için yerli üretim yapan firmaları tercih etmeniz gerekiyor. Bu firmalar arasında binek araçlar ve ticari araçların tercihi de yapılmalıdır. Sizde rahatça istediğiniz arabaya yönelebilirsiniz.

Fiat, Ford, Honda ve Toyota yerli binek üretim araçların alınabileceği firmalar olarak dikkat çekiyor. Firmalarında sitelerde bu konuda kampanyalar hakkında bilgi veriliyor. Tabi her başvuru sahibi %0,49 oranla kredi çekemiyor. Bunun içinde belirlenmiş olan özel detaylar bulunuyor. Sıfır aracı için 100 bin TL kredi çekecek olan birisi yüzde 0,49 faiz oranını tercih ederek 48 aylık bir sürede 2.397 TL ödeme planına sahip oluyor. Bu sürede ödeyeceği fark 15 bin 580 TL olarak sınırlanıyor.

İkinci El Taşıt Kredisinde %0,82 Faiz İmkanı

Sunulan taşıt kredisinde ikinci el seçenekleri de düşünülmüştür. Tabi piyasanın sürekli yükseldiği bir durumda yüzde 0,82 kredi faiziyle kredi almak dahi sizin için bir avantaj olacaktır. Ancak bu araçlardan yana şansınızı kullanacaksanız kredi limitinin 150 bin TL’yi geçemeyeceği unutmamanız gerekiyor. Bu limitin altında krediye başvuru da bulunabilirsiniz. İkinci el binek otomobil için ilk altı 6 ay ödemesiz kredi imkanından yararlanacaksınız. Geriye kalan borcu 54 ayda ödeyecek ve toplamda 60 aylık bir kredi çekebileceksiniz. Tabi her ikinci el aracı alma şansınız yok. 7 yaşından büyük olanları tercih etmeyeceksiniz. Yani 2013 ve üzerinde modele sahip ikinci el araçlar için bu kampanyada kredi imkanı sunuluyor.

Taşıt Kredi Başvuruları Nasıl Yapılır?

Taşıt kredisi için sunulan sıfır araç kredileri ve ikinci el araç kredileri için başvurular kamu bankalarına yapılıyor. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden sunulan kredilere doğru adımları izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz. Sıfır araç için yerli üreticiler tarafından sunulan bir modeli tercih etmeli, ikinci el araçlar içinse 7 yaşından küçük bir modeli tercih ederek başvuru yapmalısınız. Bu kampanyadan yararlanmak için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Anadolu Yakası Konut Projeleri – Anadolu Yakası Projeleri ve Fiyatları

Read Next

Eskişehir Konut Projeleri – Eskişehir Projeleri ve Fiyatları

8 Comments

 • Taşıt kredilerinde son durum nedir, faiz oranlarında güncelleme yapmışlardı en son

  • Merhaba Nil Hanım,
   Son günlerde taşıt faiz oranlarında yükselme yaşandı.

 • Taşıt kredisinde düşük faiz hala devam ediyor mu?

  • Merhaba Nil Hanım,
   Taşıt Kredilerindeki kampanya sonlandı.

 • Şu an gündemde taşıt kredisi kampanyası yok sanırım, yakında gelir mi acaba?

  • Merhaba Aysima Hanım,
   Kampanya var fakat oranlar çok yüksek.

 • Taşıt kredilerinin faizlerini tekrar çok yükselttiler bu dönemde araba alınmaz bence

 • Taşıt kredilerinde oranlar çok çabuk değişiyor, 1-2 ay önce çok düşük faiz seçenekleri varken şu an faiz uçmuş gidiyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − six =