Faizsiz Ev Herkesin Hayalidir

faizsiz-ev

Konut sahibi olmanın önünde kişiden kişiye farklılık gösteren engeller vardır. Ama hepsinin temelinde maddiyat yatar. Kimi peşinatı biriktiremez, kiminin geliri aylık ödemelere yetmez kimi faizsiz ev almak ister… Şüphesiz hepsinin ortak amacı aileleriyle mutlu bir şekilde yaşayabilecek bir çatı altına girmek.

birevim faizsiz ev

Son günlerde artan ev ihtiyacının karşılanması için bir çok yöntem ve proje bulunmaktadır. Bunlardan en yaygın olarak kullanılanı konut kredisidir. Konut kredisi veren birçok finans kuruluşu birbirinden farklı yöntem kullanır. Bizler tüketici olarak bu yöntemleri iyice araştırıp ona göre karar vermeliyiz. Unutmamamız gereken husus konut kredisi veren finans kuruluşlarının bu kredileri belli bir faiz oranında verdiğidir. Finans kuruluşlarının verdiği konut kredisi faiz oranları çeşitli sebeplere bağlı olarak değişir.

Mevsimlere göre bile değişiklik gösteren faiz oranları yaz aylarında yükselişe geçer. Evlenecek çiftlerin artması sebebiyle konut ihtiyacı da artacağından faiz oranlarında bir yükseliş gözlemlenir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak konut kredisine başvurmalıyız. Konut kredisi için birtakım belgeler hazırlamamız gerekir. Banka gerekli gördüğünde bizden kefil isteme hakkına sahiptir. Konut kredisi için gerekli belgeleri; nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, evin tapusu (eğer ev bitmiş ise), bitmemiş bir ev ise proje halinde aldığınıza dair belge şeklinde sıralayabiliriz. Eğer evli iseniz eşinizin imzası da gerekir.

Ev sahibi olmak isteyen herkesin öncelikli tercihi şüphesiz faizsiz ev kredisi veren banka ve firmalarla çalışmaktır. Faizsiz ev alma yöntemini kullanan birçok firma mevcuttur. Bu firmalar Türkiye’nin her bölgesinden istediği evi alma imkanını müşterisine sunar. Müşteriler kendi belirledikleri aylık ödemelerle peşinat vermeksizin ev sahibi olabilir. Siz de peşinatsız faizsiz ev sahibi olma ayrıcalığını yaşamak istiyorsanız bir an önce bu firmalarla iletişime geçmelisiniz.

birevim faizsiz ev

Read Next

Ev Sahibi Olmak Herkesin Hakkı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five − 4 =