Artık Herkes Kolayca Ev Sahibi Olabilecek

Ev sahibi olmak için uzun yıllar birikim yapmanıza gerek kalmadan ya da yüksek faizli konut kredisi çekmeden ev almak mümkündür. Bunu yaparken uzun vadeli ödeme planından faydalanmanın yanı sıra hiç vade farkı vermeyecek olmakta büyük bir avantaj olacaktır. Katılım ücreti ödemenin dışında hiç ilk ödeme yapmanıza da gerek yok. Peşinat tercihi tamamen sizlere bırakılıyor. Bu tercihe uygun birikmişiniz varsa uzun vadede ev almak daha da mümkün olacaktır.

birevim faizsiz ev

Kendinizi zorlamadan barınma ihtiyacınızı gidermek için veya yatırım için uygun şekilde ev almak istiyorsanız bu yolu tercih etmek gerekiyor. Bu hizmeti sunan şirketlerin sayısı giderek artış göstermektedir.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Bu yöntemin sağlayacağı avantajların başında kira öder gibi ev sahibi olma fikrinin geldiğini söylememiz gerekiyor. Yani bir evde oturup ona kira öder gibi aynı zamanda gelir elde etme fikrine sahip olmak istiyorsanız bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Sizin adınıza evi alacak olan kurum, gerekli sözleşme ve noter anlaşmaları yapılarak size evi devredecektir.

Ödemeniz tamamlandığı zaman gerekli transfer işlemi yapılarak evinizin üzerinde bulunan ipotek kaldırılarak size devri yapılacaktır. Tabi bu dönem çok uzun olacağı için bazen ödemekte problem yaşayabilirsiniz. Buna uygun çözümleri de bulunmaktadır. Taksit erteleme, yıllık ara ödemeler yapmak gibi tercihlerde bulunmaktadır. İstediğiniz zaman borcun tamamını ödemenize de izin verilmektedir.

İstediğiniz Eve Faiz Ödemeden Sahip Olmak

Bu sistemi sunan şirketlerin birçok şehirde şubeleri bulunmaktadır. Bunun yanında müşteri hizmetlerini arayarak bilgi almak ve iletişime geçmek mümkündür. Şirketler sağlamış oldukları finansal desteği ülkenin her yerinde sunmaktadır. Bunun için illa orada şubelerinin olmasına gerek bulunmamaktadır.

İletişime geçip, öncelikle size sunulan avantajları öğrenmeniz gerekiyor. Sunulan sistemler içerisinde en uygun olanı tercih ettikten sonra almak istediğiniz konutun bedelini belirlemeniz gerekiyor. Bedel belirlendikten sonra ödeme planınızı gelir düzeyinize göre belirlemeniz gerekiyor. Bunu da yaptıktan sonra tek yapmak sözleşme imzalamak olacaktır. Finansman sizin adınıza sağlanacak ve düzenli ödeme planına göre hareket ederek kira öder gibi ev sahibi olabileceksiniz.

Faizsiz Kredilerden Faydalanarak Ev Almak

Bu sistemin en büyük avantajı hiç vade farkı ödemiyor olmanızdır. Tabi şirket tarafından belirlenen katılım ücretini ödemeniz gerekiyor. Bu oran şirket tarafından evin bedeline göre belirlenmektedir. Evin fiyatı yükseldikçe alınacak oranda düşecektir.

Bu sistemin avantajı insanların faiz ödemeden kredi çekmelerine yardımcı olmaktır. Bu sayede uygun vade seçenekleriyle, vade farkı ödemeden ev sahibi olmanıza imkan tanınacak olmasıdır. Bu anlamda ülkemizde ki en iyi şirketleri öz sermayelerine bakarak, daha önce yaptıkları projeleri kontrol ederek ve geri dönüşleri yorumlayarak bulmak kolay olacaktır. Tek yapmanız gereken doğru anlaşmaya imza atmak olacaktır.

Her şeye zam gelen şu günlerde her ne kadar tüm sektörlerde fiyatlar artmış olsa da vatandaşın yüzünü güldürecek gelişmeler de yok değil. Sürekli kiraların arttığından, ev sahibi olmanın eskiye nazaran daha zor olduğundan dertlenen herkesi mutlu edecek yenilikler kapıda. Herkes ev sahibi olabilsin, kiracılık derdinden kurtulabilsin diye hem hükümet, hem bankalar hem de inşaat ve gayrimenkul firmaları dört kolla çalışıp yeni düzenlemeler geliştiriyorlar. Siz de kolayca ev sahibi olmak istiyorsanız, dahası binlerce liralık faizler ödemeden evinize kavuşmayı hayal ediyorsanız yazımıza göz atmanızda fayda var.

Kira öder gibi nasıl ev sahibi olunur?

İnşaat firmaları her geçen gün yeni yerlere yepyeni projeler geliştirerek binalar inşa ediyorlar. Bu binaların birçoğu henüz yapımı bile tamamlanmadan kapışılsa da projenin içerisinde mutlaka kiracıları da sevindirecek kampanyalar oluyor. Dar gelirli ya da orta gelir sınıfına mensup kişileri de düşünen firmalar faizsiz olarak çok az peşinatla gelir durumunuza göre seçeceğiniz taksit sayısı ile faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlere kolaylık sağlıyor. Sizin maddi durumunuza göre çıkarılan ödeme tablosuyla siz de kendi imkânlarınız dahilinde kendi evinizin sahibi olabilirsiniz.

faizsiz-ev
faizsiz-ev

Faiz ödemeden ev sahibi olmak mümkün mü?

Kısa bir süre öncesine kadar hem taksitle ev satışı yapan firmalar, hem de konut kredisi veren firmalar sizi on binlerce liralık faiz borcunun altına sokarak durumunuzu daha da zorlaştırıyorlardı. Günümüzde ise yeni konut projeleri ve kampanyaları sayesinde faizsiz ödeme seçeneğiyle ev sahibi olmak mümkün. Faizsiz ev almanın yolları gayrimenkul firmalarının kampanyalarını takip etmekten ve devlet tarafından size tanınan hakları iyice araştırıp öğrenmekten geçiyor.

Bankadan kredi çekerek ev sahibi olunur mu?

Konut kredisi veren çok fazla banka bulunmaktadır. Gelir gider durumunuz göz önünde bulundurularak, kredi notunuz incelenerek faizsiz ev kredisi veren bankalar tarafından siz de kredinizi çekerek uygun taksit fırsatlarıyla ödeyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken faizsiz kredi veren bankaları araştırmak ve sonrasında mümkünse yüz yüze görüşme sağlayarak kredi başvurusunda bulunmak. Birebir görüşmek her zaman için daha avantajlı olacaktır. Sonrasında ise gider ve gelir durumunuzu şeffaflıkla belirtmeniz ödemelerinizi yaparken sorun yaşamamanız adına önemlidir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Ev Sahibi Olmak İsteyen İnsanlar İçin Fırsatlar

Read Next

Ev Almak Artık Çok Daha Kolay!

5 Comments

  • Yeni firmalar sayesinde artık isteyen herkes ev sahibi olabiliyor. Firmalar bizlerin peşinatsız faizsiz senetle ev sahibi olabilmelerine imkan sağlıyor.

  • Bu tarz firmaların sayısının artması biz vatandaşlar için güzel fırsatlar doğurabilecektir 🙂

  • Bu şekilde faizsiz peşinatsız ev sahibi olabilmek gerçekten çok güzel 🙂

  • Bu tarz faizsiz sistemler gerçekten çok iyi ve son zamanlarda çok revaçta

  • Faizsiz ev sahibi olabilmek artık gerçekten daha kolay gibi gözüküyor 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − four =