Artık Herkes Kolayca Ev Sahibi Olabilecek

Her şeye zam gelen şu günlerde her ne kadar tüm sektörlerde fiyatlar artmış olsa da vatandaşın yüzünü güldürecek gelişmeler de yok değil. Sürekli kiraların arttığından, ev sahibi olmanın eskiye nazaran daha zor olduğundan dertlenen herkesi mutlu edecek yenilikler kapıda. Herkes ev sahibi olabilsin, kiracılık derdinden kurtulabilsin diye hem hükümet, hem bankalar hem de inşaat ve gayrimenkul firmaları dört kolla çalışıp yeni düzenlemeler geliştiriyorlar. Siz de kolayca ev sahibi olmak istiyorsanız, dahası binlerce liralık faizler ödemeden evinize kavuşmayı hayal ediyorsanız yazımıza göz atmanızda fayda var.

Kira öder gibi nasıl ev sahibi olunur?

İnşaat firmaları her geçen gün yeni yerlere yepyeni projeler geliştirerek binalar inşa ediyorlar. Bu binaların birçoğu henüz yapımı bile tamamlanmadan kapışılsa da projenin içerisinde mutlaka kiracıları da sevindirecek kampanyalar oluyor. Dar gelirli ya da orta gelir sınıfına mensup kişileri de düşünen firmalar faizsiz olarak çok az peşinatla gelir durumunuza göre seçeceğiniz taksit sayısı ile faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlere kolaylık sağlıyor. Sizin maddi durumunuza göre çıkarılan ödeme tablosuyla siz de kendi imkânlarınız dahilinde kendi evinizin sahibi olabilirsiniz.

faizsiz-ev
faizsiz-ev

Faiz ödemeden ev sahibi olmak mümkün mü?

Kısa bir süre öncesine kadar hem taksitle ev satışı yapan firmalar, hem de konut kredisi veren firmalar sizi on binlerce liralık faiz borcunun altına sokarak durumunuzu daha da zorlaştırıyorlardı. Günümüzde ise yeni konut projeleri ve kampanyaları sayesinde faizsiz ödeme seçeneğiyle ev sahibi olmak mümkün. Faizsiz ev almanın yolları gayrimenkul firmalarının kampanyalarını takip etmekten ve devlet tarafından size tanınan hakları iyice araştırıp öğrenmekten geçiyor.

Bankadan kredi çekerek ev sahibi olunur mu?

Konut kredisi veren çok fazla banka bulunmaktadır. Gelir gider durumunuz göz önünde bulundurularak, kredi notunuz incelenerek faizsiz ev kredisi veren bankalar tarafından siz de kredinizi çekerek uygun taksit fırsatlarıyla ödeyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken faizsiz kredi veren bankaları araştırmak ve sonrasında mümkünse yüz yüze görüşme sağlayarak kredi başvurusunda bulunmak. Birebir görüşmek her zaman için daha avantajlı olacaktır. Sonrasında ise gider ve gelir durumunuzu şeffaflıkla belirtmeniz ödemelerinizi yaparken sorun yaşamamanız adına önemlidir.

Önceki

Faizsiz Ev Herkesin Hayalidir

Sonraki

Faizsiz Ev Sahibi Olma Yöntemleri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir