Ev Almak Artık Çok Daha Kolay!

Ev almak için günümüzde tercih edilen birçok yöntem var. Bu yöntemlerin başında banka kredileri geliyor. Ancak bu yöntemin en önemli eksi tarafı faiz veriyor olmanızdır. Özellikle de uzun vadeli ev almayı planlayanlar için ev fiyatı kadarda vade farkı vermek can yakmaktadır. Bu durumu yaşamak istemeyen çok sayıda insan var.

birevim faizsiz ev

Hem düzenli bir şekilde ödeme yaparak ev sahibi olmak isteyen hem de banka kredisi çekmeyenlerin izlemesi gereken birkaç yöntem var. Bu şekilde onlara ev alma finansman desteği sunan şirketlere yönelmek olacaktır. Bu şirketleri tercih edenlerin yapması gereken öncelikle en iyisini tercih etmek olacaktır. Ardından onlar tarafından sunulan uygun koşulları tercih ederek kendinize uygun olan sistemi seçerek dahil olmak olacaktır.

Uygun Ödeme Planıyla Ev Almak

Bu şekilde ev almanın en önemli avantajlarından birisi kendi aylık gelirinize göre aylık ödemelerinizi planlamak olacaktır. Bu konuda çok dikkatli hareket edenlerden biriyseniz vadeyi ona göre planlamanız avantajınıza olacaktır. Aylık sabit gelirinizin yüzde 50’lik kısmını geçmeyecek vade planlaması yapmanız gerekiyor.

Bu sayede uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli mi alım yapacaksınız belli olacaktır. Tabi bunun yanında peşinat ödemesi de sizlere bırakılıyor. 200 bin TL değerinde bir evi hiç peşinat ödemeden aylık 2000 TL taksitle alma hakkınız vardır. Bu hakkı kullanmak isteyenler uzun vadeli ev alımından büyük fayda sağlamaktadır. Tabi bunların yanında şirketlerin alacağı katılım ücretini ödemeniz gerekiyor. Bu ücreti mutlaka ödeme yaparak vermeniz sizin avantajınıza olacaktır.

Faizsiz Ev Almak

Faizsiz ev almak günümüzde birçok insan için hayal olarak duruyor olabilir. Ama tasarruf şirketleri tarafından sağlanan finansman desteğiyle bu gerçekleşebiliyor. Uzun süreli para biriktirmek yerine aylık gelirinize göre hesaplanacak aylık ödemeler ile buna sahip olmak daha da mümkün olacaktır. Sadece katılım ücretini ödemeniz gerekiyor. Bu ücret ev almak için gitmiş olduğunuz şirket tarafından belirlenecek ve sözleşme imzalanırken peşin olarak tahsil edilecektir.

Türkiye’nin Her Yerinden Ev Almak

Bu sistemden yararlanmak için gideceğiniz şirket size muhtemelen Türkiye’nin her noktasından istediğiniz eve sahip olma şansını sunacaktır. Bu konuda hiçbir kısıtlama yoktur. Değerini, alacağınız evi ve ne zaman teslim almak istediğinize kendiniz karar verme şansına sahipsiniz. Bu konuda doğru adımları atarak ilerlediğinizde çok uygun bir maliyet ile ev sahibi olmanız uzun vadede mümkün olacaktır.

Yüksek konut kredisi faiz oranlarını geride bırakıp, sadece aylık düzenli olarak ödeme yaparak ev almanız daha kolay olacaktır. Bu açıdan bakıldığında ülkemizde bu sisteme olan talep giderek artmaktadır. Dönemsel olarak konut kredi faiz oranları düşüyor olmakla birlikte burada hiç vade farkı alınmaması daha büyük bir avantaj sağlayacağı için talep edilmesi normal olarak karşılanıyor.

Her aile, başını sokabileceği bir ev sahibi olmak ister. Ailenin mutluluğunu pekiştiren sıcak bir yuvanın temini günümüzde artık çok kolaydır. İnşaat sektörünün büyümesi, gelişmesi ve çeşitlilik arz etmesi birçok aileyi ev sahibi yapmaktadır. Her bütçeye uygun, farklı ödeme seçenekleriyle on binlerce ev satılmaktadır. Rekabet gücünün inşaat sektöründe çok yoğun yaşanması, farklı ödeme koşullarını da gündeme getirmektedir.

Dini hassasiyeti olan aileler için bile faizsiz ev alma avantajı bulunmaktadır. Farklı anlayışta birçok inşaat firması kendi anlayışlarına uygun ev kampanyaları düzenlemektedir. TOKİ gibi devlet destekli inşaat projelerinin yanı sıra TOKİ sistemini örnek alan inşaat projeleri de artık yaygınlık kazanmaktadır.

Kira Öder Gibi Ev Alma

Her aile, ister evi olsun ister olmasın hayatı boyunca az da olsa kiracılığı yaşamıştır. Kiracı olmak, hem manen hem de madden zor bir durumdur. Çeşitli sebeplerden dolayı sürekli taşınmak zorunda kalmak kiracıların sık sık başına gelen olaylardandır. Bunun yanı sıra ödediğin her kiranın boşa gitmesi, adeta ölü bir yatırım olarak değerlendirilmektedir.

Öyle ki her ay ödenen kira gerçekten de boşa giden bir paradır. Ancak günümüzde kira öder gibi ev sahibi olmak artık çok kolaydır. Faizsiz ev almak için hassasiyet gösteren aileler için kira öder gibi ev almak tam da biçilmiş kaftandır. Kira öder gibi alacağınız ev ile kiranıza ödediğiniz para hem boşa gitmeyecek hem de bir ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

Faizsiz Ev Projeleri

Bankaların bir kısmı ile inşaat firmalarının bazıları faiz konusunda hassasiyet göstermektedir. Çoğu aile de dini hassasiyetlerden dolayı faizle alınan evlere sıcak bakmamaktadır. Bu nedenle faizsiz ev projeleri yaygınlaşmıştır. Bazı inşaat firmaları cüzi bir peşinat ile aylık taksitlerle ev satmaktadır. Taksit miktarı ve sayıları müşteri ile konuşularak belirlenmektedir.

Yıllık enflasyon oranlarına göre belirlenen taksit tutarlarının müşterinin ödeme kolaylığına uygunluğu da dikkate alınmaktadır. Evi satın aldıktan sonra aile ister evinde oturabilir isterse de evini kiraya verebilir. Ailenin kendi tercihine bırakılan bu durum, ev alacak ailelere de birçok kolaylık sağlamaktadır. Faizsiz, kira öder gibi ev almak görüldüğü gibi günümüzde çok avantajlıdır.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Artık Herkes Kolayca Ev Sahibi Olabilecek

Read Next

Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olmak Mümkün Müdür?

5 Comments

  • Faizsiz peşinatsız kira öder gibi ev sahibi olabilmek gerçekten güzel bende bi cesaret edebilsem alacağım

  • Ev alma seçenekleri günümüzde çok çeşitlendi ancak her şey yine imkana bağlı 🙂

  • Ev alma seçenekleri günümüzde daha kolay gibi ama ekonomi maalesef imkan vermiyor

  • Ev almak bu tarz sistemlerle gerçekten kolay, benimde ablam bu sistemle ev sahibi oldu, faizsiz taksitle ödemeye başladı

  • Ev almak günümüzde gerçekten daha kolay ama ekonomik olarak daha zor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 4 =