xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

2. El Konut Kredisi İçin Faiz İndirimi Yolda

Ev sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği konut kredisi faiz indirimi haberi bayramdan sonra açıklanacak. Peki bu indirimin içinde 2. El konutlarda olacak mı?

birevim-reklam

Pazartesi günü açıklanacak yeni konut seferberliği kampanyası için Türkiye’nin önde gelen üç ana dernek birleşti. GYODER ( Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği ), KONUTDER (Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği) ve İNDER (İstanbul İnşaatçılar Derneği), yapılacak olan indirim hakkında bilgi verdiler. Bu üç derneğin kendi bünyesinde yer alan konutlar için geçerli olan kampanya maalesef sınırlı sayıda konutu içeriyor. Her ne kadar konut kredisi faiz indirimi olarak lanse edilse de, bu konutlar derneklerin kendi yaptırdfıkları sıfır daireler için geçerli sayılacak.

27 Ağustos Pazartesi başlayacak olan indirim 120 ay vadeli ve yüzde 0,98 konut kredisi faiz oranı ile sadece kampanyaya katılan firmaların kendi projelerinde geçerli olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, pazartesi günü tüam listeyi yayınlayacaklarını duyurdu.

  1. el konutlar için faiz indirimi hakkında bir bilgi henüz açıklanmazken, Bakan Kurum’un Pazartesi günü yapılacak olan toplantıda detaylı bilgi vermesi bekleniyor. Maddi gücü yetersiz olan vatandaşlar 2. el konut kredisi faiz indirimini Emlak Bank üzerinden sasğlanacağı gelen bilgiler arasında bulunuyor.

 

birevim-sabit-reklam
Önceki

Gurbetçiler Türkiye’den Konut Kredisi İle Ev Alabilirler mi?

Sonraki

Kredi Çekilmeye Uygun Konutların Özellikleri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir