xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

Kira Ödemelerinde Yeni Dönem

Emlak alım satımlarında en sık karşılaşılan zorluklardan biri olan döviz kullanımı pek çok kişinin belini büküyor. Özellikle döviz ile kira ödeyen esnaf ve yatırımcı için durum her geçen gün daha da zor olmaya başladı. Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Başkanı Hacı Ali Taylan, AVM’lerin kira ödemelerinde TL’ye dönmesinin sorun olmayacağını belirtiyor.

birevim-reklam

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, başta alışveriş merkezleri olmak üzere, gayrimenkul alım satım ve kiralama işlemlerinde döviz kullanımının son bulması hakkında çalışmalar yapmaya başladı. Sektör temsilcileri tarafından olumlu karşılanan karar için harekete geçilmesi bekleniyor.

Dövizde meydana gelen dalgalanmalar neticesinde, döviz üzerinden kira ödeyen ve sözleşmeleri bu yönde olan yatırımcılar zor durumda kaldı. Bakan Albayrak, özellikle AVM kiralarında yaşanan sıkıntılar ve emlakta döviz üzerinden kiralama ve satın alma işlemlerinin önüne geçmek için çalışma başlattı.

TEMFED Başkanı Hacı Ali Taylan, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Taylan, ‘Kanuni bir düzenlemeyle dövizle yapılan kira sözleşmeleri Türk lirasına çevrilebilir. AVM’lerden de bu konuda bir tepki gelmez çünkü bu hususta çok sıkıntı yaşanıyor. AVM’ler bu konuda sürekli kur düzenlemesine gitmek durumunda kaldıkları için atılacak adımlar bizce de olumlu. Bunun piyasalara ve sektöre de herhangi bir olumsuz yansıması olmaz.” şeklinde konuştu.

Milli Paranın Korunması Sevindirici

Konu ile açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dövizle kira ödenmesinin sona erdirilmesinin milli paranın korunması açısından sevindirici olduğunu ifade etti. Palandöken, ‘Dolar bazında kira ödeyenlerin yaşam şartlarında değişiklik olmazken kiraların 2-3 günde birden 3 katına çıkması normal bir durum değildi zaten. Sayın Albayrak’ın açıklamasıyla bu konuda önemli bir aşama kaydedildi. Dövizle yapılan tüm alışverişler halkımızın belini bükmekte. Bu karar gecikmiş olsa bile fiyatı regüle etme açısından da önemli. Ödemelerin döviz yerine Türk lirası üzerinden yapılacak olması piyasalarda istikrarı sağlayacak.’ dedi.

birevim-sabit-reklam
Önceki

Kredi Çekilmeye Uygun Konutların Özellikleri

Sonraki

Yılda 300 Bin Konuta Dönüşüm Müjdesi!

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir