Gurbetçiler Türkiye’den Konut Kredisi İle Ev Alabilirler mi?

Yurt dışında yaşayan gurbetçilerin en çok merak ettiği konulardan biri, Türkiye’de konut kredisi kullanarak ev sahibi olup olamayacakları konusu.

birevim faizsiz ev

Pek çok gurbetçi Türkiye’den ev sahibi olmak istiyor. Bunun için konut kredisinden yararlanmak isteyen gurbetçilerin aklında çoğu zaman, Türkiye’den konut kredisi kullanabilir miyim sorusu var. Dünyanın her hangi bir yerinde de olsanız Türkiye’den konut kredisi kullanarak ev sahibi olabilyorsunuz. Bunun için bankaların hazırladığı özel konut kredisi paketleri yer alıyor. BU kampanyaların gurbetçilere özel bazı önemli şartları da bulunyor. Gerekli belgeler hazırlandıktan sonra her gurbetçi başvurduğu bankadan konut kredisi kullanbilir ve ev sahibi olabilir.

Kredi Başvuru Şartları

İlk olarak Türkiye’de konut kredisi kullanmak istiyorsanız, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekiyor. Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz, yabancı kimlik numarası almanız gerekiyor. Konut kredisinden faydalanmak isteyenler;

  • Vergi kimlik numarası,
  • Pasaport veya Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı,
  • Konuta ait kat irtifakı veya kat mülkiyeti tapusu,
  • Yurt dışındaki ikamet adresi,
  • Çalıştığı ülkedeki gelir belgesi
  • Üç aylık kredi kartı ekstresi gibi belgeleri hazırlamak durumunda.

Diğer yandan bankalar, özellikle yurt dışında yaşayanlar için hazırlanmış özel konut projelerine kredi kullandırtıyorlar.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Fuzulev Ev Araba Hesaplama Programı

Read Next

Tokiden Ev Nasıl Alınır? Toki’den Ev Almak