Ev Satışında Faizsiz Kredi

Evleri satın alma sürecinde faizsiz krediden yararlanmak için birçok yöntem olduğu söylenmektedir. Bu yöntemlerin büyük bir bölümünde bankalar ve diğer köklü kurumların piyasaya sürmüş olduğu yöntemler görülüyor. Faizsiz ev almanın yolları gün geçtikçe daha farklı ve daha kullanışlı bir hal almaya başlamaktadır. Son zamanlarda 10 bin ila 15 bin kişinin kullanımına sunulan faizsiz iş yeri açma imkanı, büyük bir kesimin ev alma hayalini de canlandırmıştır. İş yeri açılabilmesi için belli bir sayıdaki iş yeri sahibine sadece alınan miktar kadar geri ödeme imkanı tanınacak olan kredinin konut sektörü için geçerli olmadığını görebilmekteyiz.

birevim faizsiz ev

Ev Satın Alırken Faizsiz Kredi Kullanılabilir mi?

Günümüzde faizsiz kredi alırken dikkat edilmesi gereken yöntemlerin başında kredinin alındığı kurumun belirlediği özellikler gelmektedir. Eğer 100 bin Türk Lirası değerindeki krediyi alırken 100 bin 50 Türk Lirası olarak bile geri ödeme yapıyorsanız, bu krediye faizsiz demek yanlış olacaktır.

Faizsiz ev nasıl alınır ?

Faizsiz ev alabilmek için öncelikle reşit olmanız ve bankalardan kendi başınıza işlem yapabileceğiniz bir hesabınızın bulunması gerekmektedir. Bu şartları karşılamanız halinde herhangi bir bankadan ev kredisi adı altında kredi çekmek için talepte bulunabilir ve kredinizle birlikte birkaç ay veya birkaç yıllık süreçlerde ev sahibi olabilirsiniz. Ev sahibi olabilmek için alınabilecek faizsiz kredinin düzenlemelere bağlı olarak bir ödeme tablosu oluşacaktır. Seçmiş olduğunuz vadeye bağlı olarak da, toplamda ödemeniz gereken kredinin değerinde değişiklik yaşanabilecektir.

Faizsiz Kredinin Kullanımı Nasıl Gerçekleşir?

Bir yıl boyunca her şehirden binlerce kişinin bankaların kredi faizlerine bağlı olarak bir seçim yapması ve kredi çekerek ev alması gayet doğal bir süreç olarak görülmektedir. Ev sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu, bankaların ev kredisi temin edilmesini sağlayan tarifelerindeki kredi oranı %1’in altına düştüğü için daha düşük fiyatlarla ev sahibi olabilmek mümkündür. Faizsiz taksitle ev almak için kullanabileceğiniz ilk yöntem, toplam tutarın bir miktarını peşin ödemeyle karşılamanız halinde belirlenecek olan taksitlendirme işlemidir. Öncelikle seçmiş olduğunuz kuruluşun 10 bin Türk Lirası ila 30 bin Türk Lirası arasındaki ön ödeme özelliğine bağlı olarak bir ödeme yapmanız, kredinin daha kullanışlı bir şekilde taksitlendirilmesini sağlayacaktır.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere İyi Haber

Read Next

Faizsiz Ev Almak İçin Kullanılan Yöntemler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + thirteen =