Yunanistan’dan Nasıl Ev Alınır?

Yunan hükümetinin son zamanlarda yaşamış olduğu kriz gözleri Yunanistan’daki gayrimenkul piyasasına yönlendirdi. Pek çok yatırım uzmanı bu durumun önemli bir fırsat olduğunu belirtmektedir. Yurt dışından gayrimenkul alarak hayata farklı bir adım atmak için Yunan hükümeti gayet cazip fırsatlar sunmaktadır. Komşumuz olması, Avrupa birliği ülkelerinden biri olması, mevcut ekonomik sıkıntılar yüzünden piyasanın oldukça düşük olması Yunanistan’ı cazip kılan faktörlerden bazılarıdır. Yunan hükümeti ülkesinden ev alan yatırımcılara oturma izni vermektedir. Buda Yunanistan’ı cazip kılan durumlardan biridir. Bu cazip imkanlar düşünüldüğünde Yunanistan’dan Nasıl Ev Alınır? Sorusu herkesin aklına gelmektedir.

birevim faizsiz ev

Yunanistan’da Gayrimenkul Nasıl Alınır?

Avrupa’nın en güzel sahillerinden bazılarına sahip olan Yunanistan gayrimenkul yatırımı için oldukça önemli bir bölgedir. Ülkenin sahillerine ucuz olması da etkisi ile ciddi derecede turist gelmektedir. Son zamanlardaki ciddi yaşamış oldukları ekonomik buhran nedeni ile emlak fiyatları nerede ise yarı yarıya düşmüş bulunmaktadır. Buda yatırımcı için ciddi fırsat anlamına gelmektedir. Yunan hükümeti 250 bin dolar ve üzeri konut alımı ile birlikte altın vize denilen 5 yıllık oturma hakkını tanımaktadırlar. Ayrıca bu konutun satılmaması durumunda bu hak yenilenerek devam etmektedir. Bu ülkeden mülk almak isteyenlerin çok dikkatli olması düzgün aracılar ile çalışması gerekmektedir.

Yunanistan’daki Gayrimenkul Getirisi Cazip midir?

Türk ve yunan yatırım uzmanları son zamanlardaki ekonomik kriz nedeni ile b ülkedeki konutların yüzde 50 oranında düştüğünü belirtmektedirler. Piyasanın bu derece düşük olduğu bir dönemde alım yaparak, piyasanın yükselmesi ile satım yapılması durumunda ciddi derecede bir para kazanılabilir. Burada önemli olan husus acele etmeden sabırla bu durumun gerçekleşmesini beklemektir.

Yunanistan şuan yatırım yapılabilir Avrupa ülkeleri sıralamasında 1 numarada yer almaktadır. Konut dışında buradan dükkan almak da gayet mantıklı bir yatırımdır. Bu yatırım yaklaşık 15 yıl içerisinde kendini amorti edebilmektedir. Yunanistan’da konut, dükkan gibi yatırımların fiyatlarının yükselmesi ekonomik durumun canlanması ile doğru orantılıdır. Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Yunanistan’ın bu durumunun çok uzun sürmeyeceği tahmin edilmektedir. Yunanistan’dan Nasıl Ev Alınır? Sorusuna biraz daha ciddi eğilim sağlayarak yatırım yapılması uygun olacaktır.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faizsiz Konut Projeleri İle Ev Sahibi Olun

Read Next

Birikim Yaparak Hedeflerimize Ulaşabiliyor Muyuz?

6 Comments

  • Yunanistan vatandaşı olmadan ev alabilmek mümkün mü?

    • Merhaba Hasan Bey,
      Yunanistan vatandaşı olmadan Yunanistan’dan ev almak mümkündür.

  • 15 senede kendini amorti etmesi bence günümüze göre kötü bir yatırım, Türkiye’de ev alın çok kısa sürede değerleniyor

  • Yunanistandan ev almak güzel bir düşünce ama önce ülkemizde oturabileceğimiz bir ev almak daha önemli 🙂

  • Oradaki ev fiyatları ne kadar acaba, yani orada ev alsak bile ister istemez oturmamız için vatandaşlık gerekir diye düşünüyorum

  • Yunanistan ev almak güzelde, şu süreçte gidip gelmek orada yaşamak çok zor olacak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 13 =