Yeni Esnaf Kredi Çekebilir mi?

Esnaflığa yeni başlayan ve büyümek için nakdi desteğe ihtiyaç olan kişilerin bu desteği bulabilmek için ilk tercih ettikleri yöntem krediye başvuru yapmak olacaktır. Ancak bunu yapmak isteyen birçok esnaf yeni esnaf olanlara kredi verilip verilmediği konusunda bilgi sahibi olamıyor. Bu konuda açıklama net bir şekilde bulunuyor.

birevim faizsiz ev

Esnaflığa yeni başlayan birisi en az 3 aydır bu faaliyeti sürdürüyor ve esnaf veya ticaret odasına başvuru yapması gerekiyor. Bu üç aylık süreçte oda kaydınız bulunuyor esnaflara sunulan düşük faizli krediden faydalanmanız mümkün kılınıyor. Tabi tek şartın bu olmadığını da eklememiz gerekiyor.

Yeni Esnaflar Nasıl Kredi Çekebiliyor?

Yeni esnaf olan birisi en az 3 aydır faaliyetini sürdürüyor ve gerekli oda kaydı varsa başvurusunu tüm bankalara yapabiliyor. Halkbank tarafından devlet destekli olarak sunulan kredi en çok tercih edilen sistem olarak görülüyor. Bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü bu kredi 5 yıl vadeli olarak ve çok düşük faiz ile birlikte sunuluyor. Bunun sebebi 2021 yılında esnafların pandemi sebebiyle iş yapmakta zorluk çekmesinden kaynaklanıyor.

Tabi bunun yanında ihtiyaç kredisi imkanı da bulunuyor. Ancak bu kredi çok yüksek bir oranda sunuluyor. Ama genelde 6 aydan kısa süredir esnaflık yapanlar için bu talepte bulunuyor. Bunu doğru şekilde yapmanız büyük önem arz ediyor. Sizlerin tek yapması gereken adımları doğru takip etmek ve uygulamak olacaktır. Kendinizi zorlamadan kredi başvurunuzu yapmanıza izin veriliyor.

Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar

Esnaflık faaliyetine yeni başlayanların nakdi ihtiyaçlarını kullanmak istediklerinde kredi başvuru yapacaklarsa ilk soruları kaç ay içerisinde bunu yapabilecekleri ve hangi bankaların bunu kabul edeceği sorusuna cevap bulmaları gerekiyor. Hem kamu bankaları hem de bazı özel bankalar insanların bu talebine cevap veriyor. Yeni esnaflara ihtiyaç kredisi talebi sunan bankalar aşağıda ki gibidir.

  • Akbank
  • İş Bankası
  • Vakıflar Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Denizbank
  • QNB Finansbank
  • Garanti Bankası
  • Halk Bankası
  • OdeaBank

Bu bankaların tamamı yeni esnaflara kredi imkanı sunuyor. Genelde önerilen faaliyetlerini yürütürken beyanname vermeyi tercih ettiğiniz bankayı kredi çekmek içinde talep etmeniz yönünde oluyor.

Yeni Esnafa Ne Kadar Kredi Veriliyor?

En az 3 aydır faaliyetlerini sürdüren esnaflara bazı bankalar gerekli şartları sağlaması halinde kredi veriyor. Faaliyet alanlarına göre bu krediler ihtiyaç ve farklı şekillerde sunuluyor. Verilen kredi miktarı duruma göre 50 bin TL ile 500 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Tabi kredi miktarının artabilmesi için öncelikle talep eden esnafın faaliyetinin bunu sağlaması gerekiyor. Bu konuda dikkatli olunması büyük bir önem arz ediyor. Sizlerde bunlara dikkat ederek büyük bir nakdi sıkıntıdan tamamen kurtulma şansınız var. Tek yapmanız gereken doğru bankaya başvuru da bulunmak olacaktır.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Kuveyt Türk Gerçekten Faizsiz mi?

Read Next

Ziraat Bankası Destek Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × four =