Toki’den Emekliye Ev Nereye Başvurulur 2021

Son dönemlerde hükümet Toki ile ilgili emekliye büyük avantajlar sağlıyor. Nasıl mı?  Artık emeklilerimiz Türkiye’nin herhangi bir yerinde yer alan Toki evleri için sadece kimlik kartları ile başvuru da bulunabilecekler. Üstelik emekli derneği üyeliği gibi bir şart kesinlikle yok.

birevim faizsiz ev

Düşük ödeme tutarı ile 240 aya varan vade seçenekleri ile konut sahibi olmanız kolay! Toki emekliye ev nereye başvurulur? sorununa yanıt vermeye devam edelim.

Emeklilere özel ayrılan kontenjanlar Toki’de mevcut. Emeklilik kartı ile ilk başvuru gerçekleşebilir. Sonrası için ise aşağıdaki evrakları tamamlamanız gerekiyor.

Toki emekliye ev nereye başvurulur? Gerekli evraklar nelerdir?

Başvuru yapacak kişiye ait olması kaydı ile

  • Kimlik fotokopisi,
  • Emeklilik Kartı /Henüz elinizde yoksa bir onaylı yazıda yeter)
  • Sağlık Heyet Raporu

Toki emekliye hangi şekilde ev alma şansı sağlıyor?

  • Talep Örgütlenmesi,
  • Projelerden kontenjan ayrılması,

240 aya varan vadeler ile emeklileri ev sahibi yapan Toki her geçen gün emekliler için yeni avantajlı fırsatlar yaratıyor.  Nasıl mı?  Şuan 4 ilimizde (Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Siirt) emeklilere %25 oranında kontenjan ayırdı. Mülk sahibi olmak isteyen emeklilerimiz emeklilik kartları ile maaş dökümleri ile kolaylıkla başvurularını gerçekleştirebilirler.  Eğer yeterince şanslı iseniz çekilişte şans yüzünüze güler ve ev sahibi olabilirsiniz.  Çekilişlerde emekliler 3. Kategoride değerlendirilmektedir.

Eğer çekilişte size çıktı ise;

  • Projenin bulunduğu ildeki il nüfus müdürlüğünden kimlik ibraz belgesi almalısınız. Bu sırada sizin ev almak istediğiniz ilde en az bir yıl oturduğunuzu ibraz etmeniz gereklidir.
  • Gelir belgeniz gerekiyor. Tüm ev halkının toplamda ne kadar kazandığının ibraz edilmesi gereklidir.
  • Tüm ev sakinlerinin SGK dökümleri talep edilmektedir.
  • Eğer evde çalışmayan kişiler varsa bunların çalışmadığına dair belge gereklidir.
  • Banka hesap belgeleri gibi dökümlerde ekstra talep edilmektedir.

Emekli olduktan sonra hala kira ödüyorsanız elbette emekli maaşı ile oldukça zorlanıyorsunuz anlamına gelmektedir. Toki yani devletin resmi kurumu sizi düşündü ve bu konuda sizlere desteğini artırdı.

20201 Toki emekliye ev nereye başvurulur? Sorunuza birazda olsa yanıt vermeye çalıştık. Daha kapsamlı bilgiye Toki’nin resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Tapu ve Kadastro Nedir, Ne İş Yapar?

Read Next

Yeşil Çatı Dönemi Başlıyor!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight − seven =