TOKİ Başvuru Para Ücreti İadesi 2020 Nasıl Alınır?

Toki yani Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı 1984 yılında özellikle depremler sonrasında çözüm odaklı kurulan bir kuruluştur.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı, özellikle sosyal konut üretimi için kurulmuştur.  Vatandaşın uygun fiyata adaletli bir sistemde ev sahibi olabildiği bir sistemdir.

birevim faizsiz ev

 

Toki sistemi kura çekiliş üzerinden ilerlemektedir. Ve pandemi sebebi ile online yayınlar ile hizmet vermeye devam etmiştir.  Kurada çıkan kişiler kira öder gibi v sahibi olabilmektedir.  Kurada çıkmadı iseniz; peşinat ya da ön ödeme denen tutarı Toki’nin belirlediği bankalardan alabilirsiniz.

 

Peki, kurada ismi çıkmayan kişilerin geri ödemeleri ne zaman yapılır? Toki başvuru ücreti nasıl ve nereden geri alınır?

 

 

Kurada Adı Çıkmayanlara Geri Ödeme Ne Zaman Yapılacaktır?

 

Korona virüs salgını sebebi ile pandemi döneminde ara verilen çekilişlere, para iadesi için şubelerin meşgul edilerek virüsün yayılmasını engelleyecek çözüm bulunduğunda tekrar başlandı.

 

Peki, Toki para iadelerini hangi bankalar üzerinden alabilirsiniz? Halkbank üzerinden alabilirsiniz. Yapılan düzenleme ile Toki başvuru parası ücreti Halkbank internet şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank İnternet Web Sitesi Üzerinden Toki Başvuru Ücret İadesi Almanız İçin Adımlar Nelerdir?  

Halkbank İnternet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Bankanın Toplu Konut İdaresi Başkanlığının Gayrimenkul Projelerinde başvuru ve satış işlemlerine aracılık ettiğini vurgulamaktadır. Toki çekilişlerinde kura sonucunda kazanamayan kişilerin başvuru iade işlemleri yapılabilmektedir.

Bankanın internet sitesine gittiğinizde açılan sayfada kişisel bilgilerinizi giriş yaparak, para iadeniz için başvuru yapabilirsiniz.  Para iadeleri sadece çekilişi sonuçlanan yerler için yapılacaktır.

100 bin sosyal konut projesi için başvuru da bulundu iseniz, kura çekilişi sonucu iadeniz Halkbank İnternet Sitesi Üzerinden alabilirsiniz. Halkbank web sitesi üzerinden işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili sayfaya kimlik numaranızı ve cep numaranızı girerek işlemleri başlatabilirsiniz.  SMS doğrulama kodunuzu girerek işlemlere devam edebilirsiniz.  Hesap bilgilerinizi girerken lütfen kendi hesap numaranızı giriniz, aksi takdirde iadeniz yapılmayacaktır.  İşlemlerin sonrasında onay verdiğinizde Toki başvuru iadesi belirlemiş olduğunuz hesap numaranıza birkaç gün içinde geçecektir.

Toki Başvuru İade Bedeli Ne Kadar?

Toki başvuru bedelleri 2+1 daireler için 500 türk lirasıdır.  3+1 daireler için ise 1000 türk lirasıdır.

Belirlediğiniz hesap numaranıza iadeniz yapılacaktır.

 

birevim faizsiz ev

Read Previous

PTT Mektup Gönderme Ücreti 2021

Read Next

TOKİ’den Ev Alanların Yorumları: Bu Borç Mezarda Mı Bitecek?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + 20 =