Tasarruf Finansman Şirketleri Hangileri

Tasarruf finansman şirketleri hangileri; finansman şirketleri sayesinde kısa sürede herhangi bir borçlanmaya girmeden konut sahibi olma imkanını elde edebilirsiniz. Faiz olmadan konut almak isteyen kişiler için son senelerde alternatifler değişim ve gelişim göstermektedir. Finansman ve tasarruf şirketleri de bu alternatiflerin başında gelmektedir. Bu firmaların sayısının artması ile beraber gerekli olan kanuni düzenlemelere de yer verilmiştir. Hem firmaların sorumluluklarının bildirilmesi hem de katılımcıların haklarının yasal düzlemde korunması için önlemler alınmıştır.

birevim faizsiz ev

Tasarruf Firmalarının Temel Detayları Nelerdir?

Faizsiz ev satın alma yolunda başvuracağınız en güvenirli seçeneklerden olan finansman ve tasarruf firmalarının temel mantığı şu biçimde işlemektedir;

  • Finansman firmalarında b ir tasarruf havuzuna dahil olacaksınız. Her kullanıcının bütçesine uygun bir havuz oluşturulması için büyük çaba sarf edilecektir.
  • Havuzunuzda yer alan kişilerin sayısı artış gösterdikçe sizin ödemenizi gereken tutar azalacaktır. Fakat bu tip kalabalık havuzlarda ev satın alma sırasının size gelmesinin kısıtlı sayıda kişi barındıran havuzlara göre daha uzun sürebileceği de bildirilmelidir.
  • Tasarruf sistemlerinde sizden bir peşinat talep edilmeyecektir. Elinizde bir birikiminiz olmasa dahi bir tasarruf sistemine dahil olma imkanını elde edebilirsiniz.

Faizsiz ev satın alırken hangi firmayı seçeceğiniz firmaların daha öncesinde kaç kişiye ev sahibi olma fırsatını sunduğunu dikkate alarak tespit etmelisiniz. Ayrıca son getirilen yasal düzenlemelere uygunluğun da kontrol edilmesi lazımdır.

Tasarruf Firmaları Hakkında Yasal Düzenlemeler

Yapılan son yasal düzenlemeler ile bu firmaların kontrolünün BDDK tarafından yapılmasına karar verilmiştir. Yapılan bu denetimlerin hemen sonrasında herhangi bir usulsüzlük fark edilirse sistemden ek tedbirler talep edilmesine imkan verilmektedir. Tasarruf firmalarında yapılan bu yasal düzenlemelere dair en dikkat çeken husus ise cayma hakkıdır. Finansman havuzuna dahil olmanızın sonrasında 14 gün içerisinde cayma hakkınız bulunmaktadır. Hem tasarruf tutarı olarak yatırmış olduğunuz miktar hem de katılım ücreti olarak da bilinen organizasyon tutarı sizin sistemden çekilmenizin sonrasında anında geri ödenecektir.

Banka Kredisi Çekme Aşamaları Nelerdir?

Faizsiz ev almak için sunulan proje örneklerinden memnun kalmadıysanız dilerseniz banka konut kredileri ile de daha kısa bir zaman diliminde konut sahibi olma imkanını elde edebilirsiniz. Konut sahibi olma süreci içerisinde bankaların onay vermesi için 18 yaşından büyük olmanız gerekir. Ayrıca firmaların kara listesinde bulunmamalısınız. Daha öncesinde alınan kredinin ödenmesinde sorun çıktıysa ya da kredi kartlarının ödemeleri aksadıysa kredinin onaylanması adımında sorunlar meydana gelebilir.

Kredi çekme sürecinde nakit tutarın hesaba aktarılmasının öncesinde satın alınacak ev gerekli olan denetimlerden geçirilir ve ekspertiz yapılır. Ekspertizde evin ederi belirlenir. Bu ederin yüzde yetmiş beşi kadar bir ödeme yapılacaktır. Geri kalan tutarın kişiler tarafından temin edilmesi gerekir. Satın almak istediğiniz evin kredilendirmeye uygun olmaması durumunda ise kredi onay almayacaktır.

 

birevim faizsiz ev

Read Previous

Tasarruf Finans ile Banka Taşıt Kredisi Hesaplama

Read Next

Bayburt Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 1 =