Tasarruf Finans ile Banka Taşıt Kredisi Hesaplama

Tasarruf finans ile banka taşıt kredisi hesaplama adımlarında faiz ödemek istemeyen kişiler için en verimli alternatiflerin başında finansman firmaları gelmektedir. Finansman ve tasarruf firmaları sadece konut satın alım adımında değil aynı zamanda taşıt satın alırken de size yardımcı olmaktadır. Bu firmaların sayısının giderek artması ile beraber yasal denetimler de sıkılaştırılmıştır. Yapılan son kanun taslağı ile beraber kişilerin haklarının ve firmaların sorumluluklarının daha net hale getirilmesi sağlanmıştır. Firmalar arasında seçim yaparken firmaların daha öncesinde kaç kişiye taşıt sahibi olma hakkını sunduğuna dair detaylı bir inceleme yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde firmaların güvenliğine dair daha net bilgi alabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Finansman Firmaları Hakkında İnceleme

Faizsiz konut projeleri ve faiz ödemeden taşıt satın alma aşlamasında finansman firmalarına bir şans vermelisiniz. Finansman firmaları sayesinde herhangi bir faiz yükümlülüğü olmadan taşıt sahibi olabilirsiniz.

  • Faizsiz konut projelerinden istifade ederken öncelikle tasarruf havuzuna karar verilecektir. Tasarruf havuzu kapsamında bulunan kişi sayısının yüksek olması ödemeniz gereken tutarın düşük olmasını sağlayacaktır.
  • Tasarruf havuzundaki kişi sayısı düşük olursa ödemeniz gereken tutar yüksek olur. Bu noktada asıl avantaj ise araba satın alma sırasının size gelmesinin daha kısa sürmesidir. Ödeme aşamasının sorunsuz tamamlanması için özel bir alt yapı hazırlanmıştır.
  • Finansman firmalarında yapılan son değişimler ile beraber kanuni yükümlülüklerin BDDK tarafından denetlenmesine karar verilmiştir. Bu şekilde bir usulsüzlük tespit edildiği anda firma akışı anında askıya alınacaktır. Ayrıca BDDK’nın ek tedbirler talep etmesine de imkan verilmektedir.

Faizsiz konut projeleri ve taşıt satın alma planları ile beraber klasik faiz sistemine dahil olmadan işlem gerçekleştirmeniz finansman firmalarınca mümkün kılınıyor. Finansman firmaları sizin için ödeme adımlarını kendi bütçenize uygun bir hale getirmenizi mümkün kılacaktır.

Cayma Hakkı Var Mı?

Taşıt almak için finansman programına dahil olmanızın hemen sonrasında size verilen 2 haftalık süreçte cayma hakkını kullanabilirsiniz. Bu süreç içerisinde cayarsanız herhangi bir maddi yaptırım da uygulanmayacaktır. Organizasyon ücreti de dahil olmak üzere yatırdığınız tüm tutar size aktarılacaktır.

Bankalardan Kredi Alın

Faizsiz konut projeleri ve taşıt satın alım adımlarında kendinize uygun bir alternatif bulamadıysanız banka kredilerine de göz atabilirsiniz. TL değer yükseltme eğilimindeyken kredi almak çok daha makul olacaktır. Bu şekilde faizlerin daha düşük olduğu bir sistem geliştirilebilir. Kredi satın alım sürecinde bankaların size verecekleri tutar aylık gelir düzeyinize göre belirlenecektir. Aylık ödeyeceğiniz tutarın aylık haneye giren tutarın yüzde ellisinden fazla olmasına izin verilmeyecektir.

Bankaların kara listesinde olan kişilerin kredi almasına imkan tanınmayacaktır. Bu aşamada en temel kriter kredi puanıdır. Daha öncesinde alınan kredilerin ödenmemesi ya da alınan kredi kartlarının aylık ödemelerinde sorun yaşanması kredi puanının düşmesine neden olacaktır.

 

 

birevim faizsiz ev

Read Previous

Ev Tadilat ve Tamirat Kredisi

Read Next

Tasarruf Finansman Şirketleri Hangileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − 10 =