Stüdyo Daire Nedir?

İster ilk dairenizi arıyor olun, ister bir stüdyo daire seçmek için birçok şeyi düşünmelisiniz.  Her iki düzenin de avantajları vardır, ancak fark tam olarak nedir? Ve sizin için doğru seçim hangisidir?

birevim faizsiz ev

Stüdyo ve 1 Yatak Odalı Daire Arasındaki Temel Fark

Bir stüdyo daire ile 1 yatak odalı daire arasındaki belirleyici fark, 1 yatak odasının, oturma odası ve mutfak alanından farklı ve kapalı olan ayrı bir yatak odası alanına sahip olmasıdır. Stüdyo daire genellikle her şeyi aynı tek bir odada barındıran müstakil bir alandır. Sadece banyo kısmı ayrı bir alandadır.

Stüdyo Daire nedir?

Bir stüdyoda, diğer yaşam alanları -mutfak, oturma odası ve yatak odası tipik olarak daha büyük bir alanda birleştirilir. Bazılarının ayrı mutfakları vardır ve bazıları “L-şeklindedir” ve uyku alanı olarak kullanılabilecek bir oyuk oluşturur.

Stüdyo daire kiradan tasarruf sağlamak için bulunmaz bir fırsattır. Havadar bir yaşam alanında yaşamayı seven biri için stüdyo daire mükemmel bir seçimdir. Stüdyo daire az eşya ile yerleşebileceğiniz hem kira hem eşyadan tasarruf edebileceğiniz harika bir seçenektir.

Depolama alanı kısıtlıdır bu nedenle çok eşyaya sahip iseniz kullanışlı dolaplarla dağınık görünümün önüne geçebilir ve giysi rafları veya dolaplar gibi alternatif depolama çözümleri ile yaratıcı olabilirsiniz.

Benzer şekilde, stüdyo daireler her zaman çiftler için en iyi seçim değildir, çünkü TV izlemek, telefon etmek veya sadece uyumak isteyen biri için gizlilik sunmazlar. Sık misafir ağırlayan veya misafir eden kişiler içinde uygun olacağını düşünmüyoruz.

Son zamanlarda çok rağbet gören stüdyo dairelerin en avantajlı tarafı mali açıdan oldukça avantajlı olmasıdır.

Yaşam alanı tek bir odadan oluşan dairlerde mutfakta açık sadece lavabo kapalı bir alanda yer alıyor.

Stüdyo Daire Fiyatları

Stüdyo dairelerin avantajlarından bahsettik bütçe olarak kiralamak ve satın almak için diğer dairelerden daha uygun fiyatlıdır. Ancak şunu unutmamak gerekiyor ki; konum, merkeze yakınlığı vb konular ele alındığında site içindeki bir stüdyo daire 3+1 bir daireden daha pahalıya da mal olabilir.  Elbette hangi ilde olduğuna da bağlı üç büyük şehrimiz ile diğer şehirlerimizde satılan ev fiyatları arasında uçurum var.  İstanbul’da bir stüdyo daire fiyatı 150.000 bin türk lirasından başlıyor. Ancak Iğdır gibi bir ilde 50.000 bin türk lirasına da bulabilirsiniz.  Sınırlı sayıda olsa da küçük şehirlerimizde de stüdyo daire bulmak mümkün! Sahibinden yâda Emlak ofisinden araştırabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Enflasyon Nedir?

Read Next

Şehir Hastanesi Hakkında Tüm Merak Edilenler

5 Comments

  • 1+0 stüdyo daire olarakta geçiyor adı genelde. Bence evlenmemiş ancak tek başına yaşamak isteyen bireyler için çok makul bir daire tipi

  • Gençler için güzel bir başlangıç olabilir 1+0 daireler 🙂

  • Stüdyo daire kimine göre küçük gelse de bence bir kişilik bir yaşantıda şahane bir ortam oluşturuyor insana.

  • Stüdyo daireler son zamanlarda çok popüler olmuş durumda, hem fiyat açısından uygun, hemde eşyayla doldurmak zorunda kalmıyoruz 🙂

  • Stüdyo dairede oturuyorum, çok memnunum açıkçası küçük ısınması kolay oluyor, yazları soğutmakta kolay oluyor 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 1 =