Sofa Loca Projesi

Emlak Konut ismi gayrimenkul alıcıları için tanıdık ve güvenilir olan isimlerden biridir. Sofa Loca projesi de bu güvenceye sahip olan yapılar arasında gösterilmektedir. Yapımcı firmaların isimleri ise Solar Yapı ve Baş Yapı olarak açıklanmıştır. Hemen teslim dairelerde site içerisindeki yeşil alanların çok olması dikkat çekmektedir.

birevim faizsiz ev

Sofa Loca Kat Planları

Sofa Loca kat planları mevcut olan 18 bin 228 metrekarelik alanı maksimum şekilde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Sitede toplam olarak 6 adet blok ve bu bloklarda 150 konut yer almaktadır. Konutların büyüklük alternatifleri ise tüm ihtiyaçlara göre esnetilmiştir. Tercih edenler 180 metrekarelik geniş alanı ile 3+1 konutlara sahip olabilmektedir. 4+1 ve 5+1 dairelerin de satışa sunulduğu projede en geniş dairenin büyüklüğü 270 metrekareden oluşmaktadır.

Sofa Loca Ödeme Seçenekleri

Sofa Loca ödeme seçenekleri ile birlikte konut sahibi olmak isteyenleri rahat ettirecek kampanya sunumları yapabilmektedir. Proje kapsamında satışa sunulan dairelerde %10 indirim imkânı vardır. Peşinat için ödenmesini istenen miktar da toplam rakamların %10’undan oluşmaktadır. Ödemelerde 12.ay ve 24.ayda %15 ara ödeme yapmak yeterlidir. Arta kalan miktar için ise % 0,98 faiz oranlarından 120 ay taksitli kredi çekilebilmektedir. Ancak ödeme kolaylıkları için sunulan kampanyaların belli geçerlilik sürelerinin olduğu unutulmamalıdır. Bu neden yüzünden konutlarla ilgilenen bireylerin bir an önce yetkililerle iletişime geçmeleri tavsiye edilmektedir.

Sofa Loca Özellikleri

Konutlarını projeden temin edenler için Sofa Loca özellikleri tercih edilen zaman dilimlerinde kullanılabilmektedir. Site içerisinde Türk hamamı, kapalı yüzme havuzu, kafe, kameralı güvenlik ve kapalı otopark yer almaktadır. Deprem bölgesinde bulunan ülkemiz için blokların tamamında zemin etüdünün gerçekleştirildiğinin altı çizilmektedir. Buna binaen deprem yönetmeliğine uygun şekilde tasarlanan binalarda yalıtım yönetmeliği de uygulanmıştır. Temin edilen konutlar için sayılan alternatif özellikler arasında ısı pay ölçer, merkezi ısıtma ve balkon bulunmaktadır. Üstelik konut sahipleri evlerine istedikleri yenilikleri gerçekleştirerek kendilerine özel bir hale gelmesini sağlayabilmektedir.

Sofa Loca Nerede ve Yakın Çevresi

Özellikleri ve sağlamış olduğu avantajlardan ötürü Sofa Loca nerede merakları artmaktadır. Proje tam olarak Eskişehir Yolu olarak da bilinen Dumlupınar Bulvarı içerisinde yer almaktadır. Etimesgut Ankara’da bulunan konutlar için yakın çevreye de dikkat edilmiştir. Bu sayede konut sahiplerinin sosyal ve sağlık alanlarındaki ihtiyaçları kısa süre içerisinde giderilebilmektedir. Projenin yan tarafında ise Başkent Üniversitesi Kampüsü yer almaktadır. Böylelikle kampüse ulaşımlar bir hayli kolay şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Konutkent’in karşısı olarak da tanımlanan bloklar özel araç ulaşımı ile sorunsuz şekilde işlemektedir. Tercih eden konut sahipleri yakın çevrede yer alan toplu taşıma sistemlerini de rahatlıkla kullanabilmektedir. Üstelik kampüsün getirdiği artılarla birlikte proje yakınlarında alışveriş merkezi ve ekstra sosyal alanlar gibi avantajların bulunduğu da görülmektedir.

Read Previous

Relax Plus Projesi 

Read Next

Soyak Konforia Projesi

8 Comments

 • Görünüş olarak çok güzel, daire olarak mı tasarlanmış yoksa rezidans olarak mı?

  • Merhaba Hasan Bey,
   Sofa Loca Projesi daire olarak tasarlanmıştır.

 • Proje tasarım olarak ve lokasyon olarak çok güzel yerde, manzarası da şahane

 • Proje lokasyon olarak mükemmel bir noktada, ancak en vurucu noktası manzarası 🙂

 • Güncel fiyatları hakkında bir bilgi var mı acaba?

  • Merhaba Muhammet Bey,
   Sofa Loca Projesi güncel fiyat listesi 656 bin liradan başlamaktadır.

 • Mimari olarak şahane bir mimarisi var, güncel fiyatları ne kadar acaba?

  • Merhaba Yeşim Hanım,
   Sofa Loca Projesinde daire tiplerine göre fiyat aralıkları aşağıdaki gibidir.
   3+1 KONUT 690000 TL – 765000 TL
   4+1 KONUT 766000 TL – 911000 TL
   5+1 KONUT 1102000 TL – 1211000 TL

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

5 × one =