Sizin İçin En Uygun Mutfak Modeli Hangisidir?

Eviniz için doğru mutfak düzenini seçmek için yardıma mı ihtiyacınız var? Durum ne olursa olsun, mutfaktaki çalışma alanlarınızı mutfakta kullanma şekliniz, mutfak yerleşiminizi planlarken en önemli faktördür. Tipik bir ev mutfağında, temel görevler lavaboya (temizlik ve hazırlığa), buzdolabına (depoya) ve ocak (yemek pişirmek için fırın veya ocak) gerektirir. Bu üç çalışma yüzeyi, hayali çizgilerle birleştirildiğinde mutfak çalışma üçgenini oluşturur. Bu çalışma üçgeni, verimli bir mutfak düzeni belirlemede çok yararlıdır. Hayallerinizi alıp gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Böylece pişirme tarzınıza, her bir iş istasyonunda harcadığınız zamana ve uygun alana bağlı olarak, mutfak düzeninizi aşağıdaki temel türlerden seçebilirsiniz; Amerikan mutfağı, U şeklinde mutfak ve daha birçok seçenek için yazımızı okumaya devam edin.

  • Amerikan Mutfağı
  • Gale Mutfağı
  • Tek Duvarlı Mutfak
  • U Şeklinde Mutfağı
  • L Şeklinde Mutfak

Tek Duvarlı Mutfak

Tek duvarlı mutfak, stüdyo dairelerde ve çatı katı dairelerinde popülerdir, çünkü minimum alan kullanır. Düzen, üç çalışma merkezini de düz bir çizgide yerleştiriyor. Dolaplar ve ev aletleri tek bir duvara monte edilir. Ancak, iş istasyonlarını yan yana yerleştirmek asla iyi bir fikir değildir, çünkü aralarında boş bir tezgâh boşluğu yoktur. Modern düz mutfaklarda bazen mutfak da dâhil olmak üzere bir ada bulunur.

U Şeklinde Mutfak

At nalı mutfak düzeni olarak da bilinen bu tarz, üç dolap ve cihaz duvarına sahiptir. Büyük bir mutfak alanınız varsa veya zamanınızı mutfakta çok fazla zaman geçiriyorsanız, bu düzeni seçin. Yemek pişirirken zamandan ve enerjiden tasarruf etmenize yardımcı olacak verimli bir çalışma üçgeni yaratarak ek kat, tezgâhlar ve dolap alanı sağlar.

L Şeklinde Mutfak

Küçük aile evleri için idealdir, küçük taban alanınız varsa, size en iyi hizmeti sunar. Düzen, üç iş istasyonunun entegrasyonu için verimli bir tasarım sağlayan dolaplar, tezgâhlar ve ev aletleri için L şeklinde iki duvar kullanmaktadır.

Amerikan Mutfak Nedir?

Amerikan mutfak kimi kimselerce açık mutfak olarakta isimlendirilir. Görsel açıdan rahatlığın ve pratikliğin ön planda olduğu mutfak tarzında aslında en önemli özellik şüphesiz en modern mutfak çeşitlerinden biri olmasıdır.

Amerikan mutfağınız varsa konuklarınız dinlenirken siz yemeği hazırlamaya başlayabilirsiniz. Ancak aynı zamanda sohbette edebilirsiniz. Arada herhangi bir paravan yâda duvar olmadığından yemek hazırlığı sırasında sosyalleşmeye devam edebilirsiniz.

Amerikan Mutfağın Avantajları Nelerdir?  En önemli avantajı şüphesiz alandan tasarruf sağlamasıdır. Metrekare anlamında ciddi tasarruf sağlarsınız.

Amerikan Mutfağın Dezavantajları Nelerdir?  Elbette, koku maalesef mutfakta yaptığınız yemek kokusu tüm eve sinebilmektedir.  Oturma odasından ayıran bir kapı yâda duvar olmadığından maalesef Amerikan Mutfak yaptırmayı düşünüyorsanız bu detayı dikkate almalısınız.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Aciz Vesikası Nedir ve Nasıl Alınır?

Read Next

Apartman Karar Defteri Nedir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + 2 =