Senetle Araba Nasıl Alınır?  Taksitle Araba Alma

Araç sahibi olmak isteyen ancak bütçe yetersizliğinden dolayı araç sahibi olamayan kişilerin imdadına senetle araba alma fikri yetişiyor. Banka üzerinden kredi alma fikri genel olarak sıkıntılı bir sürecin başlamasına neden olurken, bankaların titiz davranması nedeniyle pek çok kişi kredi alma amacına ulaşamıyor. Neyse ki bu tarz durumlarda araç sahibi olmak isteyen kişilerin işini biraz daha kolaylaştıracak olan senetle araba uygulaması ön plana çıkıyor.

birevim faizsiz ev

Ancak senetle araba almak iki taraf içinde bir güven gerektirdiğinden dolayı bu konuda araç sahibi olmak isteyenler dikkatli davranmalıdır. Senetle araba almayı düşünüyorsanız bunun için mutlaka güvenilir galerilere yönelmeli ve alışverişi bunlar üzerinden gerçekleştirmelisiniz. Bunun aksi halinde ise beklemediğiniz sonuçlar ve kötü sürprizler ortaya çıkabilir. Bu nedenle senetle araba satın almadan önce iyi bir piyasa araştırması yapmak ve güvenilir sonuçlar arasından bir karar almak doğru olacaktır.

Peşinatsız Senetle Araba Almak

Bu konuda araç sahibi olmak isteyenlerin en çok araştırdığı konulardan biride peşinatsız senetle araba almaktır. Bunun için ilk yapmanız gereken şey ise güvenilir ve tanıdık durumda olan bir galeriye gitmek ve istediğiniz aracı seçmektir. Peşinat ödemeyi düşünmüyorsanız bunu araç sahibine bildirerek birlikte bir karar almaya çalışmalısınız.

Verilecek peşinat oranı ise bankaların aksine biraz daha farklıdır. Zira bankalardan aldığınız taşıt kredilerinde peşinat tutarı banka tarafından belirlenir. Ancak senetle otomobil aldığınızda ise peşinat tutarı araç sahibi ve alıcı arasında belirlenir. Bunun yanında araç sahibi onay verdiği takdirde, peşinatsız olarak aracı satın alabilme hakkınızda bulunur.

Senetle araba almayı tercih ettiğinizde galerici size özel olarak kredi çekerse, bu durumda bankanın faizini ve galerici tarafından belirlenen komisyon oranını ödemek durumunda kalırsınız. Bu şekilde galericiler sattıkları araba üzerinden kar ederken, aynı zamanda aldıkları yüksek komisyon oranları ile de iyi bir kar elde eder. Galerici tarafından hazırlanan senedi imzaladıktan sonra bundan sonraki zamanda galericiye borçlu durumda olursunuz. Gerekli senet ve noter işlemleri tamamlandığında ise aracın resmi sahibi olabilirsiniz.

BİRARABAM İLE SENETLE ARABA ALIR GİBİ TAKSİTLE ARABA SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.

Senetle Araba Almak

Senetle otomobil satın alma özellikle bankalardan taşıt kredisi alamayan kişilerin imdadına çeken bir uygulama halindedir. Araca ihtiyacı olan kişiler böylelikle bankaya gereksinim duymadan istedikleri aracı, peşinatlı veya peşinatsız bir şekilde satın alabilir. Özellikle aylık gelire sahip olan ödeme gücü bulunan kişiler bu şekilde istedikleri araca daha rahat şartlar altında ulaşabilir.

Öte yandan faiz oranı fazla olduğundan dolayı, istediğiniz araç modelini piyasaya nazaran daha yüksek bir ücret üzerinden alırsınız. Günümüz şartlarında 16 ile 17 bin TL arasında alabileceğiniz düşük fiyatlı bir aracı, senet yöntemiyle 25-26 bin TL aralığında satın alabilirsiniz. Bu nedenle gerçekten acil bir ihtiyaç söz konusu değilse ve bankalarda kara listede bulunmuyorsanız senetle araba alma fikrini biraz daha ayrıntılı bir şekilde düşünebilirsiniz.

Senetle araba faizleri ise her galerici tarafından farklı olarak belirleniyor. Galericiler istedikleri faiz oranı üzerinden senetle araba satma yolunu tercih ediyor. Bu nedenle senetle araba konusunda tek bir faiz oranı vermek mümkün değildir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

2019 Banyo Modelleri

Read Next

Faizsiz Sistemlerin Amacı Nedir?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − ten =