Küçük Daireler İçin Yer Kazandıracak Fikirler!

Çoğu kişi kutu gibi diye tabir edilen küçük evlerde keyfine göre yaşamak istemektedir. Ancak bu tür evlerin en büyük problemi eşya sığdırmak olmaktadır. Küçük alana sahip evlerde en önemli nokta dağınıklığa sebebiyet veren eşyaları şık dekorlu yapılarla ortadan kaldırmaktır. Piyasada rahatça bulabileceğiniz ve küçük alanlı evler için tasarlanmış şık ama fonksiyonel dekoratif ürünlerle eşyalarınızın dağınıklığını kolaylıkla giderebilirsiniz. Sizlere küçük dairelerinizde yer kazandıracak birbirinden pratik fikirler, sırasıyla yer almaktadır.

birevim faizsiz ev

Duvarları İşlevli Hale Getirme

Küçük evlerin en temel sorunu zemin kullanım alanlarının oldukça kısıtlı olmasıdır. Bu yüzden eşyalar kendisini çok fazla gösterememektedir. Yaşadığınız bu sorunu aslında eşyalarınızı duvarlarınıza taşıyarak kolaylıkla çözebilirsiniz. Örneğin; dekoratif bir duvar kitaplığı ile ortalıkta olan kitaplarınızı duvar rafınıza dizerek dağınıklığı rahatlıkla giderebilirsiniz. Hem de duvar kitaplığı ile kitaplarınız oldukça şık görünecektir. Duvar raflarını yine mutfağınıza da yaptırabilir ve fazlalık eşyalarınızı burada da raflarınıza dizebilirsiniz.

Gizli Saklı Raflar

Bir evin en önemli iki odası mutfak ve yatak odasıdır. Bu sebeple en çok kullanım alanına bu iki odada ihtiyaç duyulmaktadır. Buralarda daha ferah bir görünüm elde edebilmek için çok işlevsel olan gömme dolaplar ihtiyacınızı fazlasıyla görecektir. Bu dolaplara mutfak eşyalarınızı ve elbiselerinizi hiç ekstra yer kaplamadan rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Yine yatak odası aynanızı da gizli raflı ve bölmeli yaptırarak ekstradan yer kaplamasının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca makyaj malzemelerinizi de bu bölmelerde saklayabilirsiniz.

Işığın Gücü

Eviniz hem küçük hem de ışık almayan bir mekansa, ilk yapmanız gereken duvarlarınızı daha aydınlık tondaki renklere boyatmanız olacaktır. Halılarınız, koltuklarınız ve diğer mobilyalarınız da duvar boyanızla uyumlu olacak şekilde açık olmalıdır. Bu açık renk tercihinden dolayı ışığınız odanızı çok daha fazla aydınlatacak ve daha ferah bir ortam elde edeceksiniz.

Evinize Şıklık Katan Aksesuarlar

Yukarıda tüm yazılanları yaptıktan sonra doğru aksesuar seçimi ile artık eviniz için şıklıkta zirve yapmaya geldi. Evinize şıklık katacak ve daha hoş gösterecek olan aksesuarların başında; süs bitkileri, yastıklar, puflar, tablo, dergilik gibi eşyalar gelmektedir.

Read Previous

Neden Kredi Alırken Hayat Sigortası Da Yaptırmalıyız ?

Read Next

Konut Kredisi Nedir?

5 Comments

  • Küçük daireler için güzel fikirler vermişsiniz çok teşekkürler

  • Çok güzel fikirler vermişsiniz teşekkürler 🙂

  • Küçük daireler için ufak değişiklikler gerçekten çok büyük etkiler yapabiliyor, güzel fikirler önermişsiniz 🙂

  • Küçük daireler için güzel fikirler var, ufak tefek dokunuşları zaten küçük evde yaşayan olarak düşünüyorsunuz zaman geçtikçe 🙂

  • Küçük daireler için gerçekten güzel fikirler, teşekkürler 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

1 × 1 =