Köye Ev Yapmak İçin Kredi ve Devlet Desteği

Köye ev yapmak için kredi ve devlet desteği henüz mevcut uygulamalar arasında bulunmamaktadır. Bu aşamada konut kredisinden ziyade ihtiyaç kredisi sizin için daha makul olacaktır. İhtiyaç kredisi ile en azından temel bir sermaye alma imkanını elde edeceksiniz. İhtiyaç kredisinin size getireceği maddi finansman tutarı daha düşük olsa da size verilmesi için belirlenen kriterlerin çok daha uygulanabilir olduğunun ayrıca bildirilmesi gerekir. Açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirmelerin yapılmasının sonrasında bankadaki müşteri hizmetleri temsilciniz aracılığı ile ihtiyaç kredisinden istifade edebilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Prefabrik Ev İçin Kredi Verilir Mi?

Faizsiz konut satın almak isteyen kişilerin kendi isteklerine uygun bir porje bulamamaları durumunda ilk olarak yöneldikleri noktaların başında prefabrik konut gelmektedir. Prefabrik konut satın alım aşamasında bankalardan destek alabilirsiniz. Her bankanın bu alanda kredi vermediğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir.

  • Prefabrik evlerin en temel avantajı inşa sürecinin çok daha kısa bir süre içerisinde tamamlanmasıdır. Hayallerinizdeki evi inşa ettirirken binalardan sıkılan kişiler için de harika bir doğaya kaçış fırsatı olacaktır.
  • Prefabrik evlerin en temel dezavantajı ise ömürlerinin yaklaşık olarak 80 sene olmasıdır. Bu noktada asıl dikkat edilmesi gereken husus yanlış bir betonarme yapının en fazla 30 sene ayakta kalmasıdır. Prefabrik evlerde dezavantaj gibi görünen husus aslına bakılırsa betonarme yapılara göre daha uzun ömürlü olduğunu göstermektedir.
  • Prefabrik konut inşa eden firmaların sayısında büyük bir artış meydana gelmiştir. Bu nedenle köy arazinize konut yaptırmaya başlamanızın hemen öncesinde firmaların temel detayları hakkında bilgi sahibi olmalı ve müşterilerin yorumları hakkında da incelemeler yapmalısınız.

Faizsiz konut satın alım aşamasında proje detaylarının bankaya net şekilde sunulması gerekir. Yapılacak bir ekspertiz olmadığı için projenin rapor halinde sunulması kredinin hesaba tanımlanması için bir fırsat vermektedir.

Tasarruf Fonlarından Faydalanın

Faizsiz konut satın almak isteyen kişilerin bankalar ile uğraşmak istememeleri durumunda en severek iş birliği kurdukları noktaların başında tasarruf ve finansman fonları gelmektedir. Tasarruf ve finansman fonlarına dahil olabilmek için kişilerin öncelikle başvuru adımını tamamlamaları ve firmalarda uygun yerin olup olmadığını danışmaları gerekir. Hem konut için hem de taşıt için başvuruda bulunma hakkınız vardır. Bu firmalar uzun vadede ev sahibi olmayı göze alan kişiler için uygundur. Kısa bir zaman dilimi içerisinde anında konutu talep eden kişiler içinse pek uygun olmayacaktır.

Tasarruf fonları kapsamında kişilerin sıra ile ev sahibi olmalarına imkan tanınır. Fona katılım sağlayan kişilere aylık ya da iki aylık zaman dilimlerinde çekiliş yapılır ve ev alınacak kişi belirlenir. Bu çekilişlerin ve sıranın belirlenmesinin noter huzurunda yapılması işlemin hukuki boyutunu güçlendirmektedir. Firmaların arasından seçim yaparken şuana kadar kaç kişinin ev sahibi olduğuna bir göz atmalısınız.

birevim faizsiz ev

Read Previous

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Read Next

Ev Tadilat ve Tamirat Kredisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 8 =