Konut Sahibi Olmak için Faizsiz Yöntemler

Bir konut satın alabilmek ve bu yol ile de kendi evinize taşınarak kira ve bunun gibi farazi giderlerden kurtularak aynı zamanda bir yatırım yapmış olabilmek için, birçok farklı ödeme yolu ile konut ödemelerini tamamlayabilirsiniz. İlk olarak faizli bir şekilde sunulan ve peşinat istenen yolların yoğun bir şekilde kullanıldığı yönünde bilgi verebiliriz. Özellikle de bankalar aracılığı ile alınan konut kredileri üzerinden, yüksek miktarlardaki faiz ödemeleri ile birlikte gerekli olan paralar temin edilebilmekte ve bu yönde de ev satın alınabilmektedir. Konut sahibi olmak için faizsiz yöntemler hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz?

birevim faizsiz ev

Her 10 TL’lik kredi bedeli için örnek olarak 12 TL ile 15 TL arasında geri ödemesi olan bu krediler, büyük kayıplar yaşatabilmektedir. Dolayısı ile de bireyler, faizsiz ev alma seçeneklerini daha çok değerlendirmeye çalışmakta ve bu yönde ev sahibi olmak için ödemelere başlamak istemektedirler. Şimdi de faiz ödemeden ev almanın yollarını detaylı bir şekilde ele alabilir ve bu yönde bilgiler verebiliriz.

Herhangi büyük bir konut ve emlak projesi kapsamında, önceden bir peşinat ödeyerek kısa vadeler ile bir faiz tutarı ve oranı olmadan ödemelere başlayabilir, ödemelerinizi tamamlayabilir ve bu yol ile de konut sahibi olabilirsiniz. Faizsiz bir şekilde sunulan bu ödeme planları kapsamında, en fazla 50 ay ya da 60 ay vade ile ödemelerin yapılandırıldığını da belirtebiliriz. Bunun sebebi ise genel olarak paranın bir zaman değerine sahip olması ve enflasyon gibi unsurların da göz önüne alınmasıdır. Bu unsurlar dahilinde firmalar tarafından belirlenen maksimum vade tarihi değerlendirilmekte ve bu yol ile de herhangi bir faiz tutarı olmadan da ödeme hizmeti sağlanabilmektedir. Faizsiz ev almak için bahsetmiş olduğumuz bu seçenek dahilinde öncelikli olarak belirlenen miktarlarda ya da oranlarda peşinat ödeyebilir ve kalan kısmını da maksimum 60 ay içerisinde ödeyerek satın almak istediğiniz eve sahip olabilirsiniz.

Faizsiz Yöntemler

Örnek verecek olursak, kredili bir şekilde ve faizli bir şekilde ödeme yapmak sureti ile ev sahibi olmanın özelliklerinden bahsedebiliriz. 100.000 TL miktarı ile çekilen konut kredileri, 110.000 TL tutarı ile ve hatta 150.000 TL tutarı ile geri ödenmekte ve dolayısı ile de bu noktada büyük bir kayıp yaşanabilmektedir. Bu kayıplara mahal vermemek için de kullanabileceğiniz faizsiz ev alma yöntemleri, günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Bu seçenekleri incelemeye başlayabilir ve bilgiler verebiliriz.

Bankalardan kredi almadan faizsiz konut almanızı sağlayan firmalarla iletişime geçebilir ve bir ev sahibi olabilirsiniz. Bu seçenek kapsamında bir sıra ile hizmet verilmekte ve katılımcılar için sıranın ne zaman geleceği de tam olarak belli olamamaktadır. Ancak genel olarak tüm katılımcılara belirli periyotlar ile hizmet verilmeye çalışılmaktadır. Grup sistemi ile biriken paralar ile sırası gelen katılımcıya finans desteği sağlanmakta ve bu yönde de ev satın alınabilmektedir.

Faizsiz ev satın almak için yararlanabileceğiniz diğer bir seçenek de, büyük konut ve emlak projeleri aracılığı ile faizsiz taksit seçenekleridir. Son derece garanti olan ve bekleme süresi olmayan bu seçenekler ile de kısa vadeler ile ev satın alabilir ve kendi evinize kolayca taşınabilirsiniz. Örnek olarak NEF projesi ile ya da bunun gibi diğer büyük konut projeleri ile 50 ya da 60 aya varan vade seçenekleri ile taksitli bir şekilde ödeme yapabilir ve bu yol ile de faiz ödemeden de ev sahibi olmak için ödemelerinize başlayabilirsiniz. Bu yol kapsamında genel olarak peşinat istendiği yönünde de bilgi verebiliriz.

Faizsiz Kredinin Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Faizsiz ev kredisi çekebilmek için sunulan fırsatlar onlarca farklı banka tarafından birbirine yakın özelliklerle belirlenmektedir. Faiz ödemeden ev sahibi olabilmek için kullanılabilecek en mantıklı fakat biraz da riskli yöntemlerin arasında katılım bankaları yer alıyor. Bu bankaların mantıklı olmasının sebebi, tüm faizsiz ödeme imkanlarını en üst kaliteyle kullanıma sunan bir yapıya sahip olmasıdır. Ayrıca ev sahibi olmak isteyen kişilerin evleri ekspertiz çalışmasından geçirildikten sonra ev banka tarafından sizin üzerinize alınıyor. Bu bankacılık sürecinin riskli olan yanı ise, alınan evin kira öder gibi her ay düzenli olarak ödemesinin yapılması gerekiyor. Kredinin aksatılması ve verilmemeye başlanması, evin ipotek altına alınmasına neden olabiliyor. İpoteklenen ve size ait olan evin geri alınışında ödenmesi gereken bedelin ise her seferinde 100 bin Türk Lirası ‘nın üzerinde bir değerden oluştuğu biliniyor.

Alındıktan Sonra Faiz Ödenmeyen Kredi Yöntemi

Faizsiz ve risksiz bir şekilde ev almak neredeyse imkansızdır. Faizsiz taksitle ev almak için öne sürülen yöntemler dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Bu yöntemlerdeki şartlardan herhangi birinin sizin aleyhinize olması, düşük faizle alınacak olan kredinin sorun yaşatabilmesine neden olabilmektedir. Bundan dolayı her ay düzenli olarak yapamayacağınız ödemelerin ve aksatacağınız taksitlendirme süreçlerinin, ödemeniz gereken toplam tutarı etkileyeceğini unutmamanız gerekmektedir. Ev almak istiyorsanız kredinin en düşük aylık oranla belirlenmesini ve diğer bankalardan daha risksiz bir hizmet sunulduğuna emin olunması gerekmektedir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Tokiden Ev Nasıl Alınır? Toki’den Ev Almak

Read Next

Fuzulev Müşteri Hizmetleri – Fuzulev İletişim Bilgileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × five =