Konut Projelerinde Düşük Faiz Oranı Sağlayan Bankalar

Hem erkeklerin hem de bayanların gerek kendileri için gerekse de aileleri için her zaman bir ev almak fikri vardır. Ancak insanlar ev satın almak için gerekli parayı biriktiremediklerinden dolayı bankalardan kredi çekmek zorunda kalıyor. İşte 2018 yılına girmemizden sonra tüm bankalar kendi aralarında anlaşarak konut sahibi olmak isteyen tüketicilere yardımcı olamaya karar vermişler. Tüketicilerine çok düşük faiz oranında konut kredisi sunan bankalar sayesinde artık sizler de hep o hayalini kurduğunuz eve kavuşabilirsiniz. Ülkemizde planlanan ve inşaatları sürdürülen bir çok kaliteli konut projesi vardır. Emlak ve gayrimenkulün bu derece artış göstermesi de bankaların faiz oranlarını düşürmesi olmuştur. Özel ve devlete bağlı olan inşaat firmalarının görev aldıkları konut projelerinden beğendiğiniz evi almak için artık bankalara ya da inşaat firmalarına büyük faizler ödemek durumunda kalmıyorsunuz.

birevim faizsiz ev

Faizsiz ev kredisi deyiminin ortaya çıkmasından sonra bankalar artık tüketicilerine kısa vade süresince %0 değerinde bir faiz oranı sunuyor. 12 – 18 – 24 aylık yapılan konut kredisi ödemelerinde çok düşük faiz oranlarından faydalanarak siz de bir ev sahibi oluyorsunuz. Ancak öncelikle satın almak istediğiniz ev için ödeme zamanı boyunca ne derece bir değer aralığı belirleyebilirsiniz bunları ayarlamanız gerekiyor. Ev sahibi olmak için ödeyebileceğiniz tutar aralıklarını belirledikten hemen sonra projesini beğendiğiniz ve aileniz ile birlikte size kaliteli bir hayat sunabilecek olan konut projesine dahil olabilirsiniz. Proje kapsamında satın alacağınız ev için öncelikle yaklaşık olarak %20 oranında bir peşinat ödemeniz gerekiyor. Peşinat sonrasında ise sizin belirlediğiniz vade süresinde ve taksit ödemelerinde kira öder gibi ev sahibi olacaksınız. %0,90 değerindeki faiz oranlarından yararlanarak faizsiz ev kredisi veren bankalar sayesinde bir ev sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca bazı inşaat firmaları bankalarla anlaşmalı olduğundan dolayı sizi direkt olarak o bankaya yönlendiriyor. Albaraka Türk katılım bankası Kuveyt Türk katılım bankası ziraat bankası Finansbank ve Vakıfbank gibi bankalarla iletişime geçerek anlaşmalı konut projesi detayında çekmek istediğiniz kredi tutarını çok düşük faiz oranlarında anında çekebilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

TOKİ 6 Şehirde 1521 Konutu Satışa Çıkarıyor

Read Next

Faizsiz Ev Seçenekleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 3 =