Kapalı Balkonların Avantaj ve Dezavantajları

Bir evin en önemli alanlarından biri olan balkonunuzu açık mı kullanacaksınız yoksa kapalı mı? Elbette ihtiyacınıza göre değerlendireceğinizi biliyoruz. Size seçiminizi kolaylaştıracak birkaç öneride bulunmamamıza ne dersiniz?

birevim faizsiz ev

Kapalı balkonların avantaj ve dezavantajları nelerdir? Eviniz için doğru kararı vermek her zaman basit bir iş değildir.  Birkaç soruyu yanıtlayarak başlayalım.

  • Estetik önemli mi? Balkonunuzu kapatmak isterseniz; dış ve iç mekân için estetik kaygınızın önüne geçecek ne gibi bir çözüm düşünüyorsunuz?
  • Balkonunuzu neden kapatmak istiyorsunuz? Evinize artı bir oda mı eklemek istiyorsunuz?

Kapalı balkonların avantajları ve dezavantajları dendiğinde aklımıza ilk gelen kahvaltı ya da kahve keyfi olabilir mi?

Genellikle veranda tarzı kapılarla artan doğal ışığa uyanıp balkonda kahvaltı yaparak sıcak havanın tadını çıkarabilirsiniz.  Açık havada yemek yemenin keyfi üstelik güvenli evinizde, kapalı balkon size ısı yalıtımı sağlar ancak açık havada keyfinizden vazgeçecek misiniz, karar sizin…

Balkonunuz size gündüz çevre manzarası sunar ve geceleri ise yıldızları izleyerek hayaller dünyasına yol almanıza yardımcı olacaktır.  Kapalı balkonların avantajları ve dezavantajları dendiğinde; elbette balkonunuzu kapatarak ekstra küçük bir kiler sahibi de olabilirsiniz.   Ve bu size büyük kolaylık sağlayabilir.  Hatta bir seraya çevirebilirsiniz.

Ancak size önerimiz eğer balkonunuzu kapatmak istiyorsanız mutlaka öncelikle balkon boyutunu ve bu kapalı alanı ne şekilde kullanacağınızı hesap edin.  Yoksa atıl bir alana sahip olabilirsiniz.

Kapalı balkonunuzu hala dinlenme alanı olarak kullanacaksanız o halde cam ile kapatmaya ne dersiniz.  Şimdi bu konuda çok özel malzemeler var.  Hem balkonunuz kapalı olur hem de hala dışarıyı izleyebilirsiniz.

Cam Korkuluklar açılır kapanır yaptırılabilir ve bu şekilde istediğinizde açık balkona dönüşen bir alanınız olacaktır.  Özellikle sigara içen misafirler için idealdir.

Balkonu Cam Sistem İle Kapatmanın Faydaları Nelerdir?

Cam korkulukların boya gibi her yıl bütçe ayırmanız gereken bir bakıma ihtiyacı yoktur.  Paslanma gibi sorunlarınız olmaz.  Aşırı sıcakları tolere eden yapıda yapılabilir.  Ahşap korkulukların aksine çatlama yapmaz ve böcek çekmez… En önemli özelliği ise montajdır.  Ve kolaylıkla istediğinizde kapalı istediğinizde açık balkona dönüşebilir. Elbette temizlik konusunda sizleri zorlayabilir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Kat İrtifakından Kat Mülkiyetine Geçiş İçin Gerekli Belgeler

Read Next

İslami Mortgage Nedir? 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + fifteen =