İslami Mortgage Nedir? 

Birçoğumuz yeterli nakite sahip olmadığı için mülk satın alabilmek için mortgage ihtiyaç duyar.  Mortgage Türkçe ipotek anlamına geliyor.

birevim faizsiz ev

Mortgage dendiğinde eski dönemdeki gibi artık sadece banka seçeneklerine bağlı değilsiniz.  Devlet destekli mortgage seçenekleri de oldukça avantajlı, tek eskisi ise sayılı olmasıdır.  Ayrıca dini bazı kurallar sebebi ile mortgage kullanamıyorsanız size güzel bir haberimiz var.  İslami kurallara uygun İslami mortgage kullanabilirsiniz.  Peki, İslami mortgage nedir?  İslami inanışa göre faiz yasak olduğundan faizsiz sistem ile mortgage sistemi ile yani ipotek ile mülk edinmeye İslami mortgage deniyor. Mülkiyetin finanse edilmesi için farklı alternatifler gerektiren, İslami mortgage birçok kişi için mülk edinmeyi kolaylaştıra bir sistemdir.

İslami mortgage düşünmüyorsanız size tavsiyemiz; ipotek türü önemli bir husustur. İyi haber şu ki, birçok kişinin düşündüğünden çok daha fazla seçeneğiniz var. Her durumda, oranları karşılaştırırken faiz oranına ve ücretlere odaklanın.

Mortgage Seçenekleri Nelerdir?

  • Sabit ödemeli mortgage

Belirlenmiş faiz oranları, tahmin edilebilir aylık ödemeler anlamına geliyor. Bu ödemeler, tipik olarak 15 ila 30 yıl arasında değişen bir sürenin uzunluğuna yayılır. Şu anda, kısa kredi koşulları daha popüler hale geliyor.

  • Değişken Oranlı İpotekler

Tahmin edebileceğiniz gibi, ayarlanabilir oranlı bir ipoteğin faiz oranı değişkendir.  Tam olarak faiz oranının nasıl değiştiği büyük ölçüde aldığınız kredi türüne bağlı dünyanın pek çok bölgesinde, ayarlanabilir oranlı ipotekler yaygındırlar.

Risk almanız gereken bir faiz türüdür.  Faiz oranları düşüyorsa, değişken oranlı mortgage yani ipotekler ev sahiplerinin refinansman olmadan bundan faydalanmasına izin verir. Bununla birlikte, faiz oranları yükselirse, değişken oranlı mortgage şaşırtıcı derecede yüksek ödemelere neden olabilir.

  • Devlet Destekli İpotekler

Ev sahipliğini teşvik etmek amacıyla, federal hükümet, devlet kurumları tarafından desteklenen bazı krediler sunmaktadır. Bu, bir borçlunun kredi borcu üzerine temerrüde düşmesi durumunda, hükümetin borç verenin zararlarını karşılayacağı anlamına gelir. Bu garantiden dolayı devlet destekli krediler, ilk kez ve düşük gelirli vatandaş için genellikle ideal bir çözümdür.

Elbette hali hazırda mülkleriniz var ise bu mülkleri ipotek ettirerek yeni mülkünüzü satın alabilirsiniz.

İslami Mortgage Finansmanı 

İslami finansın amacı, pratikte olduğu gibi, yukarıdaki geleneksel ipoteklerin ekonomisini şeriat kurallarını çiğnemeden kullanabilmektir. Örneğin, İslami bankanın mülkün değerindeki herhangi bir artışta olması gibi farklı ekonomilere sahip olan Şeriat uyumlu mülk maliye sözleşmelerinin tasarlanması da mümkün olabilir.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Kapalı Balkonların Avantaj ve Dezavantajları

Read Next

Faizsiz Taksitle Araba Alma Fırsatı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + 6 =