Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?

Bankalardan faizsiz kredi çekme imkanından yararlanmak isteyenler için hangi bankalar esnafa faizsiz kredi veriyor, emeklilere faizsiz kredi kullandıran bankalar hangileri, şartları neler, katılım bankaları faizsiz kredi veriyor mu?

birevim faizsiz ev

Günümüzde her işimizi kredi çekerek halletmek artık normal karşılanıyor. Konut kredisi, çiftçi kredisi, ihtiyaç kredisi v.b. pek çok gereksinim için kullandığımız bu yöntem uzun vadede yararlı ve kolay bir yol olarak görünüyor. Ancak krediği kullanacağımız bankayı seçmek de bir hayli zor. Geri ödemesi nasıl olacak? Ne kadar faiz uygulaması var? Hepsi iyice araştırılması gereken konular.

En önemlisi en az faizi uygulayan bankayı bulmak ve ihtiyaçlarımızı o banka üzerinden karşılamayı becerebilmek. Ülkemizde faizsiz olarak kredi kullandıran bankalar mevcut. Bu bankalar katılım bankaları. Katılım bankaları faiz uygulamazlar, kar payı ile kredi desteği sağlama yönteminin kullanırlar. Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, AlBaraka Türk, Kuveyt Türk ve Finans Katılım Bankası ülkemizde katılım bankalarından birkaçı.

Tasarruf Finansman Şirketleri

Bankalar dışında da faizsiz ev alma konusunda hizmet veren firmalar bulunuyor. Bu konuda müşterilerine faizsiz geri ödemeli imkanlar sunan birevim.com en bilinenlerden. 240 ay vade ile alacağınız eve hiç fark ödemeden sahip olabiliyorsunuz. Güvenilirliğini ispatlamış olan Birevim firması ev sahibi olmak isteyen ama kredi faizlerinden çekinenler için farklı bir alternatif olabilir.

Özellikle Müslüman ülkelerde faizsiz krediler oluşturulmuştur. Yüzde yirmi üçü Müslüman olan dünyada, bankalar bu konuda hassasiyeti olan Müslümanlar için bazı uygulamalar geliştirmiş. Bu bankalar faizsiz kredi veren banklar ve İslam bankaları adı altında biliniyor. İlk olarak 1961 yılında Mısır’da hayata geçen faizsiz kredi bankacılığı, ülkemizde de katılım bankaları olarak biliniyor. Ülkemizde faizsiz kredi veren katılım bankaları hangileri, onlara bakalım.

Türkiye’de Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları

Vakıf Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası, avantajlı krediler sunan katılım bankalarından biri. Uygun kredi koşulları sağlayarak, müşterileri için seçenekler sunuyor ve size en uygun krediyi bulmanıza yardımcı oluyor.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası kredi kullanımında faizi kesinlikle kullanmıyor. Örneğin satın almak istediğiniz bir taşıt ise, bankaya başvurunuzu yapıyorsunuz. Bankadan aldığınız olumlu sonuç neticesinde, onaylanan kredinizle, vade sayısına bağlı bir kar oranlama tablosu çıkarılıyor. Çıkan tabloya göre seçiminizi yapıp faizsiz taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Banka sizin yerinize aracınızı alıyor ve size kar oranı ile birlikte yeniden satıyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası, diğer bankalarla benzer özellikte kredi uygulaması yapıyor. Ancak bazı farklılıkları da var. Türkiye Finans Katılım Bankası’nda alacağınız hizmetler islami kuralları göz önünde tutuyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası konut, taşıt, işletme gibi ihtiyaçlar için faizsiz kredi sağlayan katılım bankalarından biri. Diğer katılım bankaları ile benzer hizmetler sunuyor.

AlBaraka Türk Katılım Bankası

AlBaraka Türk Katılım Bankası, ülkemizde ilk defa faizsiz kredi uygulamasını gerçekleştiren bankadır. Banka, pek çok hizmetini faizsiz kredi imkanı ile müşterilerine sunuyor.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Tasarruf Finansman Şirketleri Hangisi?

Read Next

Şehit Aileleri İçin Faizsiz Konut Kredisi

7 Comments

 • Faizsiz kredi derken 20.000 TL çekip 20.000 TL’mi ödüyoruz? Yoksa kâr payı adı altında faiz alınıyor mu?

  • Merhaba Ceren Hanım,
   Faizsiz kredilerde ödenen tutar çekilen kredi tutarı kadardır.

 • Faizsiz bireysel ihtiyaç kredisi seçeneği var mı bu bankalarda?

  • Merhaba Nil Hanım,
   Güncel faizsiz kredi seçenekleri için bankalarla iletişime geçebilirsiniz.

 • Faizsiz kredi seçenekleri gitgide yaygınlaşıyor ülkemizde bu çok iyi bir şey 🙂

 • Faizsiz kredi veren bankalar kar payı adı altında yine faiz alıyorlar 🙂

 • Faizsiz kredi vermeleri gerçekten çok güzel, ancak sitelerine girdiğimde başvuru formu görmedim şubelere gitmemiz gerekiyor sanırım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + fourteen =