Halkbank Esnaf Kredisi Devam Ediyor mu?

Halkbank esnaflara pandemi döneminde destek vermek adına esnaf kredisi vereceğini duyurmuştu. Bu kredi belirli bir dönem için başvuruların alınacağı ve daha sonra kapatılacağı duyuruldu. Tam kapanma kararının ardından bu desteği daha uzun bir süre verilebilmesi için kredi talep süresinin uzatıldığı açıklandı.

birevim faizsiz ev

Halkbank esnaf kredisi 1 Ocak 2021 tarihinde start verip, 31 Aralık 2021 tarihine kadar aralıksız bir şekilde başvuru alınacağı aktarıldı. Yani bir esnaf bu yıl içerisinde istediği herhangi bir zaman içerisinde bu krediye başvuru yapabiliyor.

Esnaf ve Sanatkara Destek Böyle Olur adıyla verilen bu kredinin en büyük avantajı faizsiz olmasıyla dikkat çekiyor. Bu sayede bu zor süreçte esnaflara gerekli kredi imkanının sunulması mümkün olmuş oluyor. Sizlerin tek yapmanız gereken başvuru şartlarını öğrenmek ve ne kadarlık bir krediye başvuracağınız hakkında bilgi sahibi olmak olacaktır.

Halkbank Esnaf Kredisi Hakkında Bilgiler

Devlet destekli olarak sunulan Halkbank esnaf kredisi için belirlenen özel koşullar bulunuyor. Bu kredide işletme sermayesine destek olunması amacıyla 225 bin TL finansman desteği sunuluyor. Bunun yanında iş yerinin büyütülmesi veya taşıt alımı içinse 500 bin TL’ye kadar yatırım desteği kredisi sunuluyor. Bu kredileri bankaya başvuru yaparak da almanız mümkün olabileceği gibi farklı noktalardan başvuru yaparak almanızda mümkündür.

Halkbank Esnaf Kredileri

Halkbank esnaflara kredi sunmak için odalar ile birlikte oluşturduğu krediler bulunuyor. Yani bu krediyi ister bankaya giderek isterseniz de aşağıda ki noktalardan talepte bulunarak almanız mümkün oluyor. Bu sayede krediye sahip olmanız daha kolay oluyor. Tek yapmanız gereken doğru evraklarla başvuru yapmak ve belirlenen şartları sağlamak olacaktır.

  • ESKKK Kefaletiyle Krediler
  • ESKKK Kefaleti Olmaksızın Krediler
  • Sıfır Faizli Esnaf Kredileri
  • Esnaf Yatırım Kredileri
  • Esnaf Destek Paketi

Bu kredilerin sunulmasıyla amaçlanan insanların yani esnafların faaliyetlerini daha rahat sürdürmesine devam ederken, aynı zamanda büyümenizde mümkün olacaktır. Hedefleri büyük olan bir esnaf bu kredi sayesinde istediğine ulaşma konusunda daha hızlı bir ilerleme kaydedecektir. Çünkü kredi onlara sıfır faizli bir şekilde, uzun vadeli olarak sunuyor.

Halkbank Esnaf Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Bu krediye başvuruyu esnaf ve zanaatkar odaları üzerinden yapabilmeniz mümkündür. Kayıtlı olduğunuz bir odaya giderek başvurunuzu rahatça yapabilirsiniz. Tabi isterseniz başvurunuzu bir Halkbank şubesine giderek, internetten, mobilden yapmanıza da müsaade ediliyor.

Yapılan talebin ardından gerekli incelemeler çok hızlı bir şekilde yapılıyor. İncelemelerin ardından gerekli şartları yerine getiren esnafların bu krediyi kullanmalarına imkan veriliyor. Tek yapılması gereken doğru adımları atmak dışında bir şey olmuyor. Bu uygun krediden yıl sonuna kadar başvuru yapılmasına imkan veriliyor. Sizlerde 31 Aralık 2021’e kadar başvuru yapma hakkına sahip oluyorsunuz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Esnaflara Faizsiz Kredi Var mı?

Read Next

Hangi Bankalar Esnafa Faizsiz Kredi Veriyor?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + seven =