Gökçeada’da Yaşamak ve İş Kurmak İçin 4 Neden

Özellikle uzun yıllardır yaz aylarında popüler olan Gökçe ada son günlerde yerleşmek için birçok kişi tarafından ziyaret ediliyor.  Burada yaşamak için çeşitli alternatifler sunulan adanın en cazip özelikleri nelerdir?

birevim faizsiz ev

Tarihle İç İçe Gökçe Ada

Mitolojide İmroz adası olarak geçen Gökçe ada antik çağlardaki ismini tarım ilahı Imbrasos’tan almıştır. Adanın yerleşimine bakıldığında 5000 bin yıl öncesine gidiyor. Adanın etrafında bulunan höyükler en çok turist çeken noktalarından biridir. Gökçe ada’nın evleri gerek yerleşmek gerekse yatırım yapmak için büyük fırsatlar sunuyor.  Tarihi evleri restore ederek yaşanılabilir kılmak elbette en büyük fırsatlar arasında yer alıyor.

Muhteşem Gün Batımları

Bazı yerler vardır güneş orada dans eder. Gökçe adanın her noktasında gün batımını izlemek mümkündür. Oldukça romantik manzaralar sizi bekliyor. Gökçe ada evleri ister temelli kalarak sakin bir hayat yaşamak için isterseniz yazlık yapmak için harika adalardan bir tanesidir.

Marmaros Şelalesi Ve Gökçe Ada

Marmaros Şelalesi, Çanakkale’nin Gökçeada Adası’nda yer alıyor. Şelale kışın kuvvetli akar, ancak yaz aylarında su seviyesi büyük ölçüde düşer. Bu alan Orman Koruma Alanı, özel izniniz olması gerekiyor.

Marmaros Şelalesi doğa ile birlikte olmak ya da doğa yürüyüşü ve piknik yapmak isteyenler için mükemmel bir fırsat sunar. Marmaros Şelalesi, Çanakkale’nin en güzel doğal yerlerinden oluşur.

Marmaros Şelalesi’ne ulaşmak için, Dereköy köyünden Uğurlu çıkışında sağa dönmeniz gerekiyor. Yolda 7 km seyahat ettikten sonra, şelaleye kadar sürmek mümkün olmadığından aracınızı terk etmek zorundasınız. Yolun sağ tarafındaki şelaleye yürüyerek ulaşılabilir. Gökçe Ada arsa ve ev yatırımı konusunda büyük fırsatlardan biridir.

Doğanın büyük hediyesi doğal heykeller

Doğaya Hediye, Ada çevresindeki çeşitli koruma noktalarından biridir. Marmaros Şelalesi’ya da Mavi Koy doğayla, bütünleşmek isteyeceğiniz noktalardan biridir.  Müthiş manzaralarla mest olacağınız yürüyüş rotalarından uzaklaşmayın.  Son olarak komik görüntülere şahit olacağınız Tuz Gölü’nde çamur banyosu yapmadan adadan ayrılmayınız.

Zeytin ağaçları ile meşhur adadan yazlık bir ev almayı düşünün.  Ziyaret edin ve araştırın. Elbette ünlü şarap fabrikasına uğramadan geri dönmeyin.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Mantolama Nedir?

Read Next

Mersis No Nedir?

5 Comments

  • Gökçeada’da iş kurmak gerçekten çok iyi, ama çok bütçe lazım 🙂

  • Gökçeadada yaşamak gerçekten çok güzel fikir, ileride emekli olunca ki hayalim 🙂

  • Gökçeadada yaşamak istemeyen yoktur herhalde 🙂

  • Gökçeada yaşamak gerçekten çok güzel arkadaşımın orada evi var şahane bir hayat yaşıyor

  • Kim yaşamak istemez ki gökçeada gibi şahane bir yerde 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 1 =