Gayrimenkul Satışında Faizsiz Kredi Kullanılır Mı?

Gayrimenkul satışında geçerli olan birçok ödeme yönteminde en önemli rolü bankalar ve banka türevinde işlem gerçekleştirilen kurum ve kuruluşlar üstlenmektedir. Gayrimenkullerin satılması ve satışa çıkarılmasıyla ilgili en önemli payın bankalar tarafından karşılanıyor olması, gayrimenkul piyasasının günümüzdeki durumunu da etkilemektedir. Faizsiz ev kredisi için her türlü eve yönelik yapılan düzenlemelerle birlikte yeni kredi özellikleri kullanılabilir ve yeni konut projelerinde yer alınmaya başlanabilir. Bankalarla büyük projeler arasında gerçekleştirilen özel irtibatlar sayesinde çok daha uygun fiyatlarla kredi çekebilir ve evinizi almaya başlayabilirsiniz. Gayrimenkul satan kişi veya kuruluşlar için faizsiz kredi özelliğinden faydalanabilir ve başvurunuzun ardından gayrimenkule sahip olabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Gayrimenkul Satışının Faizsiz Krediyle Gerçekleşmesi Mümkün mü?

Başvuru yapılmasının ardından belirlenecek olan yıllık ödeme miktarı, faiz oranı, toplam ödeme miktarı gibi özellikler tamamen faizsiz kredinin genel durumuyla ilgili etkenlerdir. Faizsiz kredi olarak bilinen kredi çeşidinin ülkemiz de dahil olmak üzere birkaç ülkede kullanılıyor olması, bankalardan yararlanmak isteyen kişiler için oluşturulmuş kullanılabilir fon yöntemidir. Faizsiz ev alma yöntemleri ile ilgili yapılan tüm çalışmaları yakından takip edebilir ve gayrimenkul satışlarını faizsiz kredi başvurunuzla gerçekleştirebilirsiniz. Normal konut kredisinden neredeyse hiçbir farkı bulunmayan faizsiz kredide tüm özellikleri denetleyebilir ve en uygun dönemde kredinizi çekebilirsiniz.

Ev Alırken Faizsiz Krediden Yararlanılabilir mi?

Sürekli olarak faizsiz kredi gelmesini ve bu şekilde konut alınabilmesini isteyen kişilerin yapacağı araştırmalar sonucunda benzer özelliklere ulaşılabilmektedir. Genellikle konut piyasası hakkında en önemli söz sahibi olan kuruluşların bankalar olarak gösteriliyor olması, ev sahibi olacak kişilerin piyasadaki dalgalanmayı belirleyen oranlardan yararlanılmasına neden olmaktadır. Ülkemizdeki faizsiz ev almanın yolları ile ilgili izlenen politikaların büyük bir bölümünün müşterilerden yana olması, hem ev almak isteyenleri hem de evini satılığa çıkaran kişileri kazançlı çıkarabilmektedir. Sektördeki yeni konut projelerine ve herhangi bir bölgedeki konutun satışına etkisi bulunabilen katılım bankaları, faizsiz kredi imkanının sağlandığı bankalar arasında yer almaktadır. Toplu ve binlerce kişinin katıldığı, çekiliş usülü ev sahibi olunabilen yöntemleri de kullanabilir ve faizsiz ev olanağından yararlanabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

TOKİ Başvurusu 2020 Şartları

Read Next

Faizsiz Ev Almak İçin Her Türlü İmkânı Değerlendirin

8 Comments

 • Faizsiz kredi seçeneği bazı bankalarda oluyor ama faizsiz sistemlerle çok rahat olacaktır 🙂

 • Gayrimenkul satışında faizsiz kredi veriyor mu birevim falan?

  • Merhaba Cemal Bey,
   Birevim faizsiz ev alma sistemidir. Bu sistem ile kredi verilmemekte gayrimenkul alımında finansal destek sağlanmaktadır.

 • Faizsiz kredi kullandırılmıyor yani bankalar faizsiz kredi vermiyorlar diye biliyorum ama birevim falan veriyor mu?

  • Merhaba Rümeysa Hanım,
   Birevim faizsiz kredi vermiyor ancak gayrimenkul alımı için faizsiz finansman sunuyor.

 • Faizsiz kredi kullandırılabilir diye düşünüyorum çünkü faizsiz ev sistemlerinde üst limit yok diye biliyorum

 • Gayrimenkul satışlarında faizsiz kredi gerçekten kullanılabiliyor mu? Buna finansman sağlıyor mu bu kuruluşlar?

  • Merhaba Kemal Bey,
   Faizsiz ev alma sistemleri gayrimenkul alımı için finansman sağlar bankalar gibi elden nakit ödemesi yapmamaktadırlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + fifteen =