Faizsiz Taksitle Ev Satın Almak

Ev satın alırken ilk bakılması gereken doğal olarak evin konumu ve fiyatı olacaktır. Konumu keyfi tercihlere dayansa da evin fiyatı oldukça ciddi bir konudur. Gelir düzeyinin çok üstünde bulunması demek faizsiz ev sahibi olma konusunda bile sıkıntı yaratacak ve taksitleri öderken zorlanmanıza neden olacaktır.

birevim faizsiz ev

Kredisiz ve Faizsiz Ev Sahibi Olmanın Avantajları

Ev almak istediğinizde bankaya gidip krediye başvurduğunuzda işlemler ve dosya masrafları derken bir hayli yorulabilirsiniz. Üstelik faiz oranları da ev sahibi olmak isteyen kişileri tedirgin ediyor. Özel firmalar bu konuda vatandaşın içini bir hayli rahatlatıyor. Normal şartlarda her ay kira öderken bu sefer hem faizsiz hemde taksitle ödediği para sayesinde kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunuyor. Keza bankaların sunduğu taksit imkanlarının meblağları ev sahibi olmak isteyen birçok zorlayabilecek şekilde yüksek. Krediye girerek bütçenizi sıkıntıya sokmak yerine sizlere özel ödeme seçenekleri ve taksit fırsatları sunan firmalardan faydalanmak oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır.

Önemli Olan Sizin Şartlarınız

Özel firmalar için söz konusu olan katılımcının gelirine uygun ödeme seçenekleri ile kişinin üstüne binen ödeme yükünü olabildiğince hafifletmeye çalışacaktır. Kefilsiz ev sahibi olma gibi seçenekleri sunan kimi firmalar  bazen de peşinatsız ev sahibi olma konusunda yardım sağlayacaklardır. Bu özel firmaların temelinde katılımcı baz alınarak kişiye özel seçenekler oluşturulmaktadır. Konut sektöründeki yetersizlikten ortaya çıkan bu tür firmalar alıcı ve satıcıyı bir araya getirerek aylarca beklenmesine gerek kalmadan alım-satım işlemlerinin gerçekleşmesinde aracı olmaktadır. Katılımcıların krediyle uğraşmasına gerek kalmadan farklı finansman araçlarıyla ev sahibi olmak isteyenlere yardımcı olmaktadırlar.

Genel Olarak Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Peşinatsız ev sahibi olma.

– Özel şirketlerin en çok tercih edilme sebebi olan faizsiz ev sahibi olma avantajı.

– Ara ödemesi gerekmez.

– Küçük taksitlerle geri ödeme avantajı sağlanır.

– Taksit dondurma avantajı bulunmaktadır. Fakat bu firma kurulunun belirlediği yönteme göre değişiklik gösterebilmektedir.

Banka Kredisiz Taksitle Ev Nasıl Alınır?

-Kooperatiflere başvurarak faiz olmadan ve taksit seçenekleriyle ev sahibi olabilirsiniz.

Senet karşılığında ev satışı yapan firmalar bulunmakta, bankadan kredi çekmek istemeyenler için alternatif bir seçenek olarak düşünebilirsiniz.

– Yerli ve yabancı firmaların fon oluşturabilmek ve sistemin hareketi için hayata geçirilmiş olan gayrimenkul sertifikalı ve metrekareli satış sistemini tercih edebilirsiniz.

– TOKİ projesinin gerçekleştiği il veya semtte bir yılı aşkın süredir ikamet ediyor ve TOKİ nin istediği şartları yerine getirdiğinizde kura ve çekiliş sisteminden yararlanabilir ya da daha önceden bu sistemden ev sahibi olan kişilerden evi devir alabilirsiniz.

– Sahibinden satılığa çıkarılmış, istediğiniz ödeme koşullarını sağlayan kişilerden ev alabilirsiniz.

– Özel firmaların sağladığı imkanlardan yararlanarak çok daha kolay ev sahibi olabilirsiniz.

– Katılım bankalarına başvuruda bulunarak bu bankaların sağladığı imkanlar ve geri ödeme seçenekleriyle ev sahibi olabilirsiniz.

Faizsiz ve taksitle konut kredisi alabilmek için her türlü düzenlemeden ve kuraldan gerekli işlemleri uygulayarak geçmeniz gerekiyor. Faizsiz ev almak için birçok farklı yöntem bulunuyor fakat bu yöntemlerin genelinde toplu paranın bulunmasına ve evi satın alacak kişinin konut projesine üye olmasına dikkat edilmektedir. Büyük projelere üye olabilir ve bu projelerin bankalarla yapmış oldukları anlaşmalardan yararlanarak daha düşük faiz oranlarıyla konut kredisi sahibi olabilir ve yeni konutları elde edebilirsiniz. Projeye dahil olan bir konutun alınması için tamamen krediye başvurulabilir veya ödemenin belli bir bölümü krediyle gerçekleştirilebilir. Faizsiz ev almak için projelerin bu tarz imkanlarından faydalanabilir ve hem çok düşük faizle kredi çekebilir hem de evi almak için gerekli çalışmaları başlatabilirsiniz.

Faizsiz Taksitle Ev Satın Alınabilir mi?

Bankaların tüketici kredileri ve diğer krediler arasında belirgin bir faiz farkının bulunuyor olması, faizsiz taksitle ev almak için anahtar teslim konutlara başvurulabilmesi için önemli bir seçim yapılmasını gerektirmektedir. Ülkemizdeki çoğu yatırımcının birikmiş bir paranın üzerine çektikleri ufak çaplı tüketici kredisi, uzun vadeli bir yatırımın ilk adımı olarak görülebilmektedir. Bu yatırımın her türlü gelişimi ve değişimi, kredi için ödenecek olan toplam tutarla değişecektir. Bankalardan taksitle kredi almak için yapacağınız başvuruların büyük bir bölümü geri çevrilmeyecektir. Konut kredilerinin alınabilmesi için imkan tanıyan banka şubelerinde oranlarla belirlenen toplam faizsiz kredi bedellerini öğrenebilirsiniz.

Faizsiz Kredinin Taksit Özellikleri Nasıl Belirlenir?

Banka şubelerinin her tüketiciye uygun bir şekilde belirleyeceği kredi imkanları sayesinde tüm kredi projelerini inceleyebilir ve bunlara bağlı olarak kendinize bir ödeme vadesi belirleyebilirsiniz. Ülkemizdeki konut kredisi vadelerinin genellikle 120 ayda görüntülenebiliyor olması, vadelerin en yüksek taksit bedellerine tabii tutulmasına neden olmaktadır. Faizsiz ev alma yöntemleri ,yeni özellikler eşliğinde daha geniş bir şart listesiyle fakat daha kolay bir şekilde ulaşılabilecek durumları bünyesinde bulundurmaktadır. Faizsiz kredinin taksit özellikleri, diğer konut kredilerinin taksit özelliklerinin belirlenme süreçleriyle aynı olarak tamamen ekspertiz çalışmaları ve vade durumuna göre kararlaştırılmaktadır.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faizsiz Ev Sahibi Olma Yöntemleri

Read Next

Gayrimenkul Alırken Faizsiz Kredi Kullanılır Mı?

2 Comments

  • Faizsiz ev satın alan arkadaşlarım var gerçekten çok memnunlar sadece teslim süresinde biraz beklediklerini biliyorum onun haricinde bir olumsuzluklarını görmedim

  • Taksitle faizsiz ev kirası öder gibi ev sahibi olabilmek çok güzel 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 5 =