Faizsiz Ödeme Seçeneği Olan Konut Projeleri

Ev alırken alıcılara uygulanan faizler kimi zaman alıcıları caydırıcı rakamlarda oluyor. Yüksek faiz oranları yüzünden artan aylık ödemeler ve uzayan ödeme süreleri, orta gelir düzeyine sahip kişileri ev almaktan vazgeçiren unsurlar arasında yer alıyor. Ancak faizsiz ev sahibi olmak mümkündür. Hem devlet, hem de özel birçok kuruluş bu imkânı ev almak isteyen kişilere sunmaktadır. Bu fırsatlar şu şekilde sıralanabilir:

birevim faizsiz ev

– Faizsiz ödeme imkânı olan toplu konutlar: Gayrimenkulün mevcut değeri üzerinden yapılan taksitlendirmeler sayesinde faizsiz ev alma imkânı sunan devlet ve özel toplu konut projeleri bulunmaktadır. Devlet destekli yapılan Toki konutları ile faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün. Uygun ev fiyatları ve kolay ödeme seçenekleri bulunan Toki konutları, yatırımcılar içinde en karlı seçenekler arasında liste başında bulunuyor.

Özellikle orta gelir düzeyine sahip ve ev sahibi olmak isteyen kişilerce en fazla tercih edilen konutlar arasında yer alıyor. Devlet kuruluşlarının dışında, özel inşaat firmaları da alıcılara kolay ödeme seçenekleri sunan toplu konut projeleri yapmaktadır. Bir miktar yapılan peşin ödemenin ardından, geri kalan ödemeler aylık taksitlere bölünerek kolay bir şekilde ödeme imkânı sunulmaktadır. Kooperatifler de yine aynı şekilde faiz ödemeden ev sahibi olabilmenizi sağlayacak kolay ödeme seçenekleri içermektedir.

– Faizsiz banka kredileri: Bazı bankalar ev sahibi olmak isteyen kişiler için faizsiz krediler vermektedir. Faizsiz ev kredisi çeşitli kampanyalarla verildiği gibi, kişilerin gelir durumlarına, kredi notlarına ve gösterdiği ipoteklere göre de verilmektedir. Kişi ile banka arasında yapılan anlaşmalara göre geri ödeme seçenekleri belirlenmekte ve kredi verilmektedir.

– Diğer faizsiz ev sahibi olma seçenekleri: Ev sahipleri ile yapılan pazarlıklar ve anlaşmalar sayesinde faiz ödemeden ev sahibi olunmaktadır. Yapılan özel anlaşmalarla ödemeler bir kaç eşit takside bölünebileceği gibi, kişilerin inisiyatifine göre fiyatta indirime de gidilebilmektedir. Diğer bir faizsiz ev sahibi olma seçeneği ise peşin ev alımlarıdır. Çok ciddi oranlarda indirim imkânına sahip peşin alımlarda bütçenizde büyük oranlarda kar sağlayabilir, istediğiniz evi çok uygun rakamlarda alabilirsiniz. Peşinat veya taksitlerle uğraşmaz, tek seferde ödeme yaparak her ay taksitleri denkleştirme derdinden kurtulursunuz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Krediler Ev Almak İçin Artık Daha Uygun

Read Next

Biraz Birikimle Faizsiz Ev Almak Zor Değil

5 Comments

  • Faizsiz ödeme seçenekleri çok popüler olmaya başladı son zamanda 🙂

  • Faizsiz ödeme seçenekleri olması gerçekten çok iyi, süper bir şey 🙂

  • Faizsiz ödeme seçenekleri olması çok iyi konutlar artık kendileri fırsatlar sunuyor müşterilerine

  • Faizsiz ödeme seçeneğini yakında bir çok konut projeleri de yapacaktır diye düşünüyorum

  • Faizsiz ödeme seçeneği olan projeleri bende inceliyorum ve çok güzel fırsat gerçekten 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + four =