Faizsiz Kredide En Fazla Ne Kadar Çekim Yapılabilir?

Faizsiz kredide dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında bankalar ve bankaların izlemiş olduğu politikalar gelmektedir. Faizsiz Kredide son zamanlarda yaşanan düzensiz düşüş, kredi sahiplerinin de ödemesi gereken tutarda bazı değişikliklere neden olmuştur. “Faizsiz ev almak istiyorum fakat kredilerin ödeme yöntemleri çok klasik ve yüksek oranlarla belirlenmiş” tarzında yorumlar görmek mümkündür. Bu tarz yorumların temelinde, bankaların uzun yıllar boyunca faizsiz kredi adı altında belirlemiş oldukları konut kredileridir. Konut kredilerindeki ödeme yöntemlerinin sürekli olarak yüksek değerlere sahip olmasının gerekmediği, son düzenlemelerle ortaya çıkmıştır.

birevim faizsiz ev

Faizsiz Kredinin Genel Kuralları Nelerdir?

Ev sahibi olmak isteyenlerin büyük bir bölümünün birikmiş parasının bulunmuyor olması, gayrimenkullerdeki ani fiyat düşüşlerinden yararlanabilmek için sadece bankalara başvurabilmelerine neden olmaktadır. Faizsiz ev kredisi için tüm yeni çalışmaların karşılıklı avantajların belirlenebilmesi için yapılmış olması, ev almak isteyenlerin kendilerine güvenebilmelerini sağlamaktadır. Faizsiz kredinin diğer kredi yöntemlerinden pek bir farkı bulunmuyor. Faizsiz kredi olarak adlandırılan kredi türünün aslında faizli kredi olarak tanımlanıyor olması, kişilerin ödeyecekleri aylık ücretlerde herhangi bir değişikliğe neden olmamaktadır. Faizsiz kredi elde edebilmek ve şehrin herhangi bir bölgesindeki evin ekspertiz çalışmalarının ardından kredi notunu düzenlemek isteyen kişiler, belirlemiş oldukları vadelere bağlı olarak ödeme yapacaklardır. Her vade artışında biraz daha fazla para ödemesi gereken şahısların düzenli olarak ödeme yapması, evlerinin tehlikeye girmesinin önüne geçecektir.

Faizsiz Kredideki En Yüksek Çekim Miktarı Nedir?

Faizsiz ev kredisinin binlerce kez kullanılmış olması ve uzun periyotlarda kullanıma sunuluyor olması, krediye sahip olmak isteyen kişi sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Faizsiz kredi veren bankalar , kredi notunuzun yeterli olması halinde her türlü miktarı vade farkına bölebilmektedir. Aylık olarak ödemeniz gereken miktar ve aylık geliriniz denetlenerek, krediyi alıp alamayacağınıza karar verilmektedir. Faizsiz kredideki en yüksek çekim miktarı, temin edeceğiniz kredinin kaç aya bölüneceği ve toplamda ne kadar faiz oranıyla karşılaşacağına göre değişiklik gösterebilmektedir. Tüm ev kredisi işlemlerinde ekspertiz işlemi yapılıyor olması, almak istediğiniz evin fiyatına göre bir ücretle değerlendirilmenizi sağlayacaktır.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faizsiz Nasıl Ev Alanır ve Yöntemleri?

Read Next

Faizsiz Ev Kredisi Nasıl Alınır?

7 Comments

 • Faizsiz kredide bir üst limit yok sanırım değil mi konuda net bir rakam verilmemiş 🙂

 • Faizsiz kredi seçeneklerinde üst limit var mı yok mu tam anlayamadım bende?

  • Merhaba Gülşah Hanım,
   Bir üst limitten bahsedilmemektedir.

 • Arkadaşımdan duydum bir üst limit yok ama şubelerde üst limit belirtiliyor diyorlar

 • Konu içerisinde bir üst limit göremedim ama limitsiz diyebilir miyiz?

  • Merhaba Adem Bey,
   Bir üst limit belirtilmemiştir.

 • Faizsiz kredi de üst limit yok diye biliyorum ama benim beğendiğim bir ev var bakalım nasipse onun için başvuracağım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + seven =