Faizsiz Konut Projeleri İle Ev Sahibi Olun

Türkiye’de ev sahibi olabilmek için birikim yapmak, bireylerin pek tercih ettiği bir seçenek değildir. Çünkü birikim yaparak ev satın alabilmek için çok uzun süre beklemek gerekir. Geçen sürenin sonunda da biriken para, artan konut fiyatlarını karşılayamayabiliyor. Kullanıcılar, genellikle konut kredilerden ve bunun gibi diğer ödeme yöntemlerinden yararlanabilmekte ve bu sayede ev sahibi olabilmektedirler. Bankaların sunduğu konut kredilerinde, faiz oranları çok yüksektir. 20 yıla kadar vade seçeneği sunulduğu için miktarları da bu yönde yüksek olmaktadır. Dolayısı ile de iki seçenek de cazip olmadığı için faizsiz konut projeleri gibi yeni hizmetler sağlanmaya başlanmış ve bu yönde de ev satışları gerçekleşmiştir.

birevim faizsiz ev

Bankalar ile konut projelerini yüklenen firmaların yaptıkları anlaşmalar kapsamında, kullanıcılara faiz olmadan da kredi imkanı sunulabiliyor. Ancak bu krediler kapsamında vade sayısı düşük oluyor. Yani en fazla 60 ay gibi bir vade kapsamında, almış olduğunuz krediyi ödeyerek aynı zamanda ev parasını da tamamlayabilir ve bu yol ile de kendi evinize sahip olabilirsiniz.

Para, zaman içerisinde değer kaybeden bir araçtır. Bu yüzden de bankalar faizsiz olarak verdikleri kredilerin vadelerini de düşük bir seviyede tutmaktadır. Firmaların anlaşmaları dahilinde de sadece dosya masrafları kullanıcılardan alınmakta ve faiz olmadan ödemeler yapılarak ev sahibi olunabilmektedir. Konut projeleri kapsamında hangi banka ile çalıştığınızın da büyük bir önemi yoktur. Önemli olan, hangi proje dahilinde ev sahibi olmak istediğinizdir. Vade sayısının az olması sebebi ile düşük fiyatlar ile bu hizmeti veren firmalar üzerinden taksitli bir şekilde ödeme hizmeti alarak, aylık ödemeleri de düşürebilirsiniz. Yani gelir miktarınız ile orantılı bir proje kapsamında bu hizmet seçeneğinden yararlanabilir ve bu yol ile de kolayca ödemeleri tamamlayarak kendi evinize sahip olabilir ve kira gibi yüklerden kurtulabilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Emekliye 83.000 TL’ye Ev Alma Fırsatı

Read Next

Yunanistan’dan Nasıl Ev Alınır?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + eighteen =