Faizsiz Ev Seçenekleri İle Evin Fiyatını Ödeyin

Faizsiz çalışan kurumlar, hizmet bedeli ile çalışmaktadır. Hizmet bedeli ile çalışan bu kurumlar, banka faizinin şartlarına nazaran daha iyi şartlarda projeler sunmaktadır. Faizsiz çalışan bu kurumlar, faizli borç veren firmalar değildir. Bu firmalar, ticaret kuralları çerçevesinde hizmet bedeli, kar payı ve imece usulü ile ev satan firmalardır. Ev sektöründe faizsiz ev sahibi olmak istiyorum diyenler için alternatiftir. Senetle, peşinatsız ve taksiti kendin belirle metotları ile ev satan bu firmalar, ticaret kuralları gereğince hak ettikleri parayı almaktadırlar. Haksız bir şekilde faizlendirme yapılmamaktadır.

birevim faizsiz ev

BANKALARIN FAİZLİ KREDİLERİ

Faizli kredilerle, evinizi ipotek ettirip faizli borca girmenize neden olan bankalar, 100 liralık eviniz için 200 liraya imza attırmaktadırlar. Bu söz verilen faiz. Bir de ödemeler gecikince eklenen faizler vardır. Bankalar süre tanır. Bu süreyi tanımasının nedeni, faizli borcun artması içindir. En sonunda ev ile beraber mal varlığı da tehlikeye girer. Bu olumsuzlukları engellemek için, faizsiz ev nasıl alınır? Sorusuna cevap aramak gerekir. Bu sorunun cevabı ise faizsiz çalışan kurumlardır.

FAİZLİ KREDİLERİ NASIL AYIRT EDEBİLİRİZ?

Faizsiz çalışan bir kurumun faizli çalışıp çalışmadığını anlamak için faizi ve ticareti iyi ayırt etmeliyiz. Faiz, 300 liralık borcun 400 lira olarak ödenmesini taahhüt etmektir. Ayrıca ödeme yapmadığı zaman, bu taahhüt edilen 400 liraya faiz oranlarının eklenmesini kabul etmektir. Bu ticaret değildir. Faiz ve ticaret zıt anlamlı kelimelerdir. Ticarette hizmet ve alış-veriş vardır. Ortada görünen bir olgu vardır.

Bu nedenle ticarette kar-zarar vardır. Sadece kar varsa o faizdir. Kar-zarar riskinin olması, alış-veriş olması ve belli bir oranla kar olmaması, ticaretin özelliklerindendir. Ticaretin kazancı temiz ve daha fazladır. Bu nedenle faizsiz ev almanın yolları iyi tespit edilmelidir. Yaptığınız anlaşmanın faiz mi yoksa ticaret mi olduğuna karar vermelisiniz.

Ev alırken faiz ödemek istemeyen herkes, faizsiz sistemleri tercih etmektedir. İnanç platformunda, inancımız ticareti desteklemektedir. Ticaret ekonomiyi ayakta tutan en önemli öge haline gelmiştir. Faizsiz sistemlerle ev alarak, rahat ve huzurlu bir alışverişin keyfini çıkarmalısınız. Size göre bir proje mutlaka faizsiz kurumlarda vardır.

birevim faizsiz ev

Read Previous

Faizsiz Ev Alım Yöntemleri

Read Next

Kredi İmkanları İle Faiz Ödemeden Ev Alın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + 6 =